mizooo Párduca

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: mizooo Párduca

HozzászólásSzerző: mizooo » hétf. szept. 17, 2018 7:43 pm

Sziasztok, az elektronikával baj, van a rádiómmal nem működik megfelelően, dolgozni kell még rajta, így a tank statikus erősen egyenlőre :(
Közben megjött a 2. adag festék a Lengyelektől és faraghatnékom is támadt, így gondoltam dolgozok a futógörgőkön kicsit.
Láttam, hogy sokan levágták a külső futógörgőket, így "Pantherosítva" a futóművet, de nekem ez így annyira nem tetszett.
Gondoltam egyet és leszedtem a külső görgőket, amiket csiszoló segítségével lecsiszoltam, hogy beüljön a belső részbe, így már egy fokkal normálisabb kinézete lett a görgőknek, bár a csavar még mindig kijjebb áll, de később egy rövidebb spec csavarral ezt is le lehet majd vágni.

Az alap festés után szeretném koszolgatni majd a gépet, és nagyon pici rozsdát ide-oda. Ez nekem teljesen új terület, Ogre azt ajánlotta, hogy vízfestéket keverjek és azzal próbálkozzam. Sarazásnak pedig valódi földet szeretnék fa ragasztóval keverni. Persze először nem a tankon fogok próbálkozni :)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
mizooo
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 20

HozzászólásSzerző: Enemy » kedd szept. 18, 2018 11:14 am

Szia!

Határozottan kezd Párduc formája lenni :bravo

Szerintem még a görgők hasonlóságán tudnál javítani ha a csavar fej imitációt megcsinálnád körbe ,a perem mellett. A legegyszerűbb talán ha azt a megoldást csinálnád mint Vili az én Tigrisem szegecselésénél ,itt ír róla:

viewtopic.php?f=11&t=1821&start=15

Persze lehet precízebben is de ez egyszerűbb és látványos.

Kép

Üdv:
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ
Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1210

HozzászólásSzerző: mizooo » csüt. szept. 20, 2018 6:48 am

Köszi a tanácsot! Lehet nekiállok, majd de először tesztelnem kell a technikát :)
Még azon gondolkodom, ha már ennyit faragtam, hogy hátraviszem a szellőzőrácsokat, de még nem vettem rá magam.
Most öregítő youtube videókat nézek, hogy az 1000 féle technikából mit próbáljak ki.

üdv!
mizooo
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: mizooo » csüt. szept. 27, 2018 7:34 pm

Ma összeszereltem a Párducot, mert szerettem volna egyben látni az egészet.
Majdnem kivágtam a szellőző rácsokat is és hátratoltam, de benéztem a felső rész alá és láttam mennyi merevítés, csavar ellen darab van ott és egyenlőre lemondtam a dologról. Hátha veszek még ilyen fantázia tankot és majd építek egy újat minden egyéb hiba kijavításával.
El kell kezdenem a részleteket kidolgozni, festeni. Sajnos a masina még statikus, elektronika problémák miatt.
Valaki meg tudja mondani, hogy létezett e ilyen sárgás-barnás Párduc a valóságban? Ha igen, hol? A neten találtam ilyen színű párducot, illetve itt a fórumon is.

Más kérdés! Milyen toronyszámot festhetek rá? Ha jól láttam van egy íratlan szabály, hogy egy már a fórumon használt toronyszámot ne fessünk fel.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
mizooo
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » pén. szept. 28, 2018 7:53 pm

mizooo írta:Valaki meg tudja mondani, hogy létezett e ilyen sárgás-barnás Párduc a valóságban? Ha igen, hol? A neten találtam ilyen színű párducot, illetve itt a fórumon is.

Hali!

Európában Feldherrnhalle hadosztály használt sárga alapon zöld-barna "kukacos" festést.
A Tamiya is kiadott egy festésmintát kurski párducról: http://www.tamiya.com/english/products/35345/index.htm

Viszont ezek az ún dunkelgelb színalapon voltak, a tiéd inkább sivataginak néz ki fénykép alapján.

Sajnos nem vagyok nagy festés szaki, hirtelen ezek ugrottak be

mizooo írta:Más kérdés! Milyen toronyszámot festhetek rá? Ha jól láttam van egy íratlan szabály, hogy egy már a fórumon használt toronyszámot ne fessünk fel.

Anno volt ilyenről szó, de most már nem tudom hogy áll a dolog.

üdv
Rongyos
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 385

HozzászólásSzerző: Enemy » szomb. szept. 29, 2018 11:41 am

Szia!

Nagyon jó lett az átalakítás, :bravo

Kép

https://www.1001modelkits.com/1033707-t ... ausf-g.jpg

Az elérési linken látható teljesen a kép. Ha körbenézel találsz egyszínű fetést még ,monjuk "G" típusban ritka.

"Magyar ember sörrel nem koccint" Íratlan hagyomány még is sokan nem foglalkoznak vele.Azért ,mert valaki felrúgja a hagyományt a többség azért betartja.
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ
Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1210

HozzászólásSzerző: mizooo » kedd okt. 23, 2018 6:45 pm

Sziasztok, megvolt az első találkozóm veletek, és hatalmas mennyiségű információt szippantottam magamba, mindenki nagyon segítőkész volt. A jelenlegi projekttel kapcsolatban teljesen újrafogalmazódott bennem pár dolog.
Az eddig is egyértelmű volt, hogy ebből 100%-os Panther soha nem lesz, nos mire is jó akkor?
Megismerni a történelmi hátteret a sok utánaolvasás közben, megtanulni műanyaggal dolgozni, 3D tervezési és nyomtatási technikámat polírozni, festeni tanulni rajta, egyedi elektronikát építeni? Igen ezekre mind tökéletes számomra :)
De miután vezettem Ogre 1:1 kúpkerék hajtású T90-ét amiben lassító áttételes motor van, egyértelmű volt, hogy új hajtás is kell bele, egyszersmind meg kell szüntetnem a lityegő-lötyögő csillag és feszítő kerék problémát is, ami a folyamatos lánc leugrást okozza.
Holnap megrendelem a kinézett motort és kúpkerekeket, addig is megrajzoltam 3D-ben a Heng Long alváz elejét, amibe így be tudom majd pontosan méretezni a motorokat és hajtást tartó alkatrészeket, amiket egyből küldhetek is a 3D nyomtatóba. Ha sikerül, akkor ezek elvileg az azonos alvázú Tiger modellekbe is egy az egyben jók lesznek majd.

Kép
mizooo
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Előző

Vissza: Átalakítások