lövésimitáció airsoft lövedék kilövésekor ?

A tankkal kapcsolatos további információk és kérdések ...

Moderátor: vastalicska

Válasz küldése
Pgabi
újonnan regisztrált
újonnan regisztrált

lövésimitáció airsoft lövedék kilövésekor ?

Hozzászólás Szerző: Pgabi »

Sziasztok,

Egy ideje már birtokomban van egy HL gyártmányú Panther "G", amin az elmúlt évben néhány módosítást már elvégeztem (fém lánctalpak, fém kihajtó- és láncvezető kerekek, fémfogaskerekes és nagyobb áttételű új hajtások beépítése).

Az egyik barátom most vett az Ebay-en egy Tiger I-et (szintén HL), ami ha az airsoft tüzel, akkor a tüzelés pillanatában egy imitált lövést is végez.

Nekem a Panther "G" imitált lövést végre tud hajtani (ha a távirányítón a megfelelő gombot megnyomom), azonban az airsoft lövedék kilövésekor a tank nem mozdul hátra.

Van valamilyen ötletetek arra, hogy hogyan lehetne kombinálni a kettőt ? Esetleg egy új és érzékelővel ellátott airsoft egység kell (ha egyáltalán van ilyen), ami a lövés pillanatában jelet ad a vezérlésnek, ami a tanknál imitált lövést hajt végre ?

Egyébként a barátom Tiger-ében és az én régebbi Panther-emben is RX-18 vezérlő elektronika van, persze lehet, hiogy az övében már egy újabb verzió van.

Ha van ötletetek, akkor szívesen venném, ha megosztanátok velem, mert nagyon szuperül nézett ki az élethű lövés. Előre is köszönöm !!

goose24
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Re: lövésimitáció airsoft lövedék kilövésekor ?

Hozzászólás Szerző: goose24 »

az övében az airsoft részen van egy kivágás és ebbe be van építve egy pici primitív kapcsoló, ennek a vezetékét kell az rx 18-ba bele dugni.

vili
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: vili »

Szia!

Annyit elmondanék, hogy SZERINTEM a hátra rándulása a Hl-nek irreálisan nagy és csak feleslegesen terheli és koptatja a fogaskerekeket.

Üdv

goan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: goan »

hello
2 : 39 -nél meg se moccan.... :-D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s_2uYx-PLXs[/youtube]
Tamiya : Tiger I , Sherman Easy Eight, King tiger , Su 152,
Hl Tiger I elmod, Torro t34/85, Trumpeter T34/76

Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: Enemy »

Szia!

Az új Tigrisnél is az egész tank bemozul vagy van benne csőhátrasikló?

Egyépként ha használod az airsoftot benne akkor az egész tank bemozdulása céltévesztés is .
(Szerintem ezért is van így csinálva)
A csőhátrasiklásnál ez nem számít(annyira).
Annyira azért nem komoly airsoft ami van benne(persze ha csak nem tunigoltad :) )

Viszont ahogy Vili írta ,ráadásul árt is a kihajtásnak az "rángatózás" ami ugye nem is valós ,mert a tank nem mozdul meg a lövés pillanatában.

( ahogy ezt Goan közben demonstrálja egy videóval :D .
Egyépként ha így megmozdulna akkor 1;céltévesztés 2;oldal irányban lövésnél amikor nem tud elmozdulni a tank ,leszakadna a torony)
Üdv:
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ

Pgabi
újonnan regisztrált
újonnan regisztrált

Hozzászólás Szerző: Pgabi »

Sziasztok,

Nagyon köszönöm a gyors válaszaitokat.
Persze Vilinek igaza van, hogy ez feleslegesen terheli a mechanikát, de olyan jópofa volt.
Egyébként a Tiger tank nem csőhátrasiklásos. Tudom én, hogy a csőhátrasiklás lenne az igazi, bár nem tudom, hogy airsoftos változatban létezik e ilyen ? (Ha van ilyen, akkor néhány linket szivesen vennék, mert szeretném tovább fejleszteni a Panthert.)
A többieknek is igazuk van, hogy a rángatózás a célzási pontosságot befolyásolja, bár én direkt célba még nem lőttem (az egyébként alapkivitelű, azaz nem tuningolt) airsoft ágyúval a Párducomban. De meg fogom próbálni ezt is. Az az igazság, hogy igen nagy szórású az airsoft-ágyúm: egyszer éppen csak kiesik a csőből a BB, máskor pedig akár 15-20 m-re is elrepül. Hogy ennek mi az oka, arról fogalmam sincs, hiszen a motor mindig ugyanannyira húzza fel az ágyú dugattyúját és a rugóerő is azonos. Vagy mégsem ?
Mivel az én airsoft mechanikámban az általatok említett "primitív" kapcsoló nincs beépítve, így a dolog legfeljebb majd akkor válik esedékessé, ha cserélnem kell azt.

Üdv.

goose24
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Hozzászólás Szerző: goose24 »

Magyarul......ne bánkódj azon, hogy nem bakkecskézik a tankod.

goan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: goan »

Az oldalra fordított csővel való lövésről már ne is beszéljünk...
én vettem külön elektronikát , hogy ne ugorjon hátra a HL.... :csod
Tamiya : Tiger I , Sherman Easy Eight, King tiger , Su 152,
Hl Tiger I elmod, Torro t34/85, Trumpeter T34/76

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb információk, kérdések”