Leopard Videók

A tankkal kapcsolatos további információk és kérdések ...

Moderátor: navycolt

Hessler
globális moderátor
globális moderátor

Re: Leopard Videók

Hozzászólás Szerző: Hessler »

nem semmi. Egy ilyen tank szerintem egyedül megnyerte volna a második világháborút.
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.

Genetic
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: Genetic »

A motorhang és a drift kedvelőinek :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P5aWAW2hea4[/youtube]

NuGyi
admin
admin

Hozzászólás Szerző: NuGyi »

Üdv!

Ezek nem normálisok! Nagyon ott van ez a tank! A hangja meg fenomén! :jo
Üdv!
NuGyi

Rhooboo
admin
admin

Hozzászólás Szerző: Rhooboo »

Hát ez tényleg komoly! :) Szeretem a motorhangot és a driftet is, nagyon jó videó :D Kocsival is élvezet driftelni, de hát egy leo-val :D Jól elvannak munkaidőbe :D
1 x M-41 Walker Bulldog (1:16)
1 x Panzer III (1:16)
1 x Tiger (1:16)

Genetic
fórum veterán
fórum veterán

Egy nagyon fain videó ismét.:) Nagyon jó közeli képekkel a leopárdról!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CuO4d4bmCV4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mOCEoVMcBBw[/youtube]

Botigris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: Botigris »

A második videó végén, azt a poharas trükköt, ha megcsinálod Genetic, akkor... :D

szotyimag
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: szotyimag »

Azta...szóval nem gyenge! :o Bár a csajszi néha "műzik" de amit ez a gép tud! Szerintem az Abrams lónudli!!! :D
"Husszasok, itt a husszas... motort...indíts! Cél az ég alja, irány az egyenes...előre...indulj!!!"
Hellgert László fhdgy. hk. századparancsnok.

vili
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: vili »

szotyimag írta:Azta...szóval nem gyenge! :o Bár a csajszi néha "műzik" de amit ez a gép tud! Szerintem az Abrams lónudli!!! :D
Így igaz, hivatalosan is második az abrams. Pedíg egy éve még fordítva gondoltam,csak
azóta több forrásból is a Leo jött ki győztesen.

Szupik a vidik

navycolt
globális moderátor
globális moderátor

Hozzászólás Szerző: navycolt »

Mit jelent az, hogy "hivatalosan"? Szerintem vigyázzunk ezekkel a minősítésekkel. Nincs nemzetközi MBT-bizottság, amelyik megválasztaná minden évben az "abszolút harckocsit", csak fegyvergyárak, az MBT-ikre többé-kevésbé joggal büszke nemzetek és a propagandistáik. Az oroszoknak, és az ő a nyugatiaktól sok pontban eltérő harckocsi-evoluciójuknak a T-90/95 jelenti a csúcsot, a Franciáknak a Leclerc. Ha egy angol szakértőt kérdezel, szerinte a Challenger-2 a tankok királya.
Másrészt az Abrams számtalan harcteret megjárt már, kezelői, karbantartói ismerik a gyengéit, erősségeit, s mivel számtalan fegyverrel vették már célba, páncélzatát többször módosították, a harckocsi gyengébb jellemzőin változtattak. A Leo nagyon szépen viszi a pezsgőspoharat, de mást még nem láttunk tőle. (Na jó. A néhány, járőrbe küldött afganisztáni Leo2a6 CAN szépen teljesít egy nehézfegyvermentes fronton.) Ettől függetlenül lehet, hogy a Leopard 2A6 a csúcs, de komoly harctereken még nem bizonyított.
Mégvalami: a harckocsi saját jellemzőin túl legalább olyan fontos az olcsó és könnyű gyárthatóság, a rendelkezésre álló erőforrások, támogató egységek stb. A Leopard 2A6 ezen a téren már simán alulmaradna a kínai MBT-kel szemben is.
"Frászt!"
(McAuliffe tábornok, Bastogne, 1944. XII. 22.)

