Sherman történelem

A tankkal kapcsolatos további információk és kérdések ...

Moderátor: navycolt

Válasz küldése
Monty
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Re: Sherman 105mm Howitzer 1:16

Hozzászólás Szerző: Monty »

Hi

Halottatok már Lafayette G. Pool-ról? Ő egy amerikai harcskocsizó ász volt és 258 ellenséges harcjárművet lött ki M4 Shermanével! Sztem ez elég szép teljesitmény.

vz1967
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: vz1967 »

Helló Monty.
Már ne is haragudj de nem hagytál ki valahonnan egy tizedes vesszőt???? :l
A történelmi ismeretek szerint egy tigtis kilövéséhez 5 Shermann és 6-7 T34 -re volt szükség. Igy szerintem nem létezik a nyugati fronton annyi bevetés, hogy ezt élve meglehessen úszni főleg 258 igazolt győzelemmel.
A II.Wh. alatt a németek voltak az abszolút favoritok és világrekordokat tartanak a mai napig. :jo Az amiknál nem volt divat a többlet bevetések vállalása. Ha megvólt, és túlélték az előírt bevetési számot áthelyezték őket vagy húztak haza.
Pld.
Erich Hartmann 352 Légi győzelem
Otto Kretschmer U-boot parancsnok 274000t szövetséges hajót süjesztett el
Kurt Knipsel az 503 Pz.Abl Tigris- Királytigris parancsnoka 168 igazolt páncélos pusztított el.
(nem Witmann a favorit ő csak az ötödik a listán)
Ezek az emberek abszolút elhivatottak voltak nem a háborút imádták hanem az egyenlőtlen vakmerő harcot.
Szóval mielőtt leírsz valamit gondold át van e annak valami valóság alapja.
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
És még nagyon sok-sok tank.

Elliot
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: Elliot »

Hali!

Egy kicsit utánanéztem Lafayette G. Pool őrmesternek, ahol azt találtam, hogy egy M4 Sherman-nal és legénységével 80 nap alatt egy bevetésen megsemmisítettek 258 német járművet (megj.: nem harcjárművet!), elfogtak 250 német katonát és a becslések szerint megöltek 1000 katonát.

Üdv: Elliot

Monty
haladó fórumozó
haladó fórumozó

http://www.3ad.org/wwii_heroes/pool_laf ... l_home.htm

Itt is 258-at irnak amúgy találtam róla egy hosszabb leirást ahol azt irják hogy 3 shermant is elöttek alóla! Mind 3szor túlélte és a legénysége is. Amúgy Pool gyülölte a németeket azért harcolt ellenük tovább. Mikor a harmadik shermant ellöték alóla leszakadt a lába.
De a néphiedelemmel ellentétben nem csak a németnek voltak tehetéges katonáik
Henry R. Hartman az M18 Hellcat-ével 6 Pantert semmisitett meg abban a Bastognei csatában hol A hellcatek összesen 43 Párducot löttek ki 6 saját jármű elvesztése árán.

WorkingZone
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Hozzászólás Szerző: WorkingZone »

az ardenneki csatáról egy kis történet:
Az amerikai harckocsizók jól tudták,hogy szemtől szembe nincs esélyük a hatalmas német tankok ellenében,ezért közel engedték védelmi vonalukhoz a panthereket és a tigereket,és az ikerközségek utcáin és sikátoraiban borotvaélen táncoló macska-egér játszmákban vették fel velük a harcot.A Shermanek rejtve és csendben maradtak falak,épületek és sövények mögött,ott várták,hogy egy német páncélos oldalról az irányzékuk elé hajtson.A legtöbb harcérintkezése huszonöt méternél kisebb lőtávolságról került sor.A 741. harckocsizászlóalj huszonhét német páncélost lőtt ki, tizenegy Sherman elvesztése árán.A 664. harckocsivadász-zászlóalj tizenhét ellenséges páncélos semmisített meg,s közben két saját járművét veszítette el.
idéztem Stephen E. Ambrose- Civil Katonák című könyvéből

Genetic
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: Genetic »

Jó ezeket a történeteket olvasni. :-)
:armata2

Csodabogár
újonnan regisztrált
újonnan regisztrált

Hozzászólás Szerző: Csodabogár »

Mire képes pár harkocsi és egy kis ész!! :-o)
Ne kívánd mások balsorsát, mert a sors közös, s a jövő előre nem látható.

feba78
haladó fórumozó
haladó fórumozó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: feba78 »

Igaz, viszont szerintem ez olyan dolog, amiben nem lehetett úgy gyakorlatot szerezni, hogy megnézem, hol a határ... sajnos ott nem volt "quicksave" hogy aztán ha nem jön be, betöltöm a régi állást....

Biztos, hogy kellett ideg ahhoz, hogy 25-30 méterre bevárjanak egy másik tankot, mégha utcai harc is...ilyen távrol tényleg nincsen jelentősége a páncél vastagságának, szerintem keresztbe is átlövik egymást!
Üdv:
Feba78

Ferenczi Balázs
P3Modell , RC Tankok
Tel:70-22-45-482
feba78@gmail.com
http://feba78.googlepages.com/
Webshop:www.feba78.unas.hu

NuGyi
admin
admin

Sherman történelem

Hozzászólás Szerző: NuGyi »

Üdv!

