Új harckocsizó vagyok / leszek!

Probléma megoldás, segítség kérés a modellel kapcsolatban!

Moderátor: navycolt

Re: Új harckocsizó vagyok / leszek!

HozzászólásSzerző: navycolt » vas. máj. 28, 2017 6:40 pm

Griffin írta:Sziasztok! Meg van első rc tankom(zegan,1:28 tiger)! A szerelem a tankok iránt anya méhben kezdődött nálam,régebben makettezés,mostanában,ha ki lehet írni,wot blitz,de ez az igazi. Szeretnék fizu után venni még egyet,hogy fiammal tudjunk infra csatázni és itt lenne a fő kérdés,ha ugyanilyet vennék tudunk egymással csatázni? 2.4 ghz mimdkettő,nem vagyok toppon ebben a témában,de jártam így a távirányítós autókkal,hogy majd jókat versenyzünk,hát nem:). Sok pénzem sajna nincsen,de mindenképp kéne valami megoldás. Segítsetek légyszíves! Előre is köszi!

Tudom milyen ellenszenves dolog, ha a kezdő hobbistát már az első bejelentkezéskor kioktatják, szóval hidd el, hogy a következős sorokat nem annak szánom. De szerintem felejtsd el ezt az 1:28-as izét. És nem a mi harckocsijainktól eltérő méretaránya miatt. Az rc tankosok kivétel nélkül arra törekednek, hogy a járműveik külsejükben, mozgásukban, viselkedésükben az eredeti tankokat utánozzák.
Ez a zegan valami nem egy tigris tank méretarányos modellje, hanem egy tigrisre még távolról sem emlékeztető gyerekjáték, amiből sajnos soha nem lesz valódi rc harckocsi.
Nem tudom, hogy lehet-e vele infracsatázni, de mindegy is. Minden ráfordított forint kárba megy.

Lipi írta:És még valami. Ha az 1:16-os verzió mellett döntesz, játszós tanknak NE TIGRIST VEGYÉL! Se párducot, vadász párducot, királytigrist! Sajnos ezeknél a futóműveket túl pontosan másolták le, az igazi összes hibájával együtt. :D Komoly szerelések szükségesek mindig a felmerülő hibákhoz, a legtöbbször a lánctalp ledobáshoz. Mindenki elköveti ezt, hogy első tanknak egy tigrist vesz, azután ha rájön, hogy játszani is akar, főleg terepen, más típusra van szüksége. És így veszi a következő tankot. ;)

Lipivel vitatkoznék: egyfelől azért, mert sajnos épp az a gond, hogy az 1/16-os méretarányú modelltankok kínai gyártói egyáltalán nem másolták le pontosan az eredeti tankok futóművét, (az alapkivitelű Heng Long Tigernek nincs torziós rugózása, valódi láncfeszítése stb.) másrészt pedig azért, mert ezek az alapkivitelű, pontatlan tankok az összes hibájukkal együtt is ezerszer inkább hasonlítanak egy igazi tankra, mint a Zegan "Tiger".
Szóval a Zeganhoz képest még egy sima HL Tigris is nagyszerű választás.
Ha valóban tankozni akarsz, szerintem add el a Zegant és vegyél valamit 1/16-os méretben, ami tetszik. Ha nagyon jót akarsz, akkor vegyél japán tamiyát, de azért sajnos mélyen a zsebedbe kell nyúlni.
"Frászt!"
(McAuliffe tábornok, Bastogne, 1944. XII. 22.)

