Festés

Probléma megoldás, segítség kérés a modellel kapcsolatban!

Moderátor: navycolt

Re: Festés

HozzászólásSzerző: Hessler » vas. jún. 21, 2009 10:16 pm

Miből hagysz ki minket? :) Nagy jó! Majd még reagálok, csak most nincs időm!
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.
Hessler
globális moderátor
globális moderátor

Válaszok: 2816

HozzászólásSzerző: NuGyi » hétf. jún. 22, 2009 7:40 pm

Üdv!

Hogy miből is? Megáztam, fáztam, dolgoztam és az egész napban egy jó volt a tank. De másnap a sáros csapatás nagyon látványos volt... Ahogy ment lett egy kis fogalmam mit is csinált egy lánctalpas területen.
Üdv!
NuGyi
admin
admin

Válaszok: 1009

HozzászólásSzerző: Hessler » szer. jún. 24, 2009 9:56 am

Vz szerintem a külsejét szürkével kell száraz ecsetelni a por miatt, a zimmerit belsejébe tényleg sötétebb kell, hogy legyen. Na ezt nem tudom megcsinálni. A sárról meg az a véleményem, hogy addig igaz amit mondasz NuGyi, amíg esik az eső, de másnap amikor minden tiszta trutyi, akkor a felvert sár csak rakodik, rakodik, és ott marad.
És akkor próbáljátok elképzelni, hogy két hónap alatt mennyit tud le harcolódni egy tank.
Az erdőbeli karcolódások az jó, a szétlőtt házak pora, rárakodik az is jó! Mennyire lehet ezektől sötét, szerintetek? A közeli rozsdás képekről mi a véleményetek?

A felvétel nagyon jó lett jó, hogy felraktad.
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.
Hessler
globális moderátor
globális moderátor

HozzászólásSzerző: vili » csüt. jún. 25, 2009 3:45 pm

VZ-barátom amit írtam az nem általában a királytigrisekről szól, hanem egy adott
toronyszámú illetve a magyar országra (Budapest) bevagonírozott király tigris(ek)ről, és a Hessleré tényleg nem látott napot mint a leírásomból kitűnik.

"Ez(ek) a páncélos(ok) 44 szeptembertöl (Padernborn) 45 február végéig "élt(ek)"

Számvéber N. Nehézpáncélosok (503) harcai M.o.-n 24.oldaltól.
A többi Köti-re természetesen áll a napsütés.

Még Hessler páncélosának védelmében, annyit tennék hozzá, hogy a szeptember és február
közti hónapokat nem igazán nevezhetjük poros évszaknak.

Baráti üdvözlet
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2943

HozzászólásSzerző: szotyimag » csüt. jún. 25, 2009 8:37 pm

Vili barátom, csak pár dolgot szeretnék hozzá fűzni a témához még. A "díszhökik" igenis fényezve, festve vannak rendszeresen, ami a telephelyen áll, használva van az fakul. De egy kis olaj azon is csodákra képes! Hidd el, Hessler Kötije sem újonnan lett bevagonírozva, Budapestre szállítva, valahol már használták, nem csak fél éves volt, mégha fél évet is élt meg itt ki tudja mi mindent látott, merre járt! Az már egy használt, sokat megélt gép volt és nem hiszem, hogy a pőrekocsikon, menetközben újjá varázsolták őket! A zimmeritet itt, nálunk nem hordhatták föl, olyan könnyen pedig(ahogy a kapcsolataim annak idején mondták) nem pattogzott, tehát ezt valahol máshol tette meg ahol már szolgált és a nap is kiszívhatta! Érhette még szél is és eső is, útközben is koszolódhatott! No csak ennyi jutott eszembe hirtelen. Amúgy minden tiszteletem Hessler munkájáé, már személyesen is láttam, és persze tisztelet Neked is! :)
"Husszasok, itt a husszas... motort...indíts! Cél az ég alja, irány az egyenes...előre...indulj!!!"
Hellgert László fhdgy. hk. századparancsnok.
szotyimag
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1065

