Egy kis érdekesség

Korlátlan beszélgetések, minden olyan téma, ami nem kapcsolódik az rc tankozáshoz

Moderátor: navycolt

Re: Egy kis érdekesség

HozzászólásSzerző: Enemy » szomb. szept. 30, 2017 6:15 am

Tényleg csak érdekesség képpen,ezt az oldalt innen csinálta valaki? :)

http://tenyekerodje.blogspot.hu/2013/12 ... -tech.html
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ
Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1212

HozzászólásSzerző: Leo742 » szomb. szept. 30, 2017 10:33 am

SZia .
2013. december 16., hétfő a cikk kelte, és feba mail címe van rajta .
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 615

HozzászólásSzerző: Lipi » szer. okt. 11, 2017 5:58 pm

Sziasztok!
Egy makettezős oldalon kaptam a linket. A "kolléga" rendszeresen innen tölti le a dolgokat, színes nyomtatón kinyomtatja, azután gyönyörű papír maketteket épít belőlük. :D Érdemes műszaki rajzlapra nyomtatni. Közel 15 000!!! makett séma rajza.
Megosztom, mert legjobb tudomásom szerint vannak köztünk akik nem csak a műanyag tankokkal szeretnek vacakolni. :-D Hanem néha makettekel is. Jó szórakozást! :jo
http://only-paper.ru
Lipi
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
WPL Gaz 66 1:16
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 164

HozzászólásSzerző: denkmeyer » csüt. okt. 12, 2017 10:00 am

Komoly, köszi!
denkmeyer
denkmeyer
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1811

HozzászólásSzerző: Kovbarny » csüt. nov. 16, 2017 6:43 pm

Német tankok HL, Torro, Tamiya
PZ III, IV, V, VI, VI B
az épülő Gyúrói Szakasz
Kovbarny
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 411

HozzászólásSzerző: Palko242 » szer. nov. 22, 2017 1:34 pm

Nem II. világháborús, de szerintem érdekes:
https://www.youtube.com/watch?v=1YHjgjeEbBc
Üdvözlettel: Józsi

Panzerkampfwagen IV

Panzerkampfwagen V

Panzerkampfwagen VI
Palko242
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 221

HozzászólásSzerző: Lipi » pén. dec. 08, 2017 5:23 pm

Kedves parancsnok társak. :)
Ha még nem adtátok le a rendelést az angyalkáknak, talán segít egy kicsit ez: https://modelldepo.hu
:D Nem, nem kapok se kedvezményt, nincs semmi érdekem, és ez nem a reklám helye. De sajnos manapság nehéz beszerezni jó minőségű gépeket, egyebeket idehaza. Ezért, és csak ezért ajánlom a becses figyelmetekbe. Príma kis bolt, prémium minőség, nagy választék, kedves eladó aki ráadásul modell őrült betegtársunk, tehát hozzáértő is..... :D Egyszóval csak ajánlhatom. Jó böngészést és nyálcsorgatást! Ja, megígérték, hogy nemsokára bővül a kínálat különböző kiegészítőkkel, feljavítókkal is amiket eddig kénytelenek voltunk külföldről beszerezni. ;)
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Lipi » hétf. márc. 26, 2018 10:15 pm

Sziasztok parancsnokok!
A minap beszélgetés közben szóba került, és akkor jöttem rá, hogy még mindig nagyon sokan nem hallottak róla, hogy egykor ilyen is volt. :smile:
Valamikor (az öregebbek még emlékezhetnek rá) minden országban a keleti blokkban, virágzott az úttörő mozgalom. Nálunk is nagy hagyománya volt az ilyen-olyan szakköröknek, mint pl. úttörő tűzoltó, úttörő rendőr, úttörő munkásőr, stb, stb. De azt már kevesen tudják, hogy a régi NDK-ban voltak bizony úttörő tankosok is! :() Bizony, az NDK-ban ilyen is létezett.
Szászországban, az Elba menti Bad Schmiedebergben állt a kelet-német úttörők egyik emblematikus nyári tábora. A kor szellemének megfelelően az úttörőmozgalom akkor nem csak közösségi élményt és nyaralási lehetőséget, de politikai - és részben katonai - nevelést is adott a gyerekeknek, ebben a táborban például rendszeresen háborús játékokat rendeztek.
Na nem olyat, mint amit mi megszokhattunk a magyar úttörőtáborokban. Itt valódi páncélosokkal, tankokkal éleslőszereket is lőttek - még ha azok a tankok kisebbek is voltak az átlagnál. A tábor patschwigi része eredetileg haditechnikai parkként működött, de valakinek az az ötlete támadt, hogy a gyerekek nyilván sokkal jobban örülnének, ha mozgásban is láthatnák ezeket a technikákat.A közeli Piesteritzben, a VEB Agrochemie tanműhelyeiben el is kezdtek játéktankokat faragni. Mármint játéktankokat abban az értelemben, hogy az eredeti T-34-esek, T-55-ösök és más, jórészt szovjet tankok kicsinyített másai voltak. Nagyon is valódiak voltak azonban olyan tekintetben, hogy a két, anatómialiag korrekt lánctalpat általában Trabant-motorok hajtották, és némelyik löveg éles lőszer használatára is alkalmas volt. A kezelőszervek a nagy lánctalpasokhoz hasonlóak voltak, használatukat a gyerekek villámgyorsan elsajátították. A tankok mindig kétfősek voltak, egy vezető-egy lövegkezelő parancsnok. De a hadijátékok során alkalmaztak olyan technikát, amellyel a korai videójátékokon találkozhatunk annak idején. talán még emlékeztek a TV-re lövöldözős "fény puskákra-pisztolyokra". Nem infra fénnyel, de valami hasonló módon megoldott fókuszált fénnyel működtek ezeknek a tankoknak a lövegei, amit a célba vett tank találat esetén érzékelt. Szóval az infra csata nem mostani találmány uraim. :) Bár kétségkívül szórakoztatóbb volna ilyen "igazi" tankokkal csatázni nemde? :D
Mindenesetre ahányszor látok róluk egy képet, mindig az merül fel bennem: HOL A FENÉBEN VOLTAK A MI ÚTTÖRŐ SZAKKÖREINK????!!!! :D
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: j.kiluap » kedd ápr. 03, 2018 9:25 am

