1/144 cnc tigris

1/144 cnc tigris

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. feb. 04, 2015 4:39 pm

SziasztoK!
Mint a címből kiderül, egy CNC-n gyártott tigrisről rakok fel képeket!
A sztori egyszerűen annyi ,hogy denkmeyer kolégától letöltöttem a kis papírtigrist, a facebook ról pedig a kv 1 est. Orsival(párommal) elkezdtül összerakni a két kis makettet. Menetközben viszont a munkahelyemen helyreállítottuk a kis cnc- gépet.Innentől kezdve nagyrészint az én feladatom lesz kezelni programozni gyártani rajta, így gondoltam nem árt kicsit gyakorolni, megismerni a gépet. Ekkor jutott eszembe a denkmeyer féle papírmakett tigris, hogy gyakorlatilag tökéletes függőleges felületek és formák vannak rajta ahhoz ,hogy a CNC-t kipróbáljam leteszteljem. Sajnos a felületen látszika kísérletezés nyoma, főleg hogy elég közelről fényképeztem, de ha majd kész lesz , (lánctalp lövegcső rajta lesz) akkor tökéletes kulcstartó lesz belőle :D

- A gép úgy működik hogy rajzprogramban(direkt nem mondok nevet) megrajzolom, kihúzom, kivágom , megformálom (és amit még lehet ) lényeg hogy megszerkesztem az alkatrészt, majd ezt legenerálom G kódokba , belövöm a gépet, és láss csodát kész a darab, kb 3-4 óra hossza várakozás után :? -.- . Elég kis teljesítményű gép, a 0.5 mm már nagy fogás neki, így 0.2- 0.3 mm el lehet viszonylag szép felületet nagyolni, és 0.1 mm a simítás . :) Mindene esetre megrajzoltam ezt a kis szépséget, eredeti tigris méreteit számoltam át, így egy realisztikus picike lett belőle :P Mire elkészültem anynira megtetszett hogy nem bírtam ki hogy ne osszam meg veletek :D

Fontos hogy még nincs kész, majd alkalomadatán lánctalpat is fabrikálok hozzá, meg kimarom a lánctalpak helyét, meg kap egy lövegpajzsot lövegcsövet, esetleg 2 kipufogót.Úgy gondoltam ezeket pici csapocskákkal és ragasztóval rögzítem majd ahol kell :) NAh de a képek, és remélem szórakoztató lesz :P :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv Vili
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 698

Re: 1/144 cnc tigris

HozzászólásSzerző: vz1967 » szer. feb. 04, 2015 4:59 pm

Szoval akkor ezzel keszulsz a tavaszi hadjaratra? Mi van a masikkal? Az a projekt leallt?
Amugy infra lesz benne? Gratulalok hozza. Szep lesz.
Es ha megvan a program nyomhatod sorozatban!" :D
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
És még nagyon sok-sok tank.
vz1967
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2641

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. feb. 04, 2015 5:18 pm

A másik projekt pedig nem állt meg , csak lassan halad :S Mindíg van valami amit kifogásolhatónak tartok rajta, de csak ilyen kis aprólékos dolgok. Ő addig is jó lesz vésztartaléknak :D Majd gonosz módon a nagytesók torkán akad :D
Az infráról nem tudok nyilatkozni kérdezzük meg Ogrét hogy bevállalja-e 7mm x 7mm ben megcsinálni a csatarendszerét , vezérléssel együtt XD Addig is rettegjetek mert kicsi a bors de erős. :D

A programot megtartom , szóval meheta sorozatgyártás amint ez elkészült :P ;)
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » szer. feb. 04, 2015 8:15 pm

Nagyon jó! :o És ez még csak a kezdet. :jo
Szerintem hamarosan komoly dolgok fognak még itt születni, egy ilyen géppel éppen a mi kategóriánkban lehet nagyot lépni.
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 876

HozzászólásSzerző: TANK-R » szer. feb. 04, 2015 8:58 pm

Helló Leó :D Egy ilyen géppel kötelező a saját gyártmányú recoil!!!! :) Ügyes Vagy, viszont az összejövetelekre ezek szerint mikroszkópot is vinnünk kell magunkkal :D Kittenberger Kálmán a nagy afrikai vadász és utazó azt mondta: tegyél egy billiárd asztalra egy gyufásdobozt és ez elég hogy egy tigris elbújjon rajta! :) Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 978

HozzászólásSzerző: Petya Panther » szer. feb. 04, 2015 9:38 pm

Szia!

Nagyon klassz a kicsi!!!
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 871

HozzászólásSzerző: denkmeyer » csüt. feb. 05, 2015 7:40 am

Jó lesz! Örülök, hogy sikerült megfertőznöm téged ezzel a szenzációs léptékkel.
denkmeyer
denkmeyer
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1852

HozzászólásSzerző: yazoo » szer. feb. 18, 2015 7:16 pm

Miután már a kezembe is fogtam a "tigriskölyköt", ami közben fejlődött is, mégegyszer gratulálok hozzá! :D :D :D
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 876

HozzászólásSzerző: Leo742 » pén. feb. 20, 2015 3:23 pm

SziasztoK!
Már egy hete fel szeretném tölteni a képeket , és végre eljutottam addig hogy ,most már feltöltöm a maradékot is , hiszen ahogy Yazoo mester már írta is, elkészült(bár a képeken még csak 1 "lánc" van rajta). :) Sikerült a fordulatot is jól belőni, és főnököm is ámult kicsit a miniatűr tigrisen :D Azt hiszem meg fog keresni helikopter alkatrész gyártással :D
Salynos igazi komoly gyártásban nincs túl sok haszna ennek a kis cnc-nek. Salynos 30 mm/s előtolással 0.3mm fogásmélységgel és 500-600 as fordulattal sikerült egy olyan felületet elérni ami már használható, és a lánctalp volt 75 perces művelet, ha ennél jobban meghalytom akkor beremeg a szerkezet, és csúnya a felület. NAh de a lényeg hogy ilyen és hasonló alkatrészek gyártására tökéletesen ideális, mint például a mellékelt képen a kis lengőkarocska, ez 4mm széles és 37mm hosszú 5mm magas.

Kép

Kép

Kép

Kép

Ez pedig a pici lengőkar, ami amúgy azért is írok ide mert a láncokkal együtt gyártottam .

Kép

Kép

Kép

Üdv Vili
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: denkmeyer » pén. feb. 20, 2015 5:46 pm

Jól néz ki, grat!
denkmeyer
denkmeyer
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1852