Tigris 1/6

Válasz küldése
Hessler
globális moderátor
globális moderátor

Tigris 1/6

Hozzászólás Szerző: Hessler »

5 hét várakozás, izgalom és mérgelődés után megérkezett a következő projektem.
A tank Amerikából lett rendelve. A csomag 22 kg-t nyomott, és miután becipeltem nagy bontogatásba kezdtem, és minden képzeletemet felül múlta a benne rejlő tank mérete. A torony akkora, mint egy leveses fazék. Már előtte próbáltam egy centiméterrel kiméregetni a dolgokat, de kézben fogni egészen más. Szóval ezt nem lehet elmondani, látni kell.
A tankról néhány szó
Teljesen lapra szerelve érkezik, egy CD összeszerelési melléklettel, aminek én nagyon örültem, mert ahonnan rendelve lett ott összerakva hirdetik, de így teljesen az én ízlésemnek megfelelően tudom összeszerelni.
.Az egész műanyag, és műgyanta. Bizonyos alkatrészek teljesen elnagyoltak, és jó pár alkatrészt neked kell össze fűrészelgetni. Pl., ezen leeset az állam a kipufogódob egy darab pvc cső, a tetejére mellékelték a kis tetőt, a kipufogódob és a kis tetőt között lévő tartó rudak nem más mint 45-ös szegek amit neked kell méretre vágni, és összeilleszteni. Azért szerencsére a lényeges részek jól kidolgozottak. Szóval lesz vele munka, de már alig várom. :)

és akkor néhány kép az 1/16-os torro tigris társaságában

lánctalp
Kép Kép Kép

első géppuskafészek
Kép

szellőzőrács
Kép

lövegpajzs
Kép

vezetőnyílás
Kép

lámpa
Kép

farrész
Kép

parancsnoki kupola
Kép

meghajtókerék
Kép Kép

láncfeszítőkerék
Kép

futógörgők
Kép Kép

lánctalp csálé kerekekkel
Kép Kép Kép

a lövegcső (érdekes egy darab)
Kép

ömlesztve
Kép

felülről összedobálva
Kép Kép Kép

remek rejtekhely
Kép

remélem tudtam érzékeltetni a méretett. Szerintem ha elkészül garázst kell, hogy építsek neki :)
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.

vaskalap
profi fórumozó
profi fórumozó

Re: Tigris 1/6

Hozzászólás Szerző: vaskalap »

Gigantikus! És nagyon állat. Ha készen lesz akkor majd tárolhatod benne az 1/16-os kistesót. :D

Ricsi94
profi fórumozó
profi fórumozó

Hozzászólás Szerző: Ricsi94 »

Hessler én össze sz*rom a bokám :-D :-D te mindig tudsz ujjat mutatni 8-)
Kaptál hozzá belsőségeket is meg meghatást stb. vagy azt mind neked kell beszerezni?
Hajrá hozzá :jo :jo
Ez lesz csak az igazi kihívás :)

u.i.:RENGETEG KÉPET VÁROK MINDEN EGGYES MOZDULATROL LEGYEN KÉP :) :) :D :D

üdv.

vz1967
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: vz1967 »

Hát ez nagyon állat !!! :o
Akkor már nálad járt a Jézuska??? Új műhelyt kell építened a nappaliba ez akkora!!! :D
Szerintem kezdjél el spórolni egy utánfutóra mert ezt csak azzal fogod tudni szállítani.
Ezzel fellehet szántani a kertet is?!!! :D
Nálam van hely jöhetsz szerelni és festeni is!!!
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
És még nagyon sok-sok tank.

