Dan Leopard 2 A6-osa

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: navycolt

Válasz küldése
Dan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Re: Dan Leopard 2 A6-osa

Hozzászólás Szerző: Dan »

Köszi srácok!
Tegnap este egy napos száradás után megkapta a második, és egyben utolsó visszatörlést.
Holnap dobok fel képeket. Most jön még a szárazecsetelés, aztán rádobom a matt lakkot.
Vilivel már régebben konzultáltam festés ügyben, és akkor úgy volt, hogy koszolás előtt
megy rá a lakk, de találtam egy érdekes figyelmeztetést a neten, hogy a hígító miatt
a tamiya matt lakk megködösödik, ezért az lesz az utolsó réteg. Néhány helyen tényleg
ködös lett a alap festék, de azt remélem a lakk eltünteti. Amúgy a tamiya akril spray festékeket
csak dícsérni tudom, hihetetlen, hogy milyen bombára köt ha megszárad.
Tamiya Leopard 2A6

Genetic
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: Genetic »

Szia Dan! :D

Na hát elsősorban szeretnék gratulálni nagyon tutkó lett! A fényvisszaverős matricákat hátul máris írigylem! :D Abból hozhatnál nekem majd:) Nosss... koszololás, koszolás, koszolás. :D Tudom annak idején mikor csináltam a sajátomat és elkészült nagyon tetszett fényesen csili vilin. Mint a gyári. A "nagy öregek" :D mondták, hogy ez igy még nem igazán az amilyennek lennie kell és mostmár tökéletesen egyetértek velük. Ez igy a képek alapján ... és kérlek ne vedd bántásnak... de még mindig a "gagyi müanyag autó" külső. por, kosz, mehet minden rá még még... fedni kell ezeket az erős színeket. Az is igaz hogy ha kiviszed terepre akkor megy majd rá por, de az csak egy jó kis plusszt ad majd a előzőleg felvitt koszolásra. Kérlek ne vedd hozzászólásom kioktatónak vagy más egyéb tényleg csak a tapasztalataimat irtam meg és azt, hog tényleg érdemes meghallgatni és megcsinálni olyanok tanácsait akik nagyon vágják a témát és a munkáikon ez látszik is. :bravo

[nagykep]http://kepfeltoltes.hu/090524/P3270151_ ... es.hu_.jpg[/nagykep]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Genetic vas. máj. 24, 2009 2:52 pm-kor.

szotyimag
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: szotyimag »

Egyetértek Genetic-el. Egy pár kopást, festéklepattogzást is felvihetnél, kis olajfojás(de tényleg csak kevés!) sem ártana. Én még átfújnám erősen felhigított homok színnel, vagy ha nincs festékszóród akkor a "black wash" eljáráshoz hasonlóan átmosnám valami szintetikussal(fehérített petróleum higítással) és nem nagyon faforizálnám a flakonos Tamiya lakkot, két réteg akryl gunze matt és kész.
"Husszasok, itt a husszas... motort...indíts! Cél az ég alja, irány az egyenes...előre...indulj!!!"
Hellgert László fhdgy. hk. századparancsnok.

vili
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: vili »

Heló Dan!

Egész pofás lesz ez a "járgány". Nagyjából én is egyetértek az előttem szólókkal koptatás és koszolás ügyben. Annyit tennék hozzá, hogyha esetleg nincs szíved nagyon lelakni,
semmi gond mert 2-3 éves Leókat is mikor kivisznek civil bemutatókra szépen rendbe hozzák
letakarítják, nagyjából így néz ki. De valamennyi kopás és koszolás azért természetesen kell.

Légyszíves tegyél fel ha kész lesz, jó minőségű és közeli részlet képeket is.
És akkor bővebben kielemezzük.

Nagyon jól sikerült a blackwash technika. Milyen típusú festéket használtál hozzá, és mivel hígítottad?

Az első irányjelzőn rajta van a védőrács, hozzá tudsz majd férni festésnél? Vagy levehető.

Üdv

Dan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Srácok!
Jól megnéztétek azokat az alsó képeket? Az ott olyan piszkos volt, mint állat, folyt róla a
fekete trutymák...
Na szóval így néz ki most a második visszatörlés és némi szárazecsetelés után.
Nem akarom olyan durván koszolni, mert nekem az jön be, ha a durvább kosz (por, sár, stb...)
magától kerül rá. Bár ez a fényképes téma nem a legjobb, mert bármit teszek, a vaku
miatt úgy is becsillan, de természetes fénynél már nincs műanyag hatása.
Az volt az eredeti célom,. hogy kb. úgy nézzen ki, ahogy a dobozon. Ezt meg tudjátok
nézni a tamiya honlapon, mert ott ugyan azok a képek vannak. Szóval nem mondom hogy
pont olyan, de most többé-kevésbé hasonlít. A lakk mindenképpen kell, mert mint azt írtam,
a hígító miatt kicsit néhol ködös lett az alapszín, és az rögzíti a szárazecsetelésből
rákerült festéket is. Utánna még küldök rá egy porréteget, amit szotyi írt, ami
tamiya flat earth lesz. A kerekeknél láthatjátok, hogy van azért ott kosz bőven.
Mellesleg az igazi képeken is látszik, hogy ezeknél a verdáknál már teljesen sima a
páncél felülete, minimálisan az igazi is becsillan.
Képek:
Itt láthatjátok a torony oldalán, ahogy kicsit ködös lett az alapfestés, ezáltal néhol
matt-tabb, néhol fényesebb a felület. Ezért kell rá nagyon a matt lakk.
Kép
És még pár kép:
Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép
Ja Gen, amúgy fényvisszaverőből van egy rakás kör, majd viszem a következő talira.
Tamiya Leopard 2A6

vili
fórum veterán
fórum veterán

Hali!

