1/6 kettenkrad elektromositás

Probléma megoldás, segítség kérés a modellel kapcsolatban!

Moderátor: navycolt

1/6 kettenkrad elektromositás

HozzászólásSzerző: gojo » hétf. okt. 30, 2017 11:48 am

Sziasztok.
Bevezetö:
Már régi tag vagyok, de inkább olvasgatni, meg "csodálni járok vissza" az általatok átalakitott tankokat.
Nekem is volt, rc. 1/16-os méretarányu 1db. HL tigris, Tamíya Tigris, Panzer 3.as, - átalakitva bergére - 1/18 Flakk 88.
A HL, és a Tamíyát VZ pofozta ki "erdetire".

Aztán megláttam az 1/6 méretarányt...azóta nincsenek meg! :D
Most:
Van
- 1 db 1/6 méretü álló DAK Kettenkradom, álló modell- 21st centuri, ultimate soldier
- 1 db. 1/6 Elie Force RAF pilóta "Donald Moore afrikában harcoló hadnagy.

Tekintettel arra, hogy van német sisakom, mp40, kézigrátát, távcsö, meg menetfelszerelés - és sivatagi rövidnadrágos a figura, igy hol angolként, hol németként vezeti a kettenkradot. :D

lényeg:
hogy látványosabb legyen a modell, arra gondoltam, motorizálom és elektromositom az egyszemélyes egységet.

Megoldások:
1-továbbra is álló modell, de beszerelve a ma már sokhelyen 3-5 ezer ft-ért kapható pl. rc.1/24 méretü, motorhangot és lámpákkal rendelkezó kinai tankbol.
2- komolyabb elektronika, ami drágább, de ez magába hordozza, ha késöbb mozgathatóvá akarnám tenni.
Nehéz, szaktudást igénylö beépitéshez, furni, faragni, vágni kell...

3-Arra is gondoltam, hogy tekintettel arra, hogy a görgök, kerekek egy tengelyen vannak, ezért, hogy ne kelljen sokat furni, faragni csak az elsö hajtó kerekeket rc- sitve egyenesen elöre és hátra menne. :D
Szóval akinek ebbe van tapasztalata vagy javaslata egy olcsó átalakitásra szivesen olvasnám.
ELÓRE IS KÖSZI.
PRÓBÁLTAM KÉPET FELTENNI DE NEM SIKERÜLT.

ödv.
gojo.
gojo
újonnan regisztrált
újonnan regisztrált

Válaszok: 8

Re: 1/6 kettenkrad elektromositás

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » hétf. okt. 30, 2017 7:05 pm

Szia Gojo!

A képfeltöltés majdnem jó. Nem kell az "Img" gombra nyomni, csak az rcpiloton fogni és kimásolni ezt a részt:
Kép

piros <fórum> gombra nyomva felugrik a kis szövegdoboz és a kék részt kell kimásolni és ide a szövegbe beilleszteni. A vége nem kell!

Mozgathatóság: Én szerintem nem nagy eresztés ezt mozgathatóvá tenni, kell hozzá egy elektronika (tankelektronika). Pl olyan, mint amit én árulok 2,4-es :P Vagy talán a kormány mozgathatóvá tétele miatt jobb lehet egy Ogre elektronika, szervóval. A lényeg a két kereket feltenni 1-1 kis áttételes DC motorra, bekötni az elektronikára, Aliexpressen egy csomó kicsit hangfalat lehet kapni, ami elfér a teknőben (de nekem is van pici hangszóróm) és voilá. Hang, mozog, villog stb :) Ha gondolod, akkor egyeztessünk majd.

Üdv!
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 376

HozzászólásSzerző: gojo » hétf. okt. 30, 2017 7:53 pm

Szia.
A modell egyáltalán nem kicsi, söt nagy, kisebb elektronikával meg kihajtással böven beépithetö
A kormány szervó már komplikálná a dolgot, meg olyan figura kéne hozzá, amelyiknek mozog a keze.
A youtuben van videó erröl az "ultimate soldier" - ez a legolcsobb - tipusu kettenkardrol rc-sitet változat, amelynek a kormánya, a kerekével nem mozog, mereven áll, nem zavaró.
ugy kanyarodik mint egy tank. Ezzel csak az a baj, hogy a láctalp görgök meg a meghajtó kerekek páronként egy tengelyen vannak, és ez miatt át kéne ezt alakitani, hogy kölön forogjanak.

Arra is gondoltam, hogy csak a meghajtót rc-siteni és akkor csak elöre-hátra tudna menni kanyar nélkül... :D

Igazábol nem tudom mennyire jönne ki, az rc sités a legolcsóbban, hogy csak a kerekek lennének külön forgathatóvá téve.
Szóval minimálisan keljen szabni, vágni...mert nem akarom elbaszarintani, nekem ehhez nincs nagy gyakorlatom.

hátha valakinek van más ötlete!

gojo.
Addig is köszi neked az idáigi segitségedet.
gojo
újonnan regisztrált
újonnan regisztrált

HozzászólásSzerző: vili » szer. nov. 01, 2017 9:51 pm

Hali.

Hatha ez segit

viewtopic.php?f=7&t=797&start=60

udv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2943

HozzászólásSzerző: gojo » csüt. nov. 02, 2017 9:48 am

Köszi, megnéztem.

Nálam az a baj, h az én Kettenkradom a legolcsóbb modell, nincs ugy kidolgozva mint pl. a Dragoné.
Itt a lánctalpgörgök, egy rudon vannak párban rögzitve, igy két oldalon együtt forognak csak. A meghajtó keréken nincs fogazat, a lánctalp sem annyira kidolgozott, egyben van, nem szemenkénti.
Szóval itt nagyobb munkálatokra van szükség, sajnos.

Ezért gondoltam arra, hogy esetleg maradjon álló, csak világitás meg hanggal, vagy esetleg a meghajtó kerekeket leválasztnai a rudrol, és azokat külön meghajtani két kisebb méretü motorral és akkor csak előre meg hátra közlekedne. :D de az is furás faragással jár.

Szóval egyenlöre még képlékeny a dolog.

Köszi.
gojo
újonnan regisztrált
újonnan regisztrált

Vissza: Probléma megoldás, segítségkérés