Segítség- Tippek, trükkök, márkák, vásárlás előtti kérdések.

Probléma megoldás, segítség kérés a modellel kapcsolatban!

Moderátor: navycolt

Re: Segítség- Tippek, trükkök, márkák, vásárlás előtti kérdé

HozzászólásSzerző: Moose » kedd márc. 06, 2018 10:28 am

Végül a Torro Sherman nyert! Inkább az észérvekre és a tanácsaitokra hallgattam. :) Na majd idővel azért elfér az a Tiger is az asztalomon.. :D Mégegyszer köszönöm a figyelmet meg a témára fordított időt, akkor a továbbiakban többi topicban majd érdeklődöm, már agyalok a festésen is, szerintem ardenneki példány lesz :)
Moose
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 15

HozzászólásSzerző: Leo742 » kedd márc. 06, 2018 1:32 pm

Ha visszamennék az időben , amikor az első tankom megvettem , ami egy tigris volt , és ugyan abban a helyzetben lennék mint most te , akkor biztos a shermant venném . Legalábbis szólnék magamnak hogy, ne a tigrist ,azt inkább másodiknak :) Ha már szimpi a dolog .
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 587

HozzászólásSzerző: Moose » kedd márc. 06, 2018 7:00 pm

Örülök neki, ha minden igaz, holnap már meg is érkezik. Mondjuk pont utazom el délután, de már nagyon várom :D
Moose
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 15

HozzászólásSzerző: TibaiI » hétf. júl. 30, 2018 5:22 pm

Sziasztok!
Régebb óta makettezem, és az utóbbi időben nagyon felkeltette az érdeklődésemet az RC tankok világa.
Bevallom, eleinte egy "olcsóbb" Torro rc-ben gondolkodtam, de a fórumot olvasgatva, és ahogy picit jobban beleástam magamat a témába egyre inkább egy nagyobb projekten töröm a buksimat.... Kinéztem magamnak egy lényegesen drágább Tamiya Tigris RC modellt. Dobok is egy linket, hátha van közületek valaki, aki ennek a változatnak a boldog, vagy kevésbé boldog tulajdonosa. http://www.modellzona.com/Tamiya-Tigris-1-Harckocsi
Pár kérdésem volna ezzel az RC-vel kapcsolatban, amire Ti biztosan tudtok nekem válaszolni!:)
Ami leginkább érdeklen ,hogy mennyi fém alkatrészt tartalmaz egy ilyen kit, és milyen szerepet töltenek be (sajnos eddig csak fotomaratott alkatrészekhez volt szerencsém). Van-e benne láncfeszítő beépítve, a torony 360fokban forog-e, youtube-on felelhető, fantasztikusan realisztikus hangmodulátor található-e benne!:)
Na és persze a legfontosabb... Mi lesz az, amit valószínűleg a leghamarabb kiakarok majd benne cserélni!:D
Őszintén szólva a fém lánctalpra márt most fáj a fogom, pedig még nincs is a tulajdonomban a Tigris!:)
Nagyon szépen köszönöm, hogy végigolvastátok a kis üzenetem, és a segítségeket is!
TibaiI
újonnan regisztrált
újonnan regisztrált

Válaszok: 1

HozzászólásSzerző: Enemy » pén. aug. 10, 2018 1:37 pm

Szia!
Most a nyári szabadságokon kicsit lassabban reagál a csapat :D

Szóval a Tamiya Tiger I az a legjobb konstrukció ebből a típusból.mivel van makettező előéleted az összerakás is már egy nagy örömöt fog okozni.A konstrukció és a méretezés tökéletes.Természetesen erre is lehet venni méregdrága kiegészítőket és upgrédeket de alapjaiban is tökéletesen megvan csinálva.
aminek fémnek kell lennie annak az itt fémből van csinálva .Lehete rárakni fémláncot is és ehez sem kell semmi plusz kicserélés és átalakítás viszont a lánc vásárlásakor oda kell figyelni ,hogy tamiyához jó legyen ,mert nem egyforma a gyártok lukkiosztása amibe a lánckerék belekapaszkodik. 360 fokban nem forog a torony ( de nem is kell) viszont minden más benne van.
A hangja ez első és legszebben dörmögő digitalizált Maybach hang amit a piacon kapni lehet ( bődületes hangerővel).Nem olcsó mulatság az biztos de ha igazán belemerülsz egy olcsóbb átalakításba ami ennyire üzembiztos mint egy Tamiya akkor a végén árban bőven itt leszel .

remélem segítettem a döntésben

Üdv:
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ
Enemy
fórum veterán
fórum veterán