Latya Figura's

Figurák készítése, festése ...

Latya Figura's

HozzászólásSzerző: Latya » vas. ápr. 13, 2014 6:25 pm

Üdvözletem mindenkinek
Új is vagyok meg nem is.
Mivel a tank projekt tolódik így addig is a másik vágyam kell kielégítsem filléres beruházásokból.
Figura
Nos aki ismer tudja én sem vagyok egy átlagos figura...

RcTriálozom többen tudják, és oda lett elsődlegesen szükségszerű egy saját egyedi. De nem szaporítom a feleslegest ezen a fórumon remélem több segítséget kapok a témakörben mert olvasataim szerint itt már nagyobb rutint vélek felfedezni.

Első körben természetesen körbenéztem a külhoni és hazai kínálatokban majd a mesterek munkáiban és kedvet is kaptam a témakörhöz saját felhasználás céljára.
Kezdésnek a gyerek gyurma teszt kellett elkövetkezzen amivel megalkotódott "Gülüszem" barátom amit a viszkető s@@em végett jól össze is kentem makett festékkel mert látnom kellett színben. Sosem fog megkeményedni vigyázok rá de ez hozta meg a fantáziát és a kedvet első körben.

Kép

Nagy tapasztalat volt ez a kezdés így rá is jöttem hogy tetszik és főképp az hogy nem megy..na ezért nyomni kel ! Csináltam pár szerszámot is gombostűből, körömlakk egyengetőből, gémkapocsból és ezeket régi ecsetszárakra tettem a könnyebb fogás végett.
Kép
Remélhetőleg ezek majd elősegítik a folyamatot de bizton változik majd ez a paletta ahogy tanulja az ember.
Gyurma anyagnak a FIMO air típust választottam mert olcsó (200g ~650 Ft) és 24 óra után állítólag kőkemény faragható csiszolható festhető
Első tesztnek egy neves amcsi figurakészítő hölgy ajánlotta próbáljam az anatómia mellett a szemet külön "golyóként" betenni majd arra szemhéjakat építeni és gyaksizzam ezt a technikát
ez lett az eredmény
Kép
harmadik nap kiesett az egyik szemhéj :-) valamit bizton elrontottam...majd rájövök
Folytatás képpen dobtam egy ismét csak gyakorlást és sikeredett az ufó után egy eredeti ősember karakter... (ezeket a lányaim határozzák meg mi mire hasonlít ugye)
Kép
Ma még beteszteltem ismét egy részt azaz a száj megoldást ami első ránézésre nem is annyira rettenetes de ezt most csak megint a gyerek gyurmából...
Kép Kép
Nem feltétlen merem nyomni a fimo-val mert bár igaz ha megszokom azzal lesz a megfelelő de szeretek javíthatóbb anyaggal tesztelni gyakorolni.
Elkövetkező képpen hanyagolom a teljes fej forma gyakorlását és elkezdem a részleteket megtanulni mert azok nem mennek legfőképpen. Így a szem és az orr ami az istenért nem akar összejönni sehogy sem. Az orra van tippem de a szem kialakítása ebben a méretben golyóval nekem megoldhatatlannak tűnik kiszobrászkodni meg szerintem valamit rosszul mívelek mert nemigen akar az szem és szemhéjnak megfelelni.
Méretadónak :
Kép Kép

Nos ezen részletgyakorlási technikákhoz szívesen veszem a szakmai segítséget.

Köszönettel
Latya

Ui : Köszönöm a bizalmat és a teljeskörű vendég jogokat az Adminoknak !
Latya's World..aki ismer tudja.
Latya
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 16

Re: Latya Figura's

HozzászólásSzerző: vili » vas. ápr. 13, 2014 7:15 pm

Szia!

Na itt még ilyen nem volt. De szobrászkodásban mi nem igen vagyunk otthon. Festéstechnikában tudunk segíteni. Ígéretesnek tűnik. Szerintem kezdetnek ennél nagyobb léptékkel kéne próbálkozni. Ez így piszok nehéz lehet.

Üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2976

HozzászólásSzerző: Latya » vas. ápr. 13, 2014 8:06 pm

A festés az ugye evidens minden szakmában én azt hittem a figurákat amiket említetek itt ott kommentekben azok egyedi darabok. Ezek szerint átalakítások gyári darabokból és azok dekorációja festése ?
Léptékben én még ezt is nagynak találtam... :D :D

Köszönettel
Latya
Latya
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: vili » hétf. ápr. 14, 2014 2:23 pm

Nos igen, azt itt általunk felrakott figurák mind gyáriak, legfeljebb kisebb átalakítás van egy kettőn. Tehát egyszínű műgyanta, vagy fröccsöntött műanyag több darabból.
Csiszoljuk összeragasztjuk, tömítjük és festjük.

Üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2976

HozzászólásSzerző: Latya » hétf. ápr. 14, 2014 5:23 pm

Halipapi

Nos remélem azért nagyon nem nyúlok mellé
próbálkozom a VH hősök megalkotásával ha valaki tud azért belesegíteni a dolgokba szívesen veszem.
Természetesen az első egy amcsi jelleg lesz mert az1:10 willysbe az megy majd utána rámegyek az 1:16 méretre hogy helyben legyünk
Az hogy valóságos arcok lesznek nem ígérem de kötöm őket feltétlen a korhű kiegészítőkkel.

Köszönettel
Üdv
L
Latya
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Latya » pén. ápr. 18, 2014 8:38 pm

Csiszoltam a fejen és tesztelek minden lehetőséget kialakítás szempontból
Kép

egyéb feszültségoldó de nem ide való...
Kép

Érdeklődések közepette kiderült a Fimo gyurma nem valószínű a legmegfelelőbb alapanyag lesz, de kezdésnek megfelel anatómia gyakorlásra. Valamiféle Milliput anyagot kell beszerezzek a hozzáértők szerint mert az lesz a megfelelő a finomabb kisebb részletekhez.

Egy méretet megköszönnék fej magasságról hány centi (mm magas) pl. egy 1/16 tank figura feje..

Köszönöm
Üdv
Latya
Latya
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: vili » szomb. ápr. 19, 2014 7:54 am

Hali!

Az álltól a fejtetőig 15-16mm.