1/16 Marder II

Válasz küldése
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

1/16 Marder II

Hozzászólás Szerző: Leo742 »

Sziasztok. 
Csak egy kis szösszenet.
Sok idő megy el az irkálásra, és azt inkább modellezéssel töltöttem. 
Mivel lassan elkészül(ezzel nem árulok el titkot) Így időszerűnek látom a feltöltését a fórumra is. Főleg hogy legutóbb már elvittem találkozóra.

Marder II a téma .
 Adta magát mivel a panzer II alvázára épült. 
Konkrétan egy pak 40 került fel erre a kis jószágra, viszont ha minden igaz akkor a háború végéig kiszolgált ez a konstrukció . 
Mindenki azt kérdezi hogy , "De a 38t , alváza miért nem volt jó? "
Így ezt most véglegesen tisztáznám , ugyan is a a panzer 38-t ből , Marder III készült . A Marder II höz képest teljesen más a futóműve és az alváza. Talána  Pak40 ami stimmel.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Az alkatrészek 90% nyomtatott, bár az oldallemezeket , és egyes nagyobb lemezeket inkább stirolból faragtam ki. Sajnos nem sikerült mindenhol 100% ig lemásolni az eredetit mivel többek közt a Felhasznált pak 40 nem túl autentikus, így faragnom kellett sokat , és még így is eltorzította kicsit a méreteket.
Ennek ellenére az elhelyezett "büszke katona" azt sugallja hogy , végül is nincs nagy eltérés, a sok farigcsálásnak köszönhetően .  

A kihajtáson a panzer II höz képest kicsit finomítottam , így jobban veszi az akadályokat . 

https://www.youtube.com/watch?v=BMkQWkni4OY" onclick="window.open(this.href);return false;

Elektronika az nem lesz benne, pontosabban , egy sima vevő és szabályzó páros fogja mozgatni . 
E mellett mozgathatóvá tettem a löveget, viszont(!) a próbálkozások és lehetőségek ellenére lőni nem fog . 
sajna a kis méretű szervó sem fért el olyan helyen ahol nem zavaró és mégis tudja mozgatni a löveget .

A szervók:
Kép

Festés előtt:
Kép

Szerencsém volt mert megtaláltam konkrétan a rádiókhoz tartozó rajzot, elrendezés, bekötés . Így letudtam másolni .
Persze a rádiót nem én csináltam az öntött .

Kép

A végső elképzelés egy közismert, neten IS könnyen fellelhető gép  , a tamiya is gyártotta egy időben, ezzel a  matricakészlettel, a "kohenklau". 

Kép

Kép

Kicsit utánaolvastam , az oldalára felfestett fej, A "kohenklau" elnevezéssel, egy korabeli német propagandáról lett felfestve , miszerint a "kohenklau" (szabad fordításban a "szénhordó") , ellopja az energiát a német háztartásokból, így arra hívják fel a figyelmet hogy, feleslegesen ne használjon senki energiát, lámpát , rádiót , miegyébb....

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Mint említettem találkozon már szerepelt a masina , félkész állapotban , akkor kaptam egy építőjellegű kritikát , amit igyekeztem javítani:

Kép

A jelenlegi állapot :

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A 2 panzer II egymás mellett:

Kép

Kép

Még persze nincs kész, egyenlőre a matricát várom , és van még 1-2 apróság amit fel kell raknom rá. 
ÉS jöhetnek a normálisabb fotók kint .
Az eddig elkészültekből, persze a doboz az fából készült, a természetesebb kinézet miatt , az ágyú gyanta készlet, azt sem én készítettem , illeltve köszi Tanker Kollégának a közbenjárást a lőszerhüvelyek kapcsán . 
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40

STEINER
fórum veterán
fórum veterán

Re: 1/16 Marder II

Hozzászólás Szerző: STEINER »

Ászos!
(Pz 4h LAH. 547)
(Sherman 75 W HVSS)
(Kv1 ZA Сталина)

rmichalbarna
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Hozzászólás Szerző: rmichalbarna »

Very good! :jo :jo :jo
http://www.mujtank.tym.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Tatra 141 +p32 1/16
T34 /85 1/16
Tiger 1. 1/16
BMW R 12 saidcar 1/16

Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: Enemy »

Nagyon jó lett! :bravo

Külön tetszik a festés története, érdekesek ezek apróságnak tűnő kis emblémák.

Színesítik és egyedivé is teszik a modellt. Elképesztő ,hogy mennyire " sajátosra" festhették a járgányukat.

Szép és karakteres kis ragadozó lesz! :jo
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ

Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Szasztok. Köszi a hozzászólást.

Még annyit sikerült kideríteni és lemaradt infó hogy 1943 kelti fronton harcolt jármű, illetve 19 kilőtt járműről tanúskodik elvileg a csövére festett csíkok mennyisége .

Amiért viszont írok hogy, megjött a matrica :O
Ugye ez elég komplikált forma kézzel felfesteni, főleg 2x ugyan olyat , mint ezt talán már írtam is,
Így maradt ez a megoldás.
Igy viszont igazán igényes lesz , és így IMÁDOM ! :D Szóval folytatódik a projekt. :)

Kép
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40

TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Hozzászólás Szerző: TANK-R »

Helló Leó :D Végre fölkerül az i-re a pont! :jo Gratulálok!
Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)

vili
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: vili »

Hali! Gratulálok én is! Egész hatásos lett. Némi koptatás és koszolás gondolom kerül rá!
Bár ki hogy szereti. :)

Üdv

Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Hali.
lehet nem látszott a képeken, de megkezdtem a koptatást is már múltkor .
Ezen a képen talán jobban látszik . Plusz felkerültek a matricák végül :)
Szerintem Igazán "kohenklau" hangulata van . Még a csíkokhoz erőt gyűjtök mielőtt folytatnám .

Kép

vili
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: vili »

Hali!
Máris másabb. :)

Gratula! Üdv

ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Hozzászólás Szerző: ogre11 »

Szia Vili!
Jól sikerült. :bravo
Üdv János

Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Sziasztok.
Köszi a hozzászólásokat . Remélem tetszetős lesz ha elkészül.
Kis haladás történt csak. 
Mielőtt koszolnám ,minden apróságot igyekszek felrakni . 
A keresztet 2 részes sablonnal fújtam , egy kis igazítást azért megkíván , de eddig ez lett a legszebb , amit ez alatt a pár év alatt festettem . Illetve egy ismerősömtől sikerült egyedi csatokat beszereznem a szerszámokhoz  , így felkerültek a lapátok is az oldalára, és elkezdtem a képeken látható fűrészt is megcsinálni.
 Kap még némi lakkot és mehet a bemosás koszolás.

Kép

Kép

Kép

Kép

Válasz küldése

Vissza: “Saját építésű tankok és Harcjárművek”