Frankó lesz a gép. Ha meg kapja a tamiya flat earth port az tökéletessé fogja tenni.
Szerintem többségében erre gondoltunk amikor a koszolást említettük.
Mert a fekete trutyi ahogy te nevezted, nem feltétlen koszos szín. Nagyon jól mutat a görgőkön, mert ott olaj csorgás is lehetséges. Szerintem az így nagyon élethűre sikeredett.
Nagyon várom a porfestés utáni állapotot.
Jól sikerült a száraz ecsetelés. Néztem eredeti képeket, a sok takarítás és törölgetés miatt
ott is előfordulnak fényesebb felületek. Úgy hogy emiatt ne aggódj. Ez így egész élet hű.
Jól kifestetted az irány jelzőket és a lámpákat is. Kíváncsi leszek a tükörre és a fényszóróra.
Szerintem elégedett lehetsz magaddal, szép munka. :bravo

Dan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Köszi Vili!
Sajnos néha az a baj, hogy elvesztem a türelmem, és gyorsan akarom látni a végeredményt.
Tudom, hogy ezt nem lenne szabad, ezért próbálok uralkodni magamon.
Bocsi, hogy nem válaszoltam az előző kérdéseidre.
Szóval:
Black vash: Model Master enamel flat black+ Model Master enamel hígító
A másik kérdés: Ha alaposan megnézed, sok részletet nem ragasztottam még föl,
ezért néha rajta vannak, néha nincsenek rajta a gépen a képeken.
Ilyen pl.: a védőrács az irányjelzők előtt, a pótlánctalp tartó az elején, a szerszámok, stb...
Ezeknél az illeszkedési pontnál raktam egy kis maszkolószallagot, igy kellően feszültek,
és nem fújtam le őket festés közben.
Tamiya Leopard 2A6

Genetic
fórum veterán
fórum veterán

:) Szuper nagyon köszi előre is! Most néztem a közeli képen a kerekeknél. A lánc fogairól nem szedted le az öntési nyomokat ??? Azt még azelött könyebb lett volna mielött felrakod a láncot...

szotyimag
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: szotyimag »

Én nem azt mondtam, hogy ne lakkozd, csak azt hogy ne a flakonos Tamiya val. Egy jó tanácsot fogadj el az építéssel kapcsolatban, ne dolgozz egyszerre sokáig, ne akard egy nap alatt összerakni az egészet, ha kezdesz türelmetlen lenni hagyd abba arra a napra. Még egy, ha már mindennel megvagy gyere ki velünk a Városligetbe, porozd össze a gépet és utána otthon lakkozd le még egyszer, nekem bejött. :D
"Husszasok, itt a husszas... motort...indíts! Cél az ég alja, irány az egyenes...előre...indulj!!!"
Hellgert László fhdgy. hk. századparancsnok.

vili
fórum veterán
fórum veterán

Dan!

A türelemmel kapcsolatban- ennyi idős koromban én is ilyen voltam, alig
vártam, hogy kész legyen és lássam a végeredményt. Most meg, hogy nagyjából
kész vagyok, már több hete nem tudom kézbe venni, hogy kész legyen. "Öreg járgány szívatóval indul" :-D :) :(

Majd kinövöd. :)

Dan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Genetic!
Neked mennyi idő után kezdtek lazulni a lánctalpak?
Nekem az egyik tök feszes, a másik meg tök laza, pedíg még alig mentem vele...
Tamiya Leopard 2A6

Genetic
fórum veterán
fórum veterán

Hát... megjárt pár találkozót mire elkezdett lazulni. Ez nálad még túl korai. Fogadni merek rá, hogy nem megfelelő sorrendbe tetted be a rugókat, vagy a lengő karokat...
:o Sorszám szerint meg van melyik számút melyik furatba... oda figyeltél rá ???

Elliot
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: Elliot »

Szia Dan!

Szerintem nagyon jó lett az eddigi festésed! Látszik rajta, hogy "nem garázsban tárolják". Nem értek annyira a modern harckocsikhoz, de valószínüleg ezek a modern gépek már nem rozsdásodtak annyira mint a világháborús társaik. A karbantartásuk is rendszeresebb lehet, mint a fronton harcoló egységeknek. Sár meg por persze ezekre is kerül egy-egy kiadós esős gyakorlat után.

Üdv: Elliot

Dan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Köszi Elliot!

Genetic!
Most úgy látszik te nem figyeltél az összerakásnál, mert a lengőkaroknak és a torziós
rugóknak ugyan az a száma... Egyedül a lengőkarokat és torziós rugókat összekötő
V-alkatrészek vannak megszámozva, de azokra figyeltem! :D
Rendelnem kell egy utángyártott feszítőkerék tartót nekem is!
Tamiya Leopard 2A6

Dan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Sikerült rászánnom egy kis időt a fényképezésre, és vaku nélküli képeket csinálni.
Tulajdonképp már kész a gép, már csak a füstgránátvetők fedeleit kell feltennem.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

És pár közelebbi részlet:
Kép Kép Kép Kép Kép
Tamiya Leopard 2A6

Válasz küldése

Vissza: “Átalakítások”