MT-LB M/GT-T

Válasz küldése
Luger
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

MT-LB M/GT-T

Hozzászólás Szerző: Luger »

Üdv/Sziasztok!
Mondhatni évek óta figyelem munkáitokat és szeretnék belekezdeni egy saját építésbe.
Ipari gépésznek tanulok így a fémmunka nem áll messze tőlem ezért is gondoltam hogy a főbb dolgokat fémből szeretném megvalósítani.
1/16 méretben gondoltam az építést, nem túl nagy nem túl kicsi :)
Testet vékony lemezből kitudom vágni/reszelni, görgőket esztergán megtudom csinálni stb.
Meghajtást,elektronikát és a lánctalpat egy használt Heng Long harckocsiból gondoltam átvenni.
A témában MT-LB és GT-T olvashattok ez azért van mert az MT-LB-ről találtam részletesebb leírásokat és képeket. GT-T sajnos vagy nem volt elterjedt vagy a feledés homályába merült, de két videón és pár képen kívül nem találtam sok mindent a típusról.
Viszont szeretnék tanácsot kérni mert a kezdeti nehézségeken még nem lendültem túl. Hogy kezdtek neki egy ilyen projektnek ? Méretezést hogy oldjátok meg?
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok ! Előre is köszönöm!

Luger
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Re: MT-LB M/GT-T

Kép

Kép

Kép

denkmeyer
fórum veterán
fórum veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: denkmeyer »

Szia!

Én kettő tankot építettem hasonló gondolatok mentén (M=1:16, HL gépezet és elektronika), igaz PS lemezekből.

Nézd át ezt a két építést, hátha találsz benne számodra hasznosat.

http://rctank-forum.hu/viewtopic.php?f=80&t=951

http://rctank-forum.hu/viewtopic.php?f=80&t=681
denkmeyer

Luger
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Köszönöm átnéztem/átnézem mindkettőt. Amit látok hogy tudásom meg s közelíti a te szintedet pl tervező programok stb stb :D de jó látni hogy minden lehetséges.
Szerencsésnek érzem a választásom több szempontból is, TAS-nál jól látszik hogy a szögletes forma és a hegesztett páncél miatt nem volt olyan bonyolult mint a Zrínyi. MT-LB is hasonlóan szögletes döntött lapokból áll.
Viszont amit nem tudok hirtelen átvenni a te építésedből az az hogy pár kép és rajz alapkán hogyan jutottál el a lemezek pontos kivágásáig? Amit találtam rajz és pár méret már alkalmas lehet hogy a papír sablonokat kivágjam a lemezhez ?

TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Hozzászólás Szerző: TANK-R »

Szia Luger! Bátor elhatározás! :) Nem tudom a rajzod honnan származik, de van ez a
http://www.the blueprint.com oldal én erről vettem a képet ( ezen ugyan méretek alig vannak de ami Neked megvan viszonyítási alapnak jó) Denkmeyer kolléga felnagyította 1/16-os méretűre és onnan már csak vonalzó, ceruza és rengeteg kép átnézése kellett az M47-es átépítéséhez :D
Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)

Luger
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Üdv Tank-R!
A képet én is azon az oldalon találtam de nem vettem meg hanem rendes minőségben megtaláltam google-n. :D Akkor ha jól értem 1/16 méretben kinyomtatva a legtöbb méretet letudom mérni a rajzról. Akkor holnap beugrok a nyomdába és kiokoskodom velük. Köszi a tippet!

TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Nagyon szívesen, így van úgy már Tudsz méretezni sok sikert az építéshez :jo és sok sok képet kérünk!
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"

dudasis
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: dudasis »

Üdv a fórumon, és sok sikert az építéshez!
Üdv,
Dudi

- HL M26 Pershing (Videó, Képek)
- HL Pz.kpfw IV Ausf. F1 (Képek)

Luger
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Köszönöm!
Közben sokat kutakodtam és gondolkoztam... tudtam hogy a HL donor miatt nem lesz teljesen élethű, de észrevettem hogy még a lánctalp alap kialakítása se egyezik egy típuséval se.
Az MT-LB lánctalpa dupla körmös és közötte futnak a görgők és a láncfeszítő, a HL. harckocsik pedig egy körmösek amik a görgők és a láncfeszítő hornyában futnak(görgőn belül). Lánctalp és meghajtókerék sajnos olyan dolog amit nem tudok magamnak megcsinálni ezért kompromisszumot kell kötnöm.