Szerintem ennek a beszélgetésnek itt jobb helye lesz!
Üdv!
NuGyi

vaskalap
profi fórumozó
profi fórumozó

Re: Sherman történelem

Hozzászólás Szerző: vaskalap »

Azonban az ő szerencséje is véges volt! Idézek egy kicsit Kurt Reider: "A II. világháború páncélosai" című könyvének hátuljából, a Pool parancsnokról írtakból.
Idézek: "A szerencse sorozat azonban nem tarthatott örökké. A merész parancsnokot utolérte végzete: 1944. szeptember 19-én egy német páncéltörő ágyú közvetlen találatot ért el a Sherman tank ellen, mely végzetesnek bizonyult."
Szegény Lafayette elvesztette jobb lábát, 19 napig volt eszméletlen állapotban, ám társai végül eljuttatták egy belgiumi kórházba. Idézet: "Mindössze 80 napot töltött az európai hadszíntéren, de ezalatt hozzávetőlegesen 25 ellenséges harckocsit, rohamlöveget, csapatszállító járművet, illetve ágyút semmisített meg." Ha akarjátok írok még róla, mert még van egy jó pár oldalnyi kalandos történet Pool-ról.

Monty
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Szerintem írj még én szívesen elolvasnám őket :D

vaskalap
profi fórumozó
profi fórumozó

Van itt két korábbi érdekes történet, engem egy kicsit a vadnyugatos filmek pisztolypárbajaira emlékeztet:A harmadik Sherman, amely nemkülönben az In the Mood nevet viselte, néhány nappal később drámai módon összetalálkozott egy Párduccal. A két harckocsi egymással néztek farkasszemet, mindössze 150 méterre egymástól. A Párduc hamarabb lőtt ám a tüzér, elhibázta a lövést, és a Sherman tüzére, hála Pool szigorú tréningjeinek pontos volt. A 75 milliméteres APC gránát ilyen közelről hatékonynak bizonyult a párduc ellen.
Van még egy érdekes, nagyon hasonló eset: Lafayette G. Pool Shermane a Mont d'Origny nevű Francia falucska mellett haladt el. Már jócskán benne voltak a szürkületben, ráadásul az ellenséges vonalak mögött voltak, ezért óvatosan haladtak előre. A látási viszonyok percről-percre romlottak. A rádióból parancs érkezett miszerint meg kellett hogy álljanak. A motort leállították, Pool óvatosan felnyitotta a parancsnoki kupola fedelét, mikor szétnézett vérfagyasztó meglepetésben volt része: alig 50 méterre tőlük egy 88 milliméteres ágyú sziluettjét fedezte fel, mely egyenesen feléjük irányult, ekkor az ágyú személyzete is észrevette a shermant, a német katonák felugráltak, majd gyorsan betöltötték az ágyút, és célba vették a harckocsit. Pool ahelyett hogy halálra rémült volna, rögtön kiadta a tűzparancsot. Nagy szerencséjükre nekik csak egy keveset kellett irányozniuk, ekkor a német katonák már éppen tüzelni akartak, mikor eldördült egy lövés a Sherman irányából, és a német ágyú fülsüketítő robajjal szakadt darabokra.

vz1967
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: vz1967 »

Nem kötözködni akarok!!
Az hogy a 88mm est kiszúrták és ki is lötték hihető számomra.
Az viszont nem, hogy 150m-röl egy Párduc tüzére elhibázza a lövést. :-) (talán 1500m-er az jobban hihető távolság) Ők folyamatosan "edzésben" voltak és nem sok alternatíva maradt nekik. Sebesülés vagy hadifogság vagy hősi halál. Addig harcoltak és harcoltatták őket míg a három közül valamelyik nem valósult meg!!!
Ez csak a háborus filmekben van így, hogy minden német katona idióta és minden csatát ők vesztenek le!!!
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
És még nagyon sok-sok tank.

Monty
haladó fórumozó
haladó fórumozó

2nd Lt. Frank Seydel Jr., szakaszvezető:"Március 3-án Bosinghovennél mintegy 600 yardról [548,6 méter- RB] tűz alá vettem két német Mark V Panther harckocsit. Először egy páncéltörő gránátot lőttem rá a 76 milliméteresből. Láttam, ahogy a lövedék eltalálja a célt és lepattan a levegőbe! Újra lőttem úgy 500 yardról [457 méter- RB] és újabb találatot értem el; miután még tízet belelőttem páncéltörőből és repeszből vegyesen - a német páncélos égve maradt hátra. Ez az élmény bebizonyította számomra, hogy a németek páncéllemezeinek minősége felülmúlják a miénket, de a toronyforgató mechanizmusuk gyengébb. Azért mondom ezt, mert amíg a fenti események zajlottak, visszavonulóban voltam, hogy jobb pozíciót vehessek fel - az ellenség gránátjai mind elénk csapódtak be."
Ha jól értelmezem a Panther itt is elihibázta....

vaskalap
profi fórumozó
profi fórumozó

A hosszú, fáradságos és kemény kiképzések ellenére ha valaki megijed (jelen esetben a tüzér) akkor hibázik/hat, ez elkerülhetetlen emberi tényező.

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb információk, kérdések”