pz 3 3/1 kihajtás

A tankkal kapcsolatos további információk és kérdések ...

Moderátor: vastalicska

Válasz küldése
gettoboy
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

pz 3 3/1 kihajtás

Hozzászólás Szerző: gettoboy »

Sziasztok!

Az alábbi témát dobnám fel,mégpedig pz 3 lassító meghajtás beépítése.
Megpróbáltam berakni de vannak vele gondok ,gondoltam megosztom veletek is.
Az alaphelyzetre stimmel azonnal de amikor a tanktestet rakod akkor ért a meglepi ,mégpedig beleér a villanymotor a fogaskoszorúba.itt valami kompromisszumot kell hozni mert amúgy nem megy be.Az alábbi terrort követtem el.Lemondtam a 360 fokos torony mozgásról mert a fogaskoszorúból kb egy 5cm szakaszon elkellet távolítani a fogakat ,hogy elférjen a motor.Igy kaptam egy 180 fokos mozgású tornyot 90/90fokba.
De működik es összerakható lett.Majd folytatom a témát mert van más is ami buktató.Amúgy bocsi de rossz a billentyűzetem.A 3.1 kihajtással vannak ,voltak gondjaim amiről meg írok majd.Képeket is rakok majd fel nektek ,hogy érthetőbb legyen a dolog. Tomi

szotyimag
fórum veterán
fórum veterán

Re: pz 3 3/1 kihalytas

Hozzászólás Szerző: szotyimag »

Hát, a 3:1-el én is szívtam, mert az nem PZ III-IV be való. Ahoz létezik egy alacsonyabb, kicsit a Tamiya kihajtásra hasonlító ami már viszont 4:1! Én egyszerűen az összecsavarozásnál oldottam meg a dolgot, nevezetesen hogy, az elejétől nézve a gépet a legelső egyetlen csavart betekertem, a második pár kimaradt és a összes többi mehet a helyére. Így megmaradt a 360 fokos toronyforgatás, aminek persze sok értelme nincs a spagócák miatt, de megmaradt.
"Husszasok, itt a husszas... motort...indíts! Cél az ég alja, irány az egyenes...előre...indulj!!!"
Hellgert László fhdgy. hk. századparancsnok.

gettoboy
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Re: pz 3 3/1 kihalytas

Szia!
Igen igazad van a 4,1 es biztos jobb de abban állítólag a motorok is kisebbek.Viszont nekem van egy óriási gondom a kihajtással ,mégpedig mind a ket oldalon az egyik fogaskerék óriásit gabajt ami nem megengedett.Betettem esztergába es meréseim szerint az egyik 1mm ert a másik 0,5 t üt.Az az rosszul van ráöntve mert tojás az egész.ez azt eredményezte hogy imbolygott menet közben az egész, és szakaszosan hajtotta a láncot.Úgy bírtam megcsinálni ,hogy a régi műanyag kihajtásból kivettem ugyanazt a kereket és kicseréltem ezzel sokkal csendesebb lett az egész meghajtás.Eddig nagyon jól működik.Szerintem ennyi penzert rögtön ilyen rossz minőséget árulni amit ráadásul javítani sem tudsz igazan nagy csalódás volt számomra.Érdeklődtem a nagyoknál is ,hogy az övek is ilyen-e és azt a választ kaptam hogy előfordul mert ez kínai.egyébként ha nem cserelem ki biztos gajra vágja a fogaskerekeket ez a dolog.Kíváncsian várnám hogy másnál is jelentkezett e mar ez a probléma.

Hessler
globális moderátor
globális moderátor

Re: pz 3 3/1 kihajtás

Hozzászólás Szerző: Hessler »

4:1-be ugyan az a 380-as motor van mint a többi Heng Longba, csak hely takarékosabban van megcsinálva ezért látszik kisebbnek.
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.

gettoboy
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Re: pz 3 3/1 kihajtás

sziasztok!
Mivel még nem láttam élőben 4-1 est így a képek alapján itéltem és az csalóka volt.De gondolom akkor az a kihajtás esetleg még erősebb is igy.Bár én megvagyok elégedve a 3-1 el is .

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb információk, kérdések”