1/6 RC figura

Figurák készítése, festése ...

1/6 RC figura

HozzászólásSzerző: Sherman » hétf. márc. 21, 2016 5:58 pm

Magyarországon még nem elterjedt RC-modell irányzat, az RC járművekben elhelyezett, távirányítással mozgatható figura, gyűjtő nevén Animatronics.

Amióta 1/6 méretarányú figurák gyűjtésével foglalkozom, érdeklődéssel figyeltem az 1/6 méretarányú távirányítással működő járműveket.
Hamar felfigyeltem a felvételeken mozgó járművekbe ültetett figurákra amik meglepetésemre mozogni kezdtek akárcsak a járművek amikben ültek.

Miután pár ilyen óriási járművet beszereztem, elhatároztam hogy elkészítek egy rc figurát is.
Az Angliai székhelyű Churchill Creations cégre esett a választásom akik profi gyártó és kereskedőként már régóta foglalkoznak a figurák kiegészítőinek forgalmazásával.

A posta mint mindig az első szállítmányt simán elkeverte, ezért reklamálnom kellet.
A cégnél ahol jó kereskedőként azonnal vették a panaszom, rögtön postáztak egy újabb szettet némi ajándék kiegészítővel egy plusz mozgathatóvá tehető karral.
Az eredeti rendelt szettben ez a kar nem lett volna benne.
Lássuk mit kapunk a pénzünkért.
Kép Kép Kép Kép
Mint látható kemény és erős műgyanta öntvény alkatrészek, műanyag, réz, acél, kiegészítők mérethelyesen legyártva.

Az működéshez néhány alkatrészre van még szükség, pontosabban négy mikró szervóra és két csapágyra.
Kép Kép
Minimális kiadással beszerezhetők.

Az összeszerelés az útmutató alapján minimális faragással és kis kézügyességgel könnyen ment.
Kép Kép Kép
KépKép Kép
A fej és a ruházat tetszés szerint variálható a helikopterpilótától a német vagy amerikai harckocsizóig. Sőt bármilyen gyalogos katonát is csinálhatunk ha megfelelő fix lábakkal és a kábeleket eltakaró talapzattal látjuk el.

Az én figurám a mostani 2016-os Szolnoki makett és modell kiállításon debütált ahol a Stuart harckocsi toronyba szerelve amerikai harckocsizónak öltöztetve szórakoztatta az érdeklődőket. Egy plusz, a test alá helyezett szervóval a teljes testett is mozgathatóvá tettem, így a hat csatornás adóvevő öt csatornájával irányítottam.
A kész figuráról felvétel és fotók is készültek amiket később publikálok ugyan itt.

Végeredményben egy új szórakoztató rc ágazat kísérleti darabjával nőt a gyűjteményem.
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1734

Vissza: Figurák