Hangszóró csere - tippek, lehetőségek

Probléma megoldás, segítség kérés a modellel kapcsolatban!

Moderátor: navycolt

Hangszóró csere - tippek, lehetőségek

HozzászólásSzerző: Lipi » kedd dec. 13, 2016 9:15 am

Sziasztok!

A mostani kérdésem, elsősorban az elektronikában jártasabb parancsnokok felé: a békási talin láttam többeteknél azt a megoldást, hogy kicseréltétek a hangszórót. Milyen márkájú, erősségű hangszórót javasolnátok a tigrisembe, ami lényegesen hangosabb és jobban szól mint a gyári, de az aksi is bírja és nem zabálja a naftát jelentősen róla? És hol érdemes egyáltalán ilyeneket keresni? Most első lépésként ezt szeretném kicsit felberhelni a vasamon. :) Köszi előre is a tippeket, tanácsokat!
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
Gaz 66 1:16 (készülőben)
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 128

Re: Hangszóró csere - tippek, lehetőségek

HozzászólásSzerző: ogre11 » kedd dec. 13, 2016 6:57 pm

Hali!
A kérdésed alapvetően hibás, mert a jobb minőségű hangszóró nem eszi jobban az aksit. Az igaz, hogy szebben szól, esetleg hangosabban is de csodát ne várj. Ha jól tudom a HL végfok 0,5W esetleg 1W teljesítményű, amit te hallottál az 3W vagy annál nagyobb teljesítményű végfok volt és ezért szól jobban. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ne cseréld ki jobb hangszóróra ( ezt úgy is meg kell tenned, ha jobb elektronikád lesz), de mint írtam csodát ne várj!!! Ha jól tudom Visaton hangszórót használnak a fiuk.
Üdv János
ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 552

Vissza: Probléma megoldás, segítségkérés