Festés

Probléma megoldás, segítség kérés a modellel kapcsolatban!

Moderátor: navycolt

Re: Festés

HozzászólásSzerző: Ármin » hétf. okt. 19, 2009 8:53 am

Márkára típusra. csak hogy erre nem nagyon van modellbolt :gyenge
Ármin
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 97

HozzászólásSzerző: NuGyi » hétf. okt. 19, 2009 10:28 am

Üdv!

A net tele van webshoppal, ahonnan ha megrendeled, postán megküldik neked egy-két napon belül. Az egyik legnagyobb modellbolt a modell és hobby de millió és millió van de kereshetsz makett boltot is. Ha használod a google keresőt sokkal könnyebb. A színekben és a márkákban segítenek biztos a többiek.
Üdv!
NuGyi
admin
admin

Válaszok: 1009

HozzászólásSzerző: von Braun » hétf. okt. 19, 2009 11:16 am

Üdv!

Játék és makett,vagy Modell és Makett webshop pl.Ha ecsettel festesz akkor a Rewell festékeket,ha
pisztollyal a Gunze festékeket ajánlom,de van még számos gyártó a palettán.(Én az
akril festéket jobban szeretem,mert azzal zárttérben is lehet dolgozni.)
von Braun
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 781

HozzászólásSzerző: szotyimag » hétf. okt. 19, 2009 2:30 pm

Na ja, szóráshoz akril, ecsethez szintetikus a legjobb. De fontos hogy a végén a lakk mindig ellenkező bázisú legyen, akrilra szinti, szintire akril, és a száradási időket mindig betartani minden egyes szín, felület előtt!
"Husszasok, itt a husszas... motort...indíts! Cél az ég alja, irány az egyenes...előre...indulj!!!"
Hellgert László fhdgy. hk. századparancsnok.
szotyimag
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1065

HozzászólásSzerző: vili » vas. nov. 15, 2009 9:58 am

Sziasztok!

Főleg a fiataloknak szeretném itt egy két lépésben bemutatni a befolyatás egyik technikáját.

Kép
A harmadik kerék még szüzen, akril humbrollallefújva.
A középső lakbenzinbe kevert olajos fekete festék, amit erősen hígítva nagy ecsettel vittem fel.
Az első kerék ugyan az csak kevesebb fekete festéket tartalmaz. (kinek melyik tetszik)
Jól látszik a képen, hogy csillog mert még nem párolgott el a hígító.

Kép
A kiálló részekről puha ronggyal letöröltem a higítós fekete festéket, s csak a mélyedésekben maradt meg. Aztán sötét szűrkével (akril) a kopásokat, míg a rozsda foltokat olajos festékkel imitáltam. Végső fázis, ezüstös szűrkével a kiálló részek száraz ecsetelése.

Üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2936

HozzászólásSzerző: von Braun » vas. nov. 15, 2009 12:52 pm

Üdv!

Látszik Vili,hogy túl vagy egy "pár" év makettezésen,ez nagyon király lett. :bravo

von Braun
von Braun
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Botigris » vas. nov. 15, 2009 9:28 pm

Tényleg nagyon jó lett! :jo Köszönjük Vili. Remélem lesz folytatása a festési trükkök ismertetésének. :)
Botigris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 274

HozzászólásSzerző: Hessler » kedd nov. 17, 2009 9:05 pm

rakhatnál fel képet a festékekről is! Legalább felismerném az üzletbe. :)
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.
Hessler
globális moderátor
globális moderátor

Válaszok: 2816

HozzászólásSzerző: Kristóf » pén. dec. 25, 2009 10:53 am

Én azt szeretném kérdezni, hogy mennyire szükséges egy tankot szétszedni az átfestéshez?
Illetve hogyan lehet, kell megtisztítani a festéshez, ha előtte kb fél évig használva volt a tank?
Üdv:
Kris

1:16 Panther G
1:16 Tiger
Kristóf
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 583

HozzászólásSzerző: vili » vas. jan. 10, 2010 12:39 pm

Sziasztok!

Elliot maszkolásával, illetve főként hogy mi az a szín ami előbukkan a festék lepattogzás után. Eddíg általában mindenki fémszínt (szürkés) Használt.