Ta
miya: Pershing, TigerB, ShermanE8, PzIV, PantherG, Leopard 2a6, TigerE, JS-2, Jagdpanther, KV-1, KV-2, JagdPZIV, Sherman M51
Hooben: T-55A
Taigen: T-34/85
navycolt
moderátor
moderátor

Válaszok: 1208

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » vas. máj. 28, 2017 6:43 pm

Griffin írta:Sziasztok! Meg van első rc tankom(zegan,1:28 tiger)! A szerelem a tankok iránt anya méhben kezdődött nálam,régebben makettezés,mostanában,ha ki lehet írni,wot blitz,de ez az igazi. Szeretnék fizu után venni még egyet,hogy fiammal tudjunk infra csatázni és itt lenne a fő kérdés,ha ugyanilyet vennék tudunk egymással csatázni? 2.4 ghz mimdkettő,nem vagyok toppon ebben a témában,de jártam így a távirányítós autókkal,hogy majd jókat versenyzünk,hát nem:). Sok pénzem sajna nincsen,de mindenképp kéne valami megoldás. Segítsetek légyszíves! Előre is köszi!

Ezeket az 1:28-as tankokat általában egy kaptafára csinálják és úgy. hogy lehessen egymással játszani. Vannak "szettben" is (azaz 2 tank egy csomagban). Egész biztos, hogy működni fog... persze nem halálbiztos :D
Ha teszel fel képet a tankról meg a csomagolásról, akkor meg tudom mondani mi a szitu

Rongyos
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 376

HozzászólásSzerző: Griffin » szer. máj. 31, 2017 6:54 pm

Köszönöm a válaszodat Lipi! Szombaton megyek Pestre a modell boltba,viszem kicsi tankomat és leteszteljük,hogy a másikkal mit csinál. Elvileg be van építve az infra csata lehetősége. Elektronikai analfabéta vagyok,tehát az átalakítások egyenlőre a kűlsőkre fognak kiterjedni :D. A karban tartás viszont érdekellne,olajzás pl,ki van víve terepre is,nagyon zsír :D . Szétszedni még nem merem,de remélem itt majd kapok segítséget. Sok a lehetőség a szennyeződés bejutására,amit be kéne fednem,de ahhoz szét kéne kapnom. Szóval sok minden érdekel,de 3 gyermek mellett még a dobozból kiveszem működjön a jó.
Griffin
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 18

HozzászólásSzerző: Griffin » szer. máj. 31, 2017 9:45 pm

Mindenkinek köszi a választ!
Griffin
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Lipi » csüt. jún. 01, 2017 9:20 am

Örülök ha segítettem. :) Karbantartást illetőleg a tapasztalataim az 1:16 Heng Longoka szorítkoznak. Azok nagyon strapabíró kütyük általában, az kenést illetőleg elég a kihajtás fogaskerekeire és a tengelyekre, illetve a toronymozgató mechanizmusra szorítkozni. De ne vidd túlásba! Az olaj, zsír vonza a port, piszkot ami óhatatlanul beszivárog a teknőkbe. Ezt a Zegant ugyan nem ismerem, de általában az RC tankokat nem fogod tudni légmentesen lezárni, hiszen eleven néha szét kell szedni szerelni, karbantartani. Navycoltnak viszont teljesen igaza van, hogy ha komolyan tankozni akarsz, mindenképpen felejtsd el ezt a gépet amit vettél. Nem tudom ugyan mennyiét adták, de egy gyári alap HL-t, 2.4-es vezérléssel, hang modullal már kapsz kb. 40 ezerért. Utánna ha komolyan neki akarsz állni (előbb-utóbb mindenki beleesik ebbe) rengeteg segítséget kaphatsz itt a fórumon a többiektől. Pl: Leo gyárt láncfeszítőket, Ogre elektonikát, stb. Arról nem is szólva, hogy kiegészítőket, feljavítókat ugyan tudsz rendelni pl. az alliexpreszről vagy az rctank.de-ről, de ezeken csak az 1:16-os gépekhez van inkább minden. Végül, de nem utolsó sorban: ha komolyan nekiállsz tankozni, itt egy remek társaságba kerülsz, akik ugyan olyan tankőrültek mint te, szóval mindig tudják miről is beszélsz. Sok ötletet, segítséget kaphatsz az átépítésekhez, és ha eljössz, eljöttök egy-egy összejövetelre, garantálhatom, hogy remekül érzitek majd magatokat. :D
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
WPL Gaz 66 1:16
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 151

HozzászólásSzerző: Griffin » csüt. jún. 01, 2017 10:19 am

trumpeter mint márka mond valakinek valamit?
Griffin
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: redraven8 » csüt. jún. 01, 2017 12:11 pm

Griffin írta:trumpeter mint márka mond valakinek valamit?