HozzászólásSzerző: vili » pén. jún. 26, 2009 6:40 am

Persze, egyet értek veled szoty barátom, egyéértemű és teljesen jogos a felvetésed.
Én csak arra alapoztam amit írtam,hogy a Padernborn-ból áthozott Kötik nem innen onnan
összeszedett, felmorzsolt alakulatoktól származott, hanem új gyári feltöltésből származnak. Gondolom ismered azt a híres híradó felvételt ami erről az osztályról készült
Padernborn-ba. Nagyon egységes a festésük, szinte minden egyes folt egyforma alakú,
és ugyan oda esik. Mindegyiknél ép a kötény lemez is.

Baráti üdv.
vili
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: Hessler » pén. jún. 26, 2009 7:36 am

Szotyi a Vilinek igaza van. 44 vége felé a tankok már a gyárból egyből arra a csatamezőre kerültek, ahol 90% ki is lehelték lelküket. A 503-as (amelyikhez tartozott a tankom) előtte volt pihenésen, feltöltésen Németországba, és mikor visszavezényelték őket a frontra egyből Magyarországon kötöttek ki új felszereléssel. A tankomnál nem lehet beszélni ½ évről, mert 2 hónapot ért meg összesen, és ha lehet hinni a krónikásoknak, akkor ez bizonyított tény. Tehát mondjuk 1 hónap tesztek, vagonírozás, szállítás, és 2 hónap, kóborlás Magyarországon. Ennyit létezet 313-as királytigris. Ennek tükrébe mennyire lehet lelakni egy tigrist? Persze előfordulhat, hogy egy légitámadás következtébe a javítóbázist felrobbantották, és az ott tárolt olaj, stb. beterítette a tankot akkor, pl. lehet szutykos, ill. még ott van, ha körbe lövöldözték, és felcsapódó föld + eső, v. műszakiak nem éppen steril környezetbe szereltek, de ezek csak fikciók, hogy ettől sötét lett egy tank. Vagy ha valamelyik is túl élő volt, előbb-utóbb, olyan műszaki gondjai lettek, hogy donor lett belőle. Ezért mondják a modellezők, hogy nem volt idejük bekoszolódni, mert rövid életűek voltak. Nekem is a szutykos sötét tank tetszik, csak nem látom megalapozottnak, hogy ilyenre csináljam.
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.
Hessler
globális moderátor
globális moderátor

HozzászólásSzerző: szotyimag » pén. jún. 26, 2009 10:09 pm

Hessler bátyó! Igen amit mondasz az így van, hisz a háború alatt talán egy harceszköz sem volt ami a gyárból nem egyből a frontra ment. Azt is elismerem, hogy nem tudták az új harceszközt igazán elhasználni a háború vége felé. Hogy pihentették, feltöltötték a gépeket ez is igaz. De nem újították fel, nem zimmeritezték, festették újra őket, max lemosták! Tehát tesztekről nem is lehet beszélni! Minek? Ha valami kipekkant megjavították és kész. Én csak azt akarom mondani, hogy a Te géped, nem feltétlen gyárból kikerült novi csentó gép volt. Már csak azért sem mert akkor a zimmeritnek még újnak kéne lenni. Ez a "sötét festés" dolog téged nagyon elvarázsolt! Nem tudom ki mondta, nem is érdekel, de szerintem az első festésed nem volt sötét. Egyszerűen egy sokat megélt még ha rövid ideig is harcolt harckocsi volt, amin a kosz már elhalványította a terep festést. Egy tank mindíg szutykos, olyan nincs hogy nem, ezért hívják a hökiseket "csumpis" nak!
"Husszasok, itt a husszas... motort...indíts! Cél az ég alja, irány az egyenes...előre...indulj!!!"
szotyimag
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: vaskalap » szomb. jún. 27, 2009 10:06 am