"Egy kérdés, azt tudtam hogy minden páncélost lealapoztak mínium színű festékkel a németek. csak azt nem tudom, hogyha lepattant a felette levő szín mechanikai sérülés miatt a míniumot nem rántotta e magával. Vagy sérülés fajtája válogatja? Ezt azért kérdem
mert ez a technika, hogy a mínium kilátszik a II. vh-s maketteknél nem igazán elterjedt.
Még nálunk sem igazán alkalmazta a fórumon senki. Tehát fém színnel vagy míniummal csináljuk a sérüléseket? Van erről valami dokumentáció vagy kép. Még időben vagyok, mert a tigerem festés előtt áll."

Tehát én nem vitatom Elliot technikáját, csak most már bizonytalan vagyok.

Üdv
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vili vas. jan. 10, 2010 9:55 pm-kor.
vili
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: vaskalap » vas. jan. 10, 2010 8:31 pm

A másik alapvetően nagy probléma az hogy sokan túlzásba viszik a rozsdát. Néhány festés úgy néz ki mintha a harckocsi legalább húsz éve állna a tengeri sós, párás levegőn.
Ez így nem okés! Ennyire nem tud rozsdásodni semmi, főleg azalatt a legfeljebb 1-2 év alatt amit a harckocsik általában leszolgáltak.
Egy kis por itt, egy kis korom ott. Meg ahol az esővíz lecsordogál némi kosz azt jóvan.
vaskalap
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 500

HozzászólásSzerző: vili » vas. jan. 10, 2010 9:52 pm

Szia Vaskalap!

Igaz, hogy amit leírtál nem arról szól amit én kérdeztem, de azért egy rövid reakcióm lenne a te, felvetésedre. Érthető és jogos is amit leírtál- főként békeidőben.
Viszont ott ahol harctéri körülmények vannak, repesz, golyó és ütközési sérülések
tömkelege fordul elő, bizony ott már nyers fém is elővillan.
Javaslat: Tegyél ki három napra egy tiszta vaslemezt az esőre.

Üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: von Braun » hétf. jan. 11, 2010 4:18 am

Üdv!

Egyetértek Vilivel,én egy pár darab zártszelvényt kénytelen voltam kint lerakni
(3 méteres,nem fért be sehova),nyár után lusta voltam,és nem takartam le,két-három
hónap,és olajozott vas külső felülete tiszta rozsda.
A honvédségnél tipp-topp volt a hj.-vünk,de hangárban állt,és minden héten átmostuk
gázolajjal.Ja és terepet egy évben ha egyszer látott.
von Braun
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: szotyimag » hétf. jan. 11, 2010 10:17 am

vaskalap, nézz vissza az előző oldalra és tekintsd meg azt a sivatagi Abrams-ot. Pedig a sivatagban elviekben száraz környezetben van és mégis tiszta rozsda. Ahol sérül a festés ott már másnap rozsdás lesz és harctéren, éles bevetésen nem állnak neki rozsdátlanítani, sőta nagy revízión sem. A fegyverzet és a létfontosságú dolgok működjenek az a lényeg. Majd a felújításon újra festik.
"Husszasok, itt a husszas... motort...indíts! Cél az ég alja, irány az egyenes...előre...indulj!!!"
Hellgert László fhdgy. hk. századparancsnok.
szotyimag
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1065

HozzászólásSzerző: Elliot » hétf. jan. 11, 2010 10:42 am

Hali!

Szerintem ez abszolút sérülés függő. Például egy szögesdrót, felpattanó kavics, kisebb sebességű repesz vagy akármilyen más könnyű akadály valószínűleg csak a zimmerit réteget, vagy a felső festékréteget sérthette meg és az alatta lévő alapozó réteg sértetlen maradhatott. Viszont egy nagyobb sebességű repesz, lövedék, vagy nehezebb akadályok levihették a zimmeritet, festéket, alapozót egészen a fémig. Szerintem olyan jellegű dokumentáció senkinek nincs a birtokában amin látszódnának a sérülések fajtái. Ha is van valamilyen közeli fotó, az is fekete-fehér és nem színes amin megint nem lehet megállapítani azt a foltot milyen színű lehett. Itt most az eredeti II. világháborús képekről beszélek és nem a felújított múzeumi példányokról készült képekről.

Elliot
Elliot
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 428

ElőzőKövetkező

Vissza: Probléma megoldás, segítségkérés