tamiya rc autó

Korlátlan beszélgetések, minden olyan téma, ami nem kapcsolódik az rc tankozáshoz

Moderátor: navycolt

tamiya rc autó

HozzászólásSzerző: HÁbris » kedd jan. 14, 2020 9:12 pm

Bujjék.
Gondoltam, kellene már egy saját összerakású valami, ahol mindent én törhetek le az öntőkeretről, és egyben megismerkedhetek a csak hallomásból "ismert" tamiya minőséggel. Mivel a vágyott leo2-re nincs negyedmillióm, és nem is adnék ki rá jó érzéssel ennyit, megvettem egy másik fétist:
1:10 4wd subaru impreza, tt-01 alvázzal.
Vegyes érzelmekkel fejeztem be az összerakást: ami nagyon jó benyomást tett, az az anyaghasználat: ahol merevség kell, pl difi, csapágyházak, ott kemény és merev műanyag van. Ahol tuti ütés fogja érni, és rugalmas tartás kell, pl lengőkarok a felfüggesztésben, ott a jó zsíros, puha, csavarodást, hajlítást jól toleráló műanyagot alkalmazták. A vastagságok is jók, nem spórolósak.
De az illesztések pontatlanságait látva elhűltem: lötyög, kotyog az egész felfüggesztés, a henglong tankos teleszkópoknál csak hajszálnyival jobb telókba 2mm hézagoló gyűrűt kellett fabrikálnom, hogy ne lógjanak, és a telók bekötési pontjait is bőven hézagolni kellett.
A differenciálművek belső fogaskerekei és csillagtengelye spiáter öntvény... persze ez alig forog, de akkor is fura.
A kormányösszekötő kicsit akadályozza a rugózásban az első futóművet :o

Összességében jó móka volt összerakni és nagyon jó driftelni vele a szinházterem balettpadlóján, de az egekig magasztalt tamiya színvonalat csak felerészben sikerült megtapasztalnom.
Mielőtt bárki félreért, nem fikkantani akarom a tamiyát, de picit többet vártam, mondjuk azt, hogy hasra esek tőle és egy hétig nem térek magamhoz :D
-de ez elmaradt.
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 208

Re: tamiya rc autó

HozzászólásSzerző: yazoo » csüt. jan. 30, 2020 2:36 am

Az én első RC autóm is egy 1:10-es méretarányú "buggy" fazonú terepjáró volt, egy Tamiya Mad Bull.
Az anyaghasználat tekintetében teljesen osztom a véleményedet, mert kiváló minőségű, teherbíró műanyagalkatrészek kerültek le az öntőkeretről. Az illesztési hézagoknál én nem találtam pontatlanságot, egyedül a műanyagba hajtott lemezcsavarok zavartak, de az idő bizonyított, és már több szerelést túléltek. Ez ugyancsak a jó minőségű műanyag érdeme.
Hozzáteszem, én az autót idestova 17 éve vettem, és azóta is üzemképes. A differenciálmű fogaskerekei ennél is spiáterből vannak, de semmi baj nem volt még vele, és egyetlen más alkatrésze sem tört, pedig kapott már bőven. A távirányítót, a szabályzót, akkumulátort, gyakorlatilag mindent, ami nem az eredeti Tamiya kitt része, az évek alatt már mind cserélnem kellett. Ennél még szervós, ellenállásos kétfokozatú motor"szabályzó" az eredeti megoldás, ami egyáltalán nem finom, ráadásul zabálja az áramot. Ezt már az elején elektronikus szabályzóra váltottam. Egy csapágyszett került még beépítésre, ami gyári extraként kiváltja a teflon csapágyakat. Alufelniket is gyártottam hozzá, meg egy komolyabb motorhűtőt. Tavaly még LED reflektorokat is kapott.:)
A tankokból kikerülő NiMh aksikkal remekül el lehet szórakozni vele.
Szóval nekem a Tamiya élmény megvolt. :D
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 878

Vissza: Off