Hessler
globális moderátor
globális moderátor

vaskalap írta:Gigantikus! És nagyon állat. Ha készen lesz akkor majd tárolhatod benne az 1/16-os kistesót. :D
2 db is elfér benne :)
Ricsi94 írta:
Kaptál hozzá belsőségeket is meg meghatást stb. vagy azt mind neked kell beszerezni?
üdv.
Nincs semmi bensőség. Sajna az már túl sok lett volna. Ezeket lassan kell beszereznem ill. amit tudok itthon veszek meg hozzá.
vz1967 írta:Hát ez nagyon állat !!! :o
Akkor már nálad járt a Jézuska??? Új műhelyt kell építened a nappaliba ez akkora!!! :D
Szerintem kezdjél el spórolni egy utánfutóra mert ezt csak azzal fogod tudni szállítani.
Ezzel fellehet szántani a kertet is?!!! :D
Nálam van hely jöhetsz szerelni és festeni is!!!
Ugye-e! Komoly darab. :D Hát a Jézuskát kb. 120 évre elfelejthettem. :( A műhelyem tényleg kicsinek bizonyul. :? Befér a kocsiba azzal nem lesz gond, inkább berakni. Festést ne is mond, mert erre 14 ml festéket venni több ezer forint lenne valamit, ki kellene találnom rá. :E

No nem akartam ezzel foglalkozni, de felfedeztem, hogy egy-két alkatrész hiányzik, vagy éppen több van szóval egy kicsit káoszos. Elkezdtem lista alapján pipálgatni, de egy csomónak alkatrésznek nem tudtam az angol kifejezését, ezért tesa szalaggal elkezdtem összerakni.
Az a vicc, hogy így is maradt egy jó pár műanyag alkatrész amiről lövésem sincs hova való.

valami ilyesmi lesz
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.

navycolt
globális moderátor
globális moderátor

Hozzászólás Szerző: navycolt »

Gratulálok!!! 8-) 8-) 8-) Amúgy ez a fekete szín baromi jól néz ki... elképesztő, kérlek csinálj olyan fotót, amikor mellette állsz, vagy mellé raksz egy bicilkit, mert képtelen vagyok felfogni az arányait. Hiába nézem, az 1:16-os tigert a szemem 1:35-re konvertálja. :-D
"Frászt!"
(McAuliffe tábornok, Bastogne, 1944. XII. 22.)

Tami
ya: M26, TigerB, M4E8, PzIV, PZVG, Leopard2, TigerE, JS-2, Jagdpanther, KV1, KV2, JagdPZIV, M51, M1Abrams, TigerE, M551Sheridan, JGSDF Type-10
Hooben: T-55A
Taigen: T-34/85
Hessler: T34/76

Botigris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: Botigris »

1:6-os Tiger?... Hmm... Most mit mondjak?...
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!! :o :o :o :o :o 8-) 8-) 8-) 8-) :-D :-D :D :D :D :E Te mázlista :-P! Ez nagyobb, mint képzeltem!! :o
Gratulálok! És jó gyomirtást! :-D

von Braun
profi fórumozó
profi fórumozó

Hozzászólás Szerző: von Braun »

Ez frenetikus,ebbe akár belsőégésű motor is beépíthető.Ja és hogyha nagy a hó vagy a sár,vagy nem indul a verda,mostmár nincs gondod. :D :D :D

NuGyi
admin
admin

Hozzászólás Szerző: NuGyi »

Üdv!

Nagyon jól néz ki, ránézésre. Brutál méret! Mikor kezded összeállítani?
Üdv!
NuGyi

Dudurbun
profi fórumozó
profi fórumozó

Hozzászólás Szerző: Dudurbun »

Milyen törpe mellette az 1/16-os! Jó építkezést hozzá! Hozhatnád szerelni hozzám is! Bővíteném a műhelyt!!! :D :D
VsPro Abrams, VsPro Leo 2 A5, VsPro Tiger I, Marui Abrams, HL Abrams és egy fantazy DT-I.

Hessler
globális moderátor
globális moderátor

Botigris írta:1:6-os Tiger?... Hmm... Most mit mondjak?...
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!! :o :o :o :o :o 8-) 8-) 8-) 8-) :-D :-D :D :D :D :E Te mázlista :-P! Ez nagyobb, mint képzeltem!! :o
Gratulálok! És jó gyomirtást! :-D
köszi. Majd irthatod vele te is a gyomot
von Braun írta:Ez frenetikus,ebbe akár belsőégésű motor is beépíthető.Ja és hogyha nagy a hó vagy a sár,vagy nem indul a verda,mostmár nincs gondod. :D :D :D
Igen, meglehetne csinálni, csak meg kellene erősíteni az alját, de nem áll szándékomba, megpróbálom minél könnyebbre építeni.