Sziasztok! Rendelkezésemre áll egy olyan adat gyűjtemény amely minden harckocsi és harcjármű építőnek jól jönne. Találtam benne egy rakás fényképet az 503-asokról és a saját harckocsimról az egyik 506-osról a 11-es toronyszámú téli festésű, zimmeritmentes, nagyon leharcolt tigrisről is. A 313-as tigrisről van egy kép amin éppen egy poros, földes, sáros gödrön, vagy árkon halad át, ezen e képen még nem néz ki túl mocskosnak. Egyébként, ha valakinek kell szívesen elküldöm a teljes anyagot. Még a libanoni háborúról is vannak képek. :)
vaskalap
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 500

Re: Hessler Tigrise

HozzászólásSzerző: Hessler » hétf. júl. 06, 2009 4:57 am

Festő szakemberek egy kérdés. Barnával ködöltem a panelvonal részeket, ez erős napsütésben lilásan árnyalat lesz. Mit csináljak, hogy ne káposzta lila színű legyen?
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.
Hessler
globális moderátor
globális moderátor

HozzászólásSzerző: szotyimag » hétf. júl. 06, 2009 7:24 pm

Ködöld feketével, az amúgy is szerencsésebb. Barnát átmosáshoz ajánlok! Én! Jobb lett volna a dolg, ha még festés előtt, alapozás után panelezed át és aztán már csak be kellett volna folyatnia vonalakat. Amúgy csuda lett a gép, örülök, hogy az ápolók hagytak melózni! 8-)
szotyimag
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: vz1967 » hétf. júl. 06, 2009 7:28 pm

Én inkább a keki barnát mondanám a panelezéshez.
Túlsötétíted és kezdheted előröl!!! :D
De kérd ki Vili véleményét is!!!
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
És még nagyon sok-sok tank.
vz1967
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2636

HozzászólásSzerző: vili » hétf. júl. 06, 2009 9:19 pm

Szia Hessler!

Igen ezt a lilás árnyalatot élőben sem értettem, örülök, hogy megváltoztatod.
Szotyimag barátunk jól látja, fekete a nyerő.
Szinessel soha. Egy a fontos- őrülten fel kell hígítani a feketét, hogy mikor fújod
épp hogy szürkén látszik. Utána oda vissza addíg kell huzogatva fújni a panelvonal mentén,
amíg a kívánt árnyalatot el nem éred. Viszont csak a TAMIYA-ra vállalok garanciát mert
az alkoholos bázis miatt 10 másodperc alatt szárad és nem tud megcsorogni. (könnyű fújni)
De ez nem jelenti azt, hogy mással nem lehet. Az igazság az hogy mással nem is mertem megpróbálni. Javaslom nézz meg megint egy pár képet a Leómról ezzel kapcsolatban.
De a sivatagi szín miatt majd az Abrams-on fogod tudni érzékelni. (ha végre már eljutok odáig) Tudod a festés a mindenem.

Hajrá, kalandra fel. :jo

Üdv

Szotyi, ez tetszik "örülök, hogy az ápolók hagytak melózni!"- de inkább ápolónőket kellett volna írni. :D
vili
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: Hessler » kedd júl. 07, 2009 6:41 am

Keki barna? Az milyen? Egy sivatagi tigrist feketével panelezni, nem túl kontrasztos? Azért csináltam barnával, mert azt gondolnám, hogy jobban beleolvad a környezetébe.
Mondjuk az igaz, hogy rozsda barnát használtam, és itt lett elrontva.
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.
Hessler
globális moderátor
globális moderátor

HozzászólásSzerző: NuGyi » kedd júl. 07, 2009 7:47 am

Üdv!

Itt egy nagyon szép panelezés! Nézd meg!

http://www.planetarmor.com/forums/showt ... ger&page=2
Üdv!
NuGyi
admin
admin

Válaszok: 1009

ElőzőKövetkező

Vissza: Probléma megoldás, segítségkérés