HL Tauchpanzer III.

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: HL Tauchpanzer III.

HozzászólásSzerző: HÁbris » kedd ápr. 09, 2019 5:49 pm

Sherman írta:Érdekes, még nem nagyon hallottam panaszkodni pz-3 tulajt, eddig ez a típus egy jól kiforrott jármű volt.

Most jól magamba szálltam :-o)

Ezért (is) újra megvizsgáltam a probléma forrását, ami a jelek szerint nem a laza lánc, hanem az utolsó futógörgő.
Mivel azonos műanyag fut műanyagon, az is nagy játékkal, nagyon hamar kikopott a tengely, a kerék lóg-lötyög, bolygókerékké változik. Kanyarodásnál simán kivezeti a láncot a helyéről, fel a feszítőkerék peremére, aztán onnan is kijjebb. Leszedtem a problémás darabot, a tengely végéből sniccerrel levágtam nagyon keveset, talán 0,1 mm-t, hogy az alátétes csavar kicsit támassza, kitakarítottam, raktam bele egy kis grafitor zsírt, visszaraktam, összeragasztottam.
A futókereket kettészedtem, a réz perselyt beljebb pattintottam a kisebb lötyögés reményében, a külső kerék peremét kb. 45fokban lefaragtam, hogy visszavezesse a tarajakat belülre. Szintén kentem, ragasztottam, visszaraktam.
Érdekes módon ez a két művelet elég volt ahoz, hogy ugyanazon a terepen ugyanazokkal a manőverekkel ne tudjam félrekapatni a láncot, ez csak meredek domboldalon oldalazással sikerült, amikor már szándékosan kerestem a határait!
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 200

HozzászólásSzerző: HÁbris » csüt. máj. 30, 2019 12:49 pm

A gyári lámpákat, kékfehér és lilásfehér ledeket kicseréltem kisebb, melegfehér ledekre, a lencsét dremmellel lecsiszoltam és melegragasztóval kiöntöttem a lámpatestet:

Kép

Kép

A bekapcsolót a hasáról átraktam a fenekére, nem látszik ha nem alulról nézik :)

Kép

Kép
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: rmichalbarna » pén. máj. 31, 2019 7:10 am

Nagyon szép gépkolléga! :jo
http://www.mujtank.tym.cz

Tatra 141 +p32 1/16
T34 /85 1/16
Tiger 1. 1/16
BMW R 12 saidcar 1/16
rmichalbarna
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 14

HozzászólásSzerző: Enemy » szomb. jún. 01, 2019 11:35 am

Pedig nincs is annál jobban felszerelt PzIII. mint amiben xenonons lámpa világít :D :D

engem is zavar ,én is kicseréltem a Tigerben.

Kafi lett!
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ
Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1269

HozzászólásSzerző: HÁbris » szomb. jún. 01, 2019 4:27 pm

Köszönöm Uraim!

A következő optikai előrelépés a menetoszlopfény kialakítása lesz.
VZ mester telefonos segítsége után eldönntöttem, hogy nekilátok.
Zolibácsi szerint a konvolylámpa erős fényű és zöld vagy piros színű volt eredetileg a PZ III-on.
Dremmellel és fúróval kialakítottam a fészkeket a lámpák védelmét szolgáló "búbok"-ban,
Kép
és bepróbáltam a meglévő piros ledeket, amiket korábban vettem az amerikai tankok hátsó lámpáihoz
Kép
de nem építettem be, mert gyenge a fényereje. Ha meglesz a kellő erősségű ledpár, azt belerakom.
Újfent az volt a konklúzióm, hogy sokkal jobb lett volna akár "szatyorban" darabokban megvenni a tankot, annyira bénán van összerakva, összeragasztva kínailag.

Egyébként a lánctalp annyira megnyúlt a használattól, hogy 1 tagot kivéve már nem feszül, passzentos lett, így is hagytam. Kicsit sajnálom is, olyan szépen lógott :)
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » hétf. jún. 10, 2019 1:03 pm

Ledre várva bepakoltam az Ogre Mester által javasolt kis fordulatú 395-ös motorokat, amik a pinion átrakás topikban szerepeltek. Kellett cipőkanalazni rendesen, a kihajtás fémlemezéből is le kellett vágnom, hogy bemenjen, de megérte.
A videón a 2s lipoval produkált végsebesség látható:

Inkább 3s lipoval fogom hajtani, mivel a 24V motornak kevés a 7V, nemcsak lassú, de gyenge is.
11V-tól sem lesz olyan gyors, mint a gyári motorral, de a nyomaték már rendben van...
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » csüt. nov. 14, 2019 3:28 pm