EZ IGEN!Még csak nem is hallottam ilyesmiről!
Üdv.Kilu
j.kiluap
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 177

HozzászólásSzerző: Volltreffer88 » kedd máj. 22, 2018 11:18 am

Lehet "vótmá" kategóriás, de nagyon jó! :)
https://youtu.be/W8SWaM-zivM
Üdv,
Volltreffer88
~~~¸___==_˛
..._:[|*˛(o)¸¨|]:_..˛
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Taigen Tiger I / PzKpfw. VI Ausf.E
HL Bergepanther (by Berge)
Torro KV-2 "Kursk" #615 (by DénesAti)
Taigen T-34/76 "Mikiegér" (by Ákos)
Tamiya JS-2 (WiP)
Volltreffer88
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 179

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. máj. 23, 2018 5:21 pm

Sziasztok.

Új melóhelyen , az egyik kollégával belementünk a hobbi témába. 2 napra rá ezt a lövedékmagot hozta .

Kép

Balatonon, északi parton, egy ház tetőszerkezetének cseréjénél, az egyik gerendába ékelődve találta, és "bányászta" ki.
Kis segítségel utánajártam és mint kiderült egy Bofors lègvèdelmi àgyúból kilőtt pàncèltörő lövedèk magja.

http://mek.oszk.hu/08300/08399/html/kepek/061.jpg
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: denkmeyer » csüt. máj. 24, 2018 10:56 am

Még tedd azt is hozzá szerintem, hogy ez egy teljesen üres lövedéktest öntvény, azaz HATÁSTALAN!
denkmeyer
denkmeyer
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1811

HozzászólásSzerző: Palko242 » csüt. máj. 24, 2018 2:33 pm

Szerintem nem hatástalan, mert nekem tetszik. Azaz: rám hatással volt! :D :D :D
Üdvözlettel: Józsi

Panzerkampfwagen IV

Panzerkampfwagen V

Panzerkampfwagen VI
Palko242
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 221

HozzászólásSzerző: Leo742 » pén. máj. 25, 2018 7:38 am

Természetesen körbefotóztam, a hatulján látszik a menet . A belseje teljesen üres (HATÁSTALAN) . Ez egyébként érdekes is , mert kiváncsi lennék ki hatástalanította, a menet szét van már korrodálódva, aki találta biztos nem mert nem ért hozzá.
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Dan » vas. aug. 26, 2018 8:19 pm

Sziasztok,
Gondoltam megosztom veletek is az új "őrületem" :D, nem tudom, ismeri-e valaki, vagy volt-e szó róla itt korábban...
Teljesen rákattantam ezekre a kis karikatúra tank makettekre. Kész az első művem, most jön a T-34-es. Van belőlük egy csomó verzió, a MENG gyártja őket. Ragasztás nélkül pattintással összerakhatóak, gyerekeknek is tök jók. Hivatalosan "Tojás Páncélosok, melyeket a World Wat Toons nevű vdeójátékból készítettek...
Íme az első tankom, a párduc... tudom, nem egy Vili-szintű festés, de jól elbabráltam vele :D (A szemek nem tartozékok, azokat n hegesztettem rá hobby boltban kapható szemekből)

Kép Kép

Eddig ezek jelentek meg:
http://www.makettshop.hu/tcslista/harcj ... osok_60823
Tamiya Leopard 2A6
Dan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 235

ElőzőKövetkező

Vissza: Off