Luger
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Másik problémám lemaradt :D
A felfüggesztés eredetileg torziós rugózású, de ezt nem hiszem hogy megtudom oldani a modellen :/

TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Menni fog az :) http://www.rctank-forum.hu/viewtopic.ph ... 1&start=15 Ez egy egyszerű praktikus megoldás (minden cigány a maga lovát dicséri :D )
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"

denkmeyer
fórum veterán
fórum veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: denkmeyer »

Szia!

A,

Ahogy Tank-R Csaba is mondja én is a 3 nézeti rajzok alapján és a Pitagorasz tétel segítségével számoltam ki és rajzoltam le, majd a műanyaglemezre át a kivágandó páncéltest elemeket. (hiszen a döntött lemezek méretei torzulnak a rájuk nem merőleges nézetekben)
De neked a típusválasztással nagy szerencséd van: Tapolcán kettő, vagy három ilyen harcjármű van, amire fel lehet mászni és meg lehet mérni, részleteit meg lehet jól figyelni. Sőt mi több, az egyikkel még "sétaharckocsikázni" is lehet. Hamarosan ott is lesz rctankos rendezvény...
Van még egy út: keress papírmakettet, amit felnagyítva már rögtön használhatsz is sablonként.

B,

A Tasnál nekem is az egyik kompromisszum a lánc-lánckerék-járómű kérdése volt. Végül a Tiger I keskenyített lánctalpa és láncmeghajtó kereke lett a befutó. Igaz, emiatt a futógörgőknél kissé csalni kellett, de ezt még eddig senki sem rótta fel nekem. ;)
Első ránézésre neked ide a Pz-III, Pz-IV lánc lenne jó, de a láncmeghajtó kerekük nagy.Vagy szépen fémből kireszelgeted azokat, vagy a Persingé is szóba jöhet, de az túl széles. A vezetőtarajokkal szerintem ne foglalkozz. A futókerekek legyenek iker kivitelűek és a főkivitelnek megfelelő szélesek. Ha mégis, akkor a Pershing összekötő szemes láncát szétkapod és a középen lévő tarajos összekötő elemeket a lánc két szélére, a taréj nélkülit, meg középre teszed. Igaz akkor is kéne egy új lánchajó kereket készítened, de azt már tudsz az eredeti iker kivitelű Pershingéből úgy, hogy csupán egy szimpla láncmeghajtó kereket illesztesz a már középre áthelyezett taréj nélküli összekötőszemekhez.

C,

A torziós rugózás nem olyan ördöngősség, mint sokan gondolják. Ezt már itt jó páran megoldották, nézz utána.
denkmeyer

Luger
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Köszönöm a tanácsokat!
Denkmeyer, a kép megfelelő méretre nagyítását eltudnád magyarázni? Egy csoport társam elvileg megcsinálja nekem de napok óta várok rá és lehet hogy rám marad ez a feladat ...

Luger
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Üdv/Sziasztok!
Panzer 3-mas modellnek a lánctalpszélességére lennék kíváncsi, és azt is szeretném tudni hogy a az ikergörgő közötti hézag mekkora legyen hogy a lánctalpvezetője jól fusson közte ?
Köszönöm!

TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Szia! Szerintem kérdezd meg Leo742-őt most épít egy modellt aminek a lánca akár pont jó ís lehetne Neked, duplasoros " taréja" van és viszonylag keskeny is. Azonban "vadásztam" az Asiatamon : Hetzer 1:16 fémlánc 75euró http://www.asiatam.com/product_info.php ... -1-16.html Nézd meg ez is lehet jó :)
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"

Válasz küldése

Vissza: “Saját építésű tankok és Harcjárművek”