Fahíd 5

Világháborús épületek, bunkerek ...

Fahíd 5

HozzászólásSzerző: Veterán » szer. aug. 09, 2017 9:21 pm

Sziasztok!
Nos, januárban azt írtam, hogy jön a Fahíd 5. Ezennel szeretnék egy kis képes beszámolót adni az azóta történtekről. :) Előre is elnézést kérek az időspórolós képmegosztásért. Sajna sokkal többre most nem futja. Január óta gyakorlatilag folyamatosan építettem, kisebb kihagyásokkal - ahogy időm engedte. A híd nem egy létező híd másolata. Amolyan fantázia darab, több hídból átvett megoldással. Mivel korábban kétségek merültek fel a fahidak teherbírását illetően, a felső rész nagy keresztmetszeti tényezőjének ellenére vasúti lábazatot kapott.. Így remélem már vizuálisan is hihető, hogy elbírja a nehezebb tankokat is. :D
A híd maga károsodás nélkül több részre bontható. A felső rész kétfelé, a lábazat háromfelé. Így nem igényel rettenetes mennyiségű helyet, csak sokat. :-D
Hossza kb. 170cm, amihez most épül egy kb. 1-1 méteres rámpa mindkét oldalon. Tudom.. nagy lett.. de vágytam valami olyanra, amiből nem sok létezik 'odakint'. Nézzétek el nekem eme nagyzási hóbortot.. :smile:
Van még munka a lábazaton, illetve tervezek talapzatot betonból, vagy csemperagasztóból. Azután már 'csak' a festés van hátra és tesztelhetjük valami közeli eseményen..
Képek: https://rcpilot.hu/gall/tank/4762/20170809212011/fahid_5.html
Üdv,
Péter
Veterán
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 100

Re: Fahíd 5

HozzászólásSzerző: Polyák Norbert » hétf. aug. 14, 2017 7:53 pm

Volt szerencsém élőben látni . Nagyon impozáns megjelenésű ! :)
HL Leopard 2A6 HUN
Egy szeg miatt a patkó elveszett
A patkó miatt a ló elveszett
A ló miatt a csata elveszett
A csata miatt az ország elveszett
Verd be jól azt a patkószeget!
Polyák Norbert
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 275

HozzászólásSzerző: vili » kedd aug. 15, 2017 5:47 am

Hali!

Gyönyörű munka. Hozzá jön a természetes anyag varázsa, ami könnyen pácolhatóvá teszi bármilyen árnyalatban.

Nagyon hatásos!

Gratulálok!

üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2942

HozzászólásSzerző: yazoo » kedd aug. 15, 2017 6:01 pm

Tekintélyes építmény, ez már jóval több, mint egy "fahíd". :jo
Gratulálok a kitartásodhoz. Monumentális darab a maga nemében. A szétszedhetősége miatt pedig praktikus is.
A rámpa az általános terepviszonyok miatt szerintem is kell, nincs mindig megfelelő folyómeder, hogy terepszintbe kerülhessen.:)
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 776

HozzászólásSzerző: mamut » szer. aug. 16, 2017 6:57 am

Veterán írta: tervezek talapzatot betonból, vagy csemperagasztóból.

Rendkívül szép alkotás! (de nekem kicsit soknak tűnik a lába, talán szebb lenne kevesebbel)

Talapzathoz még jó lehet a műgyantával nedvesített kavics vagy kőzuzalék (dolomit kavics).
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 273

HozzászólásSzerző: Veterán » szer. aug. 16, 2017 9:52 pm

Köszi a véleményeket, kritikákat és ötleteket! :) A lábak nincsenek kevesen, egyetértek. Mivel 'bebújtatósra' szerkesztettem, nem kellett összecsavarozni magával a híddal. A lábak 3 részre szedhetőek a tárolás és szállíthatóság megkönnyítése végett. Egyébként gondolkozom hasonló megoldáson, mint a fahíd3-nál épült, csak 2 helyett 3 elemből. Ezen lábak egyike sem ilyen felépítményhez lett kitalálva. Vagy az alépítmény jó masszív és képes eloszlatni a 3D irányú igénybevételt, vagy nem kell eloszlatnia és akkor a felépítmény van 'tartásra' méretezve. Ettől most biztos minden építész a fejét fogja. :-D Dehát ezek ugye csak fantázia verziók, játékok és képesség fejlesztők. :D
Kép Kép
Üdv,
Péter
Veterán
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 100

Vissza: Épületek