1/6 Kübelwagen Ambulance

1/6 Kübelwagen Ambulance

HozzászólásSzerző: Sherman » csüt. ápr. 02, 2015 7:45 pm

2013.Októberében születésnapomra, a nejemmel közösen megleptük magam egy 1/6 méretarányú Kübelwagen-nel. Mikor átvettem egy régi barátomtól, kicsit meglepet a méreteivel. Miután dobozzal együtt kaptam meg, a kis Ignis teljes hátsó ülését elfoglalta.
Maga a jármű, a Dragon akció figuráihoz lett kiadva így egybeszerelve került forgalomba.
Szép mutatós darab és adta magát a lehetőség hogy rádió távirányításúvá alakítsam át.
Miután én nem ragaszkodom a szuper autentikus gépészeti kialakításhoz, úgy döntöttem egy elektromos rc Buggy-t szerelek bele. Így a kihajtást, rugózást, kormányzást már készen szerelem bele.

A fórumon megjelenő tankok általában ÉSZA-ki stílusban készülnek.
Épít
Szépít
Alkot

Míg az én stílusom inkább RRR, ami jól látható a járműveimen.
Rombol
Repeszt
Rág :D
Ez a technológia nem olyan szép, de nagyon hatékony ha ekkora méretarányban dolgozunk.

És most jöjjön az építés, képekkel illusztrálva.

A jármű eredeti alváz és futómű kialakítása.
Kép Kép

Miután bolond Hans egy lángvágóval kezelésbe vette, az-az romboltam, repesztettem, rágtam.
Kép Kép

Sajnos az eredeti kormánnyal összekötött kerékfordulás is ment a levesbe.
A Buggy donor egy használt verseny gép volt. A futóművét kihajtását az alvázon hagytam csak az alvázát középen keresztben szétvágtam. A két futóművet 1.mm vastag aluminium lemezre rögzítettem és a lemezt rögzítettem az eredeti jármű fenékhez.
Apró probléma adódott mikor az első kormányozható futómű és felfüggesztés nem fért be az eredeti jármű motorházába. Kis filózás után 180.fokban elfordítottam és a függőleges helyzetén is döntöttem egy kicsit.
Kép Kép Kép

Az eredeti gardán tengely borítást is szerettem volna vissza helyezni, de végül csak a hátsó része került vissza az alu lemezekre.
Kép Kép

A 2014-es Szolnoki találkozón nagyon jól vizsgázott, egyedül a Tamiya autószabályozó nem nyerte el a tetszésemet így az leváltásra került.
Egy másik probléma a beleültetett figurákkal járó súlynövekedés volt, ennek kiküszöbölése még folyamatban van.
Sajnos a vezetési stílusomból adódóan karamboloztam, de ebben is jól vizsgázott mert alig néhány kisebb alkatrész gondolta úgy hogy inkább kiszáll a játékból. :smile:
További javítgatás, szépítés még várható és remélhetőleg majd több rendezvényen is látható lesz.

Most pedig miután ez az ezernégyszázadik hozzászólásom, megyek és átveszem a századosi csillagokat. :D :D :D Csak nehogy a fejembe szálljon a hatalom. :-D :-D :-D
Sherman százados. Jól hangzik nem? ;)
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1741

Re: 1/6 Kübelwagen Ambulance

HozzászólásSzerző: von Braun » pén. ápr. 03, 2015 4:19 am

Zsír a gép százados úr,a felfüggesztések királyak.
von Braun
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 781

HozzászólásSzerző: denkmeyer » pén. ápr. 03, 2015 7:49 am

Ezt láttuk driftelni és a közönséget ijesztgetni valamelyik szolnoki találkozón?
denkmeyer
denkmeyer
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1852

HozzászólásSzerző: yazoo » szomb. ápr. 04, 2015 10:07 pm

Nekem tetszett tavaly Szolnokon az autó, ha jól emlékszem, még zenélt is. :D Idén hiányoltuk. Hirtelen itt azt hittem új projekt, a dátumot meg is néztem párszor. Látom nem kapkodtad el... :)
Kár, hogy nem 1:16. :( (Vagy kár hogy mind nem 1:6 ? ) :D :-D :D
Mindenesetre a figurákkal együtt nagyon jól nézett ki. :jo
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 876

Vissza: Egyéb méretarányú rc tankok és Harcjárművek