Igen, tökjó 1:16-os műanyag makettokat gyárt :-D Nekem kétféle tankom van belőle eddig. Jópofák és szórakoztató az összerakásuk..persze nem kevés kihívással ... de a végeredmény magáért beszél. Ellenben csak vitrinmodellek.

Ha egy ilyet szeretnél RC verzióvá alakítani komoly feladat elé nézel ...eddig egy emberről tudok akinek itt sikerült egy ilyet átalakítani nem kevés munkával :csod Szerintem nem éri meg, tekintve egy ilyen szett ára már önmagában sem olcsó dolog.
redraven8
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 77

HozzászólásSzerző: Petya Panther » csüt. jún. 01, 2017 2:20 pm

Úgy tudom már gyárt a trumpeter RC-t is...
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 825

HozzászólásSzerző: redraven8 » csüt. jún. 01, 2017 5:00 pm

Még nem gyárt ...majd csak fog gyártani :-D Pre order módban látok Tigrist és T34-et Trumpeterből 1:16 méretben ami távirányítós ..de még nem tudni mikor jön ki :?
redraven8
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 77

HozzászólásSzerző: Griffin » csüt. jún. 01, 2017 5:09 pm

Én láttam és megnézem,rc,infrás stb.
Griffin
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Griffin » csüt. jún. 01, 2017 6:03 pm

Amúgy a jelenlegi zega tigrisem háromszor volt terepen,a tapasztalat az,hogy a magas(hozzá képest)füvet beszedi. Nagyon jól kapaszkodik,a nagyobb huppanást,leesést a "dombról" jól viseli,akkor az igazi ha merül :D . A hangja lehetne mélyebb,de kicsi fiammal élvezzük a vele játszást. A trumpeterre kíváncsi leszek.....
Griffin
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Sherman » csüt. jún. 01, 2017 7:17 pm

A Trumpeter már régen piacra dobta az RC tankjait WSN márka néven 1/16 Tiger és T-34/85
1/35 Leopard II és M1A1 Abrams tankokat.
Tudtommal már több fórumosnak van WSN tankja.
Ha csak nem tervezi a Trumpeter hogy felújítja valamelyiket, akkor legfeljebb a doboz lesz más.

Nálunk a Replica modellbolt forgalmazza (na jó árusítja.
https://replica.hu/kategoriak?manufacturerreplica=636

Elektronika terén gyenge de kialakításban elfogadható.
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1686

HozzászólásSzerző: Petya Panther » csüt. jún. 01, 2017 7:37 pm

Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 825

HozzászólásSzerző: Sherman » csüt. jún. 01, 2017 8:13 pm

Petya Panther írta:...lehet már kapni:

http://modellezz.hu/spd/3533/T34-85-tan ... -Trumpeter

Az én linkemen 5 roppanccsal olcsóbb BE-BE-BE :D :D :D
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1686

HozzászólásSzerző: Griffin » szomb. jún. 03, 2017 12:58 pm

Sziasztok! Második körben megvettem a kin tigert a zegantól,kellemes meglepetésemre lehet velük harcollni(lánctalp lebénul,motor hörögve leáll,robban,10,15 másodpercre leáll). Az év végén szeretnék majd venni egy komolyat,de ha esetleg addig is lenne talállka,akkor szívesen ott lennék.
Griffin
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Probléma megoldás, segítségkérés