Tami
ya: M26, TigerB, M4E8, PzIV, PZVG, Leopard2, TigerE, JS-2, Jagdpanther, KV1, KV2, JagdPZIV, M51, M1Abrams, TigerE, M551Sheridan, JGSDF Type-10
Hooben: T-55A
Taigen: T-34/85
Hessler: T34/76

Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: Sherman »

Egyet értek navycolttal, és hozzá teszem, ennél ostobább propaganda filmet még nem láttam. :gyenge A tank gyorsabb a sáros terepen, mint a személygépkocsi, könyebben leküzdi az egyméteres beton árkot, és a másfélméteres vízben is át tud menni. :? A 80 cm lépcsőn is könyebben fel tud menni - nahát hűha azta +o( - melyik t-34 nem tudja ezt megcsinálni? el vagyunk ájulva a "technológiai szörnyszülöttől" :) ha az oroszok egy t-55-ös tankot hasonlítanának össze egy Lada Nivával, kiröhögnénk őket, pedig hasonló lenne az eredmény. Azon csodálkozok, mért nem probálták ki melyik lő messzebb. :) Egyszer öszehasonlítottam az LG mosógépem a Panasonic mikrommal, és képzeljétek az egyik sokkal tisztábbra mos. :csod Egyébként az első video tényleg klassz belső felvételeket tartalmaz. :jo

Genetic
fórum veterán
fórum veterán

ÁÁÁÁÁÁÁ Navycolt! ezt az abrams bizonyitott dumát neeeee :D

HA! Husszein harckocsizói olyan kiképzést kaptak volna, és az oroszoktól a T-72 esekhez megkapják a urán lőszereket (és nem teniszlabdával lőnek) valamint a légterüket is az ellenőrzésük alatt tartják akkor lehet minden másképp alakul.
Tudom, sok a HA de ez nem az abramsek érdeme :)
Nagyon jól megmutatja mindkét ország harckocsizóinak felkészültségét, hogy egyszerüen bemasiroztak egymásközé az éjszakában és ott vették észre egymást pár száz méterre egymástól. Ilyen esteben még talán egy jól kiképzett Tigris osztag is megtizedelte volna az abramseket :) Pont Navycolt tesztelte :) A T-72 egy támadó tank, bele a ruszkit előőőőre!!! aztán die... erre készült. Az meg már csak a hab a tortán hogy több esetben is amerikai lőtt amerikaira :o és nem csak tank a tankra de még amerikai helikopterek is többször vettek tűz alá amerikai tankokat.

Hogy az abrams bizonyított... Igen bebizonyította, hogy egy gyengén felfegyverzett, alacsonyan képzett elenféllel szemben a hülyéknek is lehet szerencséje. :)

Szóval az abrams semmiféle komoly harctéren nem bizonyított :-P

szili996
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: szili996 »

Nagyon fain a videó,de azért voltak olyan részek,amik tankra voltak méretezve :-)
Genetic írta:az abrams semmiféle komoly harctéren nem bizonyított :-P
Én kifejezetten utálom az abrams-et,de a leo se bizonyított :)
1:16 HL TIGER I

NuGyi
admin
admin

Hozzászólás Szerző: NuGyi »

Üdv!

Szerintem a modern tankoknál nem kell ranglistát állítani. Amikor menet közben ha kell felujítják? Hol van ez az igazi csatától. Ja az érdekes hogy nem Merci terepjáróval hasonlítoták össze hanem Amerikaival?!
Üdv!
NuGyi

Monty
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: Monty »

Hello!

Persze Genetic ezt így is be lehet állítani. Szerintem az nyilvánvaló hogy nem kicsit vagy elfogult a Leopardal kapcsolatban. :D Másrészt az Abrhams-et én nem tenném le ennyire.
Azt tegyük hozzá a dologhoz hogy 1500 szövetséges harckocsi állt szemben 4500 irakival, illetve nem tudom hogy masíroztak be egymás közé mikór mindkét oldal fel volt szerelve éjjel látó készülékel. Az abrams-ben hőérzékelő is van azt gondolom nem kell ecsetelni mennyire világít egy harckocsi a hőképen. Szerintem az abrams méltó ellenfele lenne a Leonak.