Következő tervem egy működő, pontosabban távról fekvőből függőbe állítható antenna.
Megvalósítás idő hiányában valamikor idén...
Elkezdtem megcsinálni belül a helyét és kitaláltam a működést, amint nekiállok rendesen, dokumentálok.
Bepakoltam a tankba egy 8ch vevőt, így lesz 1 csatorna a mikroszervónak.
Megpróbálom valamelyest megközelíteni az igazit:

Kép [url=http://rcpilot.hu/users/4908/31296/b_201911141520504252.jpg] Kép [url=http://www.rcpilot.hu]
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » szomb. nov. 16, 2019 9:08 am

Pont lett időm rá tegnap :D
Először átraktam a 8pines upper hull aljzatot a torony túloldalára, hogy egyáltalán legyen helye a megoldásnak.
Az antenna tengelye éppen, hogy elfér a fogaskoszorú mellett:
Kép A képet az RcPilot.hu tárolja.
Az antenna tengelye: egy kopp gumi dugvillából származó részmenetes metrikus csavar, ennek fejére forrasztottam egy játék antennát, amit előtte VZ tanácsát megfogadva kb 6cm hosszúra vágtam, a végét karikába hajlítottam.
A csavar fejét köszörűvel vékonyítottam, bent két anya szorítja a szervókart.
A mikroszervót hátrébb szivacsos kétoldalú ragasztóval egyszerűen felragasztottam a felsőrészre, drótból hajlítottam a "rudazatot".

Lehet még rajta finomítani, pl lassabb mozgással, majd megtanulok szervót programozni.
Természetesen deszkán rendesen működött, összerakva kevésbé:
A toronyforgató esc zavarja a szervót, lassú balra forgatásnál ugyanis idegesen, nagy kilengéssel rángatózik az antenna.
Itt tartok most, legközelebb jövő héten tudok hozzányúlni :-(
Addig is szívesen veszek tanácsokat a zavarás kiküszöbölésére :)
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » hétf. nov. 18, 2019 3:19 pm

HÁbris írta:Lehet még rajta finomítani, pl lassabb mozgással, majd megtanulok szervót programozni.
A toronyforgató esc zavarja a szervót, lassú balra forgatásnál ugyanis idegesen, nagy kilengéssel rángatózik az antenna.

Rendezd át a kábeleket, már az is segíthet. Az antennát automatára is csinálhatod pl egy arduino-val (vagy ha komolyabb adód van, akkor egy bonyolult mix-szel az adó oldalán).

Vagy vehetsz különálló szervólassító áramkört is, lehet az is kiszűri a szervó zavart.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 340

HozzászólásSzerző: HÁbris » kedd nov. 19, 2019 8:54 am

mamut írta:
HÁbris írta:Lehet még rajta finomítani, pl lassabb mozgással, majd megtanulok szervót programozni.

Rendezd át a kábeleket, már az is segíthet. Az antennát automatára is csinálhatod pl egy arduino-val (vagy ha komolyabb adód van, akkor egy bonyolult mix-szel az adó oldalán).

Vagy vehetsz különálló szervólassító áramkört is, lehet az is kiszűri a szervó zavart.

Köszönöm!
Ádám és Gigi tanácsai nyomán eddig próbából már az is bevált, hogy 5cm távolságra elvittem a toronyforgatót.
Tehát megint át fogom rendezni, a 8p csati helyet cserél a forgatóval, és meglesz a táv. A kábel átrendezést is kipróbáltam, rövidítettem is, de nem segített. Egyszerűen túl közel raktam a szervót a dc motorhoz :-?
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: ogre11 » kedd nov. 19, 2019 9:06 pm

Szia!
Próbáld meg a ferrit gyűrűt, sokszor segít. Sajnos a szervo jel zavar érzékeny.
Üdv János
ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 601

HozzászólásSzerző: HÁbris » szer. nov. 20, 2019 10:33 pm

ogre11 írta:Szia!
Próbáld meg a ferrit gyűrűt, sokszor segít. Sajnos a szervo jel zavar érzékeny.

Szia, köszi, keresem is a megfelelő méretet!
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » szomb. nov. 30, 2019 9:43 am

Hármótok tanácsai alapján megszületett a (rész)eredmény:
távolabb elhelyezve, szűrővel, még árnyékolás nélkül már stabilan működni látszik a szervó:
a toronyforgatót kisebb házúra cseréltem, egy csavarhelyet megszüntettem.
Csak most fedeztem fel, hogy a felső 390 motor hozzányomódik a felső műanyag fedélhez :(
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Előző

Vissza: Átalakítások