Tank (Mark IV Female)

Külső belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: Tank (Mark IV Female)

HozzászólásSzerző: Kovbarny » csüt. márc. 30, 2017 8:17 pm

:o :o :o
Nagggyon naggyon rendben van a szerkezet. Remélem az orvosoddal is konzultáltál mielőtt belevágtál. Ez olyan igazán perverz zárt osztályos sztori. Szóval pont ide való. Ugye fertőző vagy? Még a végén járvány lesz belőle, legalábbis reménykedjünk. 8)
Német tankok HL, Torro, Tamiya
PZ III, IV, V, VI, VI B
az épülő Gyúrói Szakasz
Kovbarny
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 411

HozzászólásSzerző: Lipi » csüt. márc. 30, 2017 9:24 pm

Azta.... Csúnya dolog az irígység, de most rendesen besárgultam. :D Teljesen rendben van ez a gép. Külön tetszik a strasszok ilyen kreatív felhasználása. Maketteken én is csak mindig abból dolgozom ami itthon van, illetve könnyen, olcsón beszerezhető. Precíz tervezés és kivitelezés, ötletes, kreatív. :) Igazi tank őrült vagy. A szó legjobb értelmében. :D De azt hadd tegyem szóvá: (nehogy megsértődj) egy picit nem vastag a méretekhez képest a géppuska cső? Legalábbis a képek alapján. Így inkább tűnik gépágyúnak. Én ilyenkor vezetékek szigetelését szoktam használni, több méretben, könnyen hozzájutható, könnyű kiválasztani a megfelelő vastagságot. Vagy ha ezt a csövet hagyod, a végébe belenyomni egy adag neoflexet, és abba egy kisebb, vékonyabb cső vagy szigetelés darabot. Így utánozva egy vízhűtéses Vickers géppuskát. Ami elvileg a Mark IV female elsődleges fegyverzete volt. De persze a te munkád, a te döntésed és íy is maximálisan tetszik. :)
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
WPL Gaz 66 1:16
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 164

HozzászólásSzerző: mamut » pén. márc. 31, 2017 11:10 am

Nekem is vastagnak tűnik, de a számok szerint még így is vékony!
Lewis géppuskára nem találtam pontos adatot, 110mm "szélességet" írnak, ami 1:16-ban 6mm lenne, de ugyanakkor a korabeli képeken a cső keskenyebbnek, inkább 4mm-nek látszik, ezért döntöttem a 4 mm-es csőátmérő mellett. Szóval ha lecserélem, akkor inkább vastagabb 6mm-es lesz.

Kép

https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... irt_II.jpg
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 291

HozzászólásSzerző: Lipi » pén. márc. 31, 2017 3:40 pm

Igazad van, így már stimmel. És referencia képpel mindjárt más a leányzó fekvése. :) Ugyanakkor érdekes, hogy más források szerint a female elsődleges fegyverzete 4 db Vickers a másodlagos 2 db Hotchkiss géppuska volt. https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Mark_IV. De mint a mellékelt képed mutatja, volt Levis géppuskával szerelt is. Mindenesetre gratulálok mégegyszer a gépedhez. Gyönyörű darab. :)
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
WPL Gaz 66 1:16
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 164

HozzászólásSzerző: mamut » hétf. ápr. 03, 2017 8:20 am

Gyanúsan jól sikerült eddig minden, ezért már nagyon várható volt valami gebasz. Meg is történt, a raktáromon található múzeális HL tigris vezérlőről kiderült, hogy nagyon gagyi, egy sebességes szabályzó, szóval beszereltem, kipróbáltam, majd kiszereltem (kuka lesz). Majd rövid vívódás után az az infracsata funkciót feladtam és a Hobbykingen megrendeltem egy autós szabályzó rendszert. (Pedig milyen vicces lett volna, mind az 5 csőbe infra ledet tenni, és egy lövéssel 360 fokban mindent letarolni :-)

Egy kép a próbabelsőről:
Kép

Azután kínomban összehasonlító képeket készítettem egy T-34-el:

Kép

Kép
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » hétf. ápr. 03, 2017 8:28 am

Lipi írta:... Ugyanakkor érdekes, hogy más források szerint a female elsődleges fegyverzete 4 db Vickers a másodlagos 2 db Hotchkiss géppuska volt. https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Mark_IV.

Mindig csak tiszta forrásból! https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_IV_tank
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » szer. ápr. 19, 2017 6:59 am

Megérkezett a kínai szállítmány, elkészült a "végleges" belső:

Kép

A kép bal fele a motortér, tűzfallal (1mm sztirol lemezzel :-) ) elválasztva a vezérlőtértől.

A vezérlőtérben bal oldalon a két rácsosnak látszó négyzet a két motorszabályzó. Alul a két kapcsoló. Jobb felül a fekete doboz a rádió vevő. Felül középen egy pici fehér a rádió és a szabályzók között a V-mix elektronika. Háttérben egy szürke és egy fekete lipo aksi (egyrészt lusta voltam egyesíteni a két tápkábelt, másrészt így kétszer annyi akksit tudok belepakolni.

Nagyon szépen, a HL-nél lényegesen finomabban vezethető a jószág.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mamut szer. ápr. 19, 2017 2:47 pm-kor.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. ápr. 19, 2017 9:29 am

Azért megnézném terepen, lehetőleg földes dimbes dombos , és egy igen hosszú videón :D
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 615

HozzászólásSzerző: mamut » szer. ápr. 19, 2017 2:45 pm

Leo742 írta:Azért megnézném terepen, lehetőleg földes dimbes dombos , és egy igen hosszú videón :D

Ezen még vívódom, mert nem sikerült olyan méretű fogaskerekeket találnom, hogy a hajtás burkolhassam. Szóval a láncról lepergő homok a kihajtás fogaskerekei közé eshet. Ezért jelenleg csak vitrin körülmények között tud közlekedni. Egyébként árokáthidaló, és tereplépcső képessége felülmúlja a ww2-es gépekét.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » szer. ápr. 19, 2017 8:23 pm

Rendezett lett a belső része.
Ez az egész építés nagyon jól sikerült, kiváló ötlet, profi kivitelezés. :jo
Az egyetlen, ami kicsit zavar, az a lánctalp. Az eredeti szinte sima, lemezborítású, itt pedig a Tigris lánctalp eléggé eltérő. Nyilván ezzel vélhetően az egyik legjobb, ha nem a legjobb terepjáróképességű lesz valamennyi harckocsi közül, hiszen azonos motorerővel bír, és a lánctalp kapaszkodóképessége is az egyik legjobb. :)
A zárt buroknak látszó eredeti lánctalp lehet, hogy a felhordott föld, törmelék kizárására is szolgált, és simasága miatt kevés is tapadhatott fel.
Persze mindez nem csökkenti az értékét. Kíváncsi leszek rendes terepen a viselkedésére. Főleg az extrém akadályok leküzdésére. :D
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 792

Előző

Vissza: Átalakítások