Vili az 1/16 figurák mestere

Figurák készítése, festése ...

Re: Vili az 1/16 figurák mestere

HozzászólásSzerző: kawa » vas. nov. 20, 2016 6:38 pm

Vili SZZZUUUPPIII :D :D :D
Tiger "01"
KÖNIG TIGER "211"
HUMMEL "KURSZK"
Stug III "Totenkopf KURSZK"
T-55 " DOZER"
T-34/85
kawa
globális moderátor
globális moderátor

Válaszok: 1099

HozzászólásSzerző: yazoo » hétf. nov. 21, 2016 6:04 pm

Gyönyörűek lettek. :jo
Ebben a méretarányban még komolyabb feladat, és ha sikerül, még látványosabb.
Azt áruld el, hogy a pajzson a leváló réteget hogyan készítetted. Esetleg a darab már eleve elő volt készítve?

OFF
A tökéletesen felismerhető Sean Connery alakról eszembe jutott: Nem tudom, gondoltatok-e már arra, hogy a 3D szkennelés és nyomtatás elérhetővé válásával ma már teljesen reális lehetőség, hogy például saját arcunkat adjuk egy figuránknak. :-o) Vagy esetleg más, ismert arcot, zenész, színész stb... legalábbis ha elérhető, letölthető a modell.
Saját tankunk parancsnokává válhatuk, és a legénység is felismerhető lehetne. :D ON
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 869

HozzászólásSzerző: vili » hétf. nov. 21, 2016 7:21 pm

yazoo írta:Gyönyörűek lettek. :jo
Ebben a méretarányban még komolyabb feladat, és ha sikerül, még látványosabb.
Azt áruld el, hogy a pajzson a leváló réteget hogyan készítetted. Esetleg a darab már eleve elő volt készítve?

OFF
A tökéletesen felismerhető Sean Connery alakról eszembe jutott: Nem tudom, gondoltatok-e már arra, hogy a 3D szkennelés és nyomtatás elérhetővé válásával ma már teljesen reális lehetőség, hogy például saját arcunkat adjuk egy figuránknak. :-o) Vagy esetleg más, ismert arcot, zenész, színész stb... legalábbis ha elérhető, letölthető a modell.
Saját tankunk parancsnokává válhatuk, és a legénység is felismerhető lehetne. :D ON

Köszönöm mindenkinek az elismerést.

A pajzson a leváló réteget gyárilag kivitelezték olyan szépen. Nekem az egész figurát csak festenem kellett.

A 3D nyomtatásról annyit, hogy nyomokban látszik a pontokkénti építkezés a modell felületén. És rá kell csiszolni hogy sima legyen. Azt meg a hajlatokban nehéz tökéletesen megcsinálni. Tehát ott még kéne némi fejlődés. Persze én csak az alapján állítom amit én kaptam készhez.

Üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2976

HozzászólásSzerző: Lipi » hétf. nov. 21, 2016 7:28 pm

Grat! :D Egyszerűen fantasztikusak lettek. Na ilyenkor megy el hetekre a kedvem mindennemű makettezéstől...... :D Tudva, hogy még csak a közelébe sem juthatok ennek a szintnek. :D Na mind1. Legfeljebb majd téged kérlek fel ilyen munkára megfelelő tiszteletdíjért. :jo Az a 3D-s nyomtatás saját magunkkal baromi jó ötlet lenne szerintem. Már csak a technikai háttér hiányzik. Illetve a hozzáférése. Legalábbis legtöbbünknek. Ötletek jók lennének. :)
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
WPL Gaz 66 1:16
Tamiya King Tiger (készülőben)
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 183

Előző

Vissza: Figurák