Egy másik 120mm SS infantry

Figurák készítése, festése ...

Egy másik 120mm SS infantry

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. aug. 09, 2015 7:29 pm

Sziasztok.
Nemrég sikerült beszereznem ezt a csodálatos figurát, köszönöm az illetékeseknek, sok örömöm volt/van benne. A modellezés helyett manapság ezzel foglalkoztam, sokkal jobban kikapcsolja az embert.
Elkezdtem én is gyakorolni a festést, a nagyját már elkészítettem a felszerelés és kisebb finomítások még hátra vannak.
Az arcot pannoncolorral festettem , kissé durva festék, sok gyakorlást igényel mire nagyjából ráéreztem mennyi festéket szabad egyáltalán felvinni a felületre és hány rétegben, ráadásul sokáig szárad.
A ruha az Valejo. A teljesen kész figuráról is teszek majd fel képet.
További szép estét nektek . Üdv Vili

Kép Kép Kép Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leo742 hétf. aug. 10, 2015 6:37 am-kor.
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 694

Re: Egy másik 120mm SS infantry

HozzászólásSzerző: Leo742 » hétf. aug. 10, 2015 6:36 am

A legelső olyan figura amibe több energiát öltem :) Üdv Vili
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: vili » hétf. aug. 10, 2015 6:36 pm

Mint már Face-n írtam Ez nagyon rendben van.
Fiatal versenyzőnk nagy jövő előtt áll. :)

Biztos kéz, jó szín látás és a türelem is jelen van.

Üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2976

HozzászólásSzerző: yazoo » hétf. aug. 10, 2015 9:25 pm

Nagyon szépen megfestetted! :bravo
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 869

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. aug. 12, 2015 11:32 am

Köszi a hozzászólásokat, ha kész akkor még azt lefotózom, meg ha lesz úgy harckocsizó akkor azt is felrakom fórumra :)
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Sherman » csüt. aug. 13, 2015 5:01 pm

Nagyon klassz, ha kicsit közelebbi képeket is csinálnál szuperebb volna. :bravo

Két apró észrevétel.
Hátul az övön lévő két barna fül nem egy lehagyott kenyérzsák vagy gázálarc táska tartozéka?
A háton lévő trapézváz csak keret, a közepe nem lehet fekete. csak ott fut át az y-szíj függőleges szára.
http://regi.militaria-nagyaruhaz.hu/sho ... tegory=192
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1735

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. aug. 13, 2015 7:51 pm

Huh ezt jó tudni! Egy nagy köszi érte, gondolkoztam is hogy, pontosan mi célt szolgálhatott :) NEm biztos hogy kijavítom mert , ha jobban megnézed az ki van töltve attol függetlenül hogy az eredeti egy "keret", így viszont szerintem elég bután nézne ki ha a ruha színével megegyezőre festeném és nincs egy síkba a ruhával.Jó lenne látni egy eredeti képen hogy éppen viselik..... Nem csak a kenyértáska mardt le, de jól látod az oda való :) amint írtam is , még nincs kész, a felszerelés hiányzik még , de amint elkészül lesznek részletesebb fotók is. :)
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. aug. 13, 2015 7:56 pm

Még valami, ha a Vili álltal festettet megnézed, ott az álltalam feketére fesett részre van felragasztva a felszerelés egy része. Gondolom a ragasztási felület miatt töltötték ki rendesen, és valószínű a felszerelés takarni is fogja.
Ettől függetlenül mégnézék egy eredeti képet hogy hordták. ÉS még valami, ez nem fekete volt? :O Vagy volt többféle színben , többféle anyagból, mint az mp40 tártáskák?
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Vissza: Figurák