Botigris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: Botigris »

Na, akkor én is hozzá szólok a dologhoz, de előtte szeretném leszögezni, hogy én nem nagyon értek a modern tankokhoz. :-) Szerintem az Abrams, és a Leó is nagyon jó tank.
navycolt írta:Mégvalami: a harckocsi saját jellemzőin túl legalább olyan fontos az olcsó és könnyű gyárthatóság, a rendelkezésre álló erőforrások, támogató egységek stb. A Leopard 2A6 ezen a téren már simán alulmaradna a kínai MBT-kel szemben is.
Én úgy tudom, hogy az Abramsnak is abbahagyták a gyártását, mert túl drága volt, inkább a régieket újítják fel.
Sherman írta:Egyet értek navycolttal, és hozzá teszem, ennél ostobább propaganda filmet még nem láttam. :gyenge A tank gyorsabb a sáros terepen, mint a személygépkocsi, könyebben leküzdi az egyméteres beton árkot, és a másfélméteres vízben is át tud menni. :? A 80 cm lépcsőn is könyebben fel tud menni - nahát hűha azta +o( - melyik t-34 nem tudja ezt megcsinálni?
Én a videó elején, amikor elkezdődött, és még nem tudtam, milyen feladatokat kell teljesíteniük, azt hittem, a Hummer jön ki győztesen. Mert gyorsabb, de mégis terepre való, és a videó elején, még jobban is teljesített. Ez azért van, mert a feladatok első része autóra van méretezve: gyorsulás, fékezés, szlalom, aztán a következő feladatnál a Hummer sima autóúton ment, míg a Leó nehéz terepen. Utána pedig szerintem egy tank tesztpályán kellett végigmenni: az elején terepen való haladás, aztán nehezebb terepen, utána emelkedő, majd az árok, aztán a vizesárok, és az egyméteres lépcső megmászása. A Hummernek mindíg volt lehetősége kikerülni azokat az akadályokat, amiken nem tudott átmenni. Az első videó végén a terepjáró nyert (a csaj még mutogat is az órájára), míg a második videó végén a tank. Vagyis a terepjáró nem megy el mindenhol, de ahol igen, ott jobban, mint a tank (kivéve a nagyon kemény terepet). A tank pedig, bár akárhol elmegy, de bizonyos helyeken nem olyan gyors, mint a kocsi. De talán, ha nem egy szőke nő vezette volna a kocsit... :D
NuGyi írta:Ja az érdekes hogy nem Merci terepjáróval hasonlítoták össze hanem Amerikaival?!
Szerintem azért ezzel hasonlították össze, mert a Hummert használják háborúban is, persze átalakítva. Valószínűleg átalakított Hummerhez nem jutottak hozzá, így jó volt ez is.
Genetic írta:Nagyon jól megmutatja mindkét ország harckocsizóinak felkészültségét, hogy egyszerüen bemasiroztak egymásközé az éjszakában és ott vették észre egymást pár száz méterre egymástól. Ilyen esteben még talán egy jól kiképzett Tigris osztag is megtizedelte volna az abramseket :) Pont Navycolt tesztelte :)
Naaa Genetic, te mondtad, hogy a Leót nem tudná kilőni egy második vh-s tank. Akkor az Abramset miért tudná? :?

Szerintem mind a kettő jó tank. Nálam a Leó az első a modern MBT-k rangsorában, de az Abrams a második. Nem lehet őket se összehasonlítani, éppen azért mert az Abramsről már tudni, hogy milyen valódi harctéri körülmények között, de a Leóról még nem. Ez nem azt jelenti, hogy a Leó rosszabb, vagy, hogy az Abrams rosszabb. De szerintem érdekes lenne a valóságban egy, mondjuk száz-száz Abramsból, és Leopardból álló csapat összecsapása. :) Ha esetleg ha Tamiya megcsinálná az Abramset, és a fórumon valaki átalakítaná és rakna bele infracsatát, akkor ki lehetne próbálni... :D

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb információk, kérdések”