NuGyi írta:Üdv!

Nagyon jól néz ki, ránézésre. Brutál méret! Mikor kezded összeállítani?
Nem rossz alap, és szerencsére tényleg nincs semmi rászerelve. Amit nehezen lehetne legyártani pl. a lánctalp, lövegpajzs stb. azok teljesen korrekten, néznek ki. Sajnos egy darabig jegelnem kell mert itthon felrúgnám a Trianoni békeszerződést, amit a történelembe már megszokhatunk mint Magyar ember számomra se tartalmaz kedvező pontokat.

Dudurbun írta:Milyen törpe mellette az 1/16-os! Jó építkezést hozzá! Hozhatnád szerelni hozzám is! Bővíteném a műhelyt!!! :D :D
Köszi. Sajna messze laksz.

------------------------------------------------------------------------------------
Segítsetek, mert nem értem úgy hirdetik, hogy új kiadás 48 db-os kerék szettel. Egy kerék szélessége teljesen méret tehát nem kell össze forgatnom őket. Ha jól számolom akkor a késői tigrisen csak 32 db kerék volt, vagy tévedek? Minek + 16 db kerék? Van tippetek?
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.

Hessler
globális moderátor
globális moderátor

navycolt írta:Gratulálok!!! 8-) 8-) 8-) Amúgy ez a fekete szín baromi jól néz ki... elképesztő, kérlek csinálj olyan fotót, amikor mellette állsz, vagy mellé raksz egy bicilkit, mert képtelen vagyok felfogni az arányait. Hiába nézem, az 1:16-os tigert a szemem 1:35-re konvertálja. :-D
Köszönöm! és akkor kérésedre
Ha egyszer kerekeken lesz úgy térd magasságában lesz a a toronyteteje.
Méretei: hosszúsága 137 cm, szélesség 62 cm, magasság 48 cm és jelenlegi súlya 20 Kg

talán így egyszerűbb

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L73HleQkYm0[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XsCrtuR-Go0[/youtube]
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.

navycolt
globális moderátor
globális moderátor

Elképesztő!!! 8-) 8-) 8-) :jo :jo :jo

Az első dolgom lenne ráültetni a kislányomat, és körbezakatolni a Károlyi-kertet! Az 1:16-os tankok csak a babája kocsiját tudják vontatni. :smile:

Amúgy nem tűnnek túl csenevésznek, játékszerőnek a SZÖRNY mellett az eddigi tankjaid?

Ha az enyém lenne, félek, már nem tudnék más méretarányban gondolkodni... :o
"Frászt!"

Tami
ya: M26, TigerB, M4E8, PzIV, PZVG, Leopard2, TigerE, JS-2, Jagdpanther, KV1, KV2, JagdPZIV, M51, M1Abrams, TigerE, M551Sheridan, JGSDF Type-10

szili996
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: szili996 »

A mázlista!Gratulálok az új gépedhez remélem sok örömet(és kertforgatást :) )okoz majd!

Off
navycolt írta:félek, már nem tudnék más méretarányban gondolkodni... :o
Navycolt van itt még egy szép darab :D :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wY_5c0mBXok[/youtube]
1:16 HL TIGER I

navycolt
globális moderátor
globális moderátor

szili996 írta:A mázlista!Gratulálok az új gépedhez remélem sok örömet(és kertforgatást :) )okoz majd!

Off
navycolt írta:félek, már nem tudnék más méretarányban gondolkodni... :o
Navycolt van itt még egy szép darab :D :
Khm... személyesen találkoztam a fenti jószággal. :D

navycolt, babycolt, Tiger 1

Kép A képet az RcPilot.hu tárolja.
"Frászt!"

Tami

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb méretarányú rc tankok és Harcjárművek”