Dudurbun hóbortja

Figurák készítése, festése ...

Dudurbun hóbortja

HozzászólásSzerző: Dudurbun » szer. ápr. 03, 2019 7:03 pm

Üdv Mindenkinek!

Olyan régen szóltam hozzá, hogy itt minden megváltozott :mosoly alig lehet ráismerni a fórumra.
Szóval az új hóbortom fém figurák készítése. Találtam egy céget ami alacsony olvadáspontú fémet állít elő és árul amit modell fém néven lehet tőle beszerezni. Az A3-as változatot próbáltam ki. Olyan 200 fok környékén olvad. Sima elektromos rezsó ok.
A figura egy ork lenne vagy valami hasonló. :-D A gyártás lépései a következők voltak. A kiindulási alap egy Hulk 20 cm-es szobor. Azt beszkenneltük 3D-s szkennerrel majd egy talp rászerkesztése után 3D nyomtatóval ki lett nyomtatva.
Csináltam egy csomó képet is, de az rcpilot nem enged be. :sad: Szóval ki lett nyomtatva lekicsinyítve 12 centisre. Vettem hőállő szilikongumit, két komponensest és csináltam két fél negatív formát ami segítségével aztán kiöntöttem a fém puci szobrot. A következő lépés ennek a felöltöztetése volt. Ezt süthető gyurmának csúfolt anyaggal értem el. Az túlképp egy hőre keményedő PVC . 110 fokon 30 perces sütéssel szépen megkeményedik. Ezzel szépen felöltöztettem a figurát, aztán mehetett Vilihez 8-)
Ma lett kész és imádom.... :D
Aki nem bírja magát türtőztetni annak üzenem, hogy Vili a festésről tett fel képeket az rcpilotra.
Erre kell rákeresni: duratan

Üdv
VsPro Abrams, VsPro Leo 2 A5, VsPro Tiger I, Marui Abrams, HL Abrams és egy fantazy DT-I.
Dudurbun
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 552

Re: Dudurbun hóbortja

HozzászólásSzerző: yazoo » vas. ápr. 07, 2019 7:20 pm

Ez a technológia tetszik, és a figura is nagyon eredeti.
A gyurmás felöltöztetés jól sikerült. A süthető gyurma is reszelhető-csiszolható kikeményedés után? Igaz, én még csak egy fél figurát barkácsoltam, ott a milliputot megkötés után elég jól lehetett utánmunkálni.
Ha nem üregesre készült, akkor elég súlyos egyéniség ez a harcos! :) :jo
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 869

HozzászólásSzerző: Dudurbun » kedd ápr. 09, 2019 10:08 am

yazoo írta: A süthető gyurma is reszelhető-csiszolható kikeményedés után?
Igen

Ha nem üregesre készült, akkor elég súlyos egyéniség ez a harcos! :) :jo
2kg kb
VsPro Abrams, VsPro Leo 2 A5, VsPro Tiger I, Marui Abrams, HL Abrams és egy fantazy DT-I.
Dudurbun
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Dudurbun » kedd ápr. 09, 2019 10:20 am

A hétvégén terveztem önteni még egy hasonló figurát. Készítettem öntőformát a pajzsához, meg egy bárdhoz is a kezébe. Az öntőforma készítésnél első körben egy kicsit megszívtam mert a második fél negatív készítésénél nem figyeltem arra, hogy rá van írva a formaleválasztó folyadékra, hogy jó felrázandó így kissé összeragadt. Alig tudtuk ketten szétfeszegetni. :-(
A formaleválasztóból van ami nem olajbázisú hanem zsír alapú. Az utóbbi két formához ezt használtam. Hát sokkal jobban sikerült. :D
Dudurbun
profi fórumozó
profi fórumozó

Vissza: Figurák