HL Tauchpanzer III.

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: HL Tauchpanzer III.

HozzászólásSzerző: HÁbris » kedd ápr. 09, 2019 5:49 pm

Sherman írta:Érdekes, még nem nagyon hallottam panaszkodni pz-3 tulajt, eddig ez a típus egy jól kiforrott jármű volt.

Most jól magamba szálltam :-o)

Ezért (is) újra megvizsgáltam a probléma forrását, ami a jelek szerint nem a laza lánc, hanem az utolsó futógörgő.
Mivel azonos műanyag fut műanyagon, az is nagy játékkal, nagyon hamar kikopott a tengely, a kerék lóg-lötyög, bolygókerékké változik. Kanyarodásnál simán kivezeti a láncot a helyéről, fel a feszítőkerék peremére, aztán onnan is kijjebb. Leszedtem a problémás darabot, a tengely végéből sniccerrel levágtam nagyon keveset, talán 0,1 mm-t, hogy az alátétes csavar kicsit támassza, kitakarítottam, raktam bele egy kis grafitor zsírt, visszaraktam, összeragasztottam.
A futókereket kettészedtem, a réz perselyt beljebb pattintottam a kisebb lötyögés reményében, a külső kerék peremét kb. 45fokban lefaragtam, hogy visszavezesse a tarajakat belülre. Szintén kentem, ragasztottam, visszaraktam.
Érdekes módon ez a két művelet elég volt ahoz, hogy ugyanazon a terepen ugyanazokkal a manőverekkel ne tudjam félrekapatni a láncot, ez csak meredek domboldalon oldalazással sikerült, amikor már szándékosan kerestem a határait!
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 184

HozzászólásSzerző: HÁbris » csüt. máj. 30, 2019 12:49 pm

A gyári lámpákat, kékfehér és lilásfehér ledeket kicseréltem kisebb, melegfehér ledekre, a lencsét dremmellel lecsiszoltam és melegragasztóval kiöntöttem a lámpatestet:

Kép

Kép

A bekapcsolót a hasáról átraktam a fenekére, nem látszik ha nem alulról nézik :)

Kép

Kép
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: rmichalbarna » pén. máj. 31, 2019 7:10 am

Nagyon szép gépkolléga! :jo
http://www.mujtank.tym.cz

Tatra 141 +p32 1/16
T34 /85 1/16
Tiger 1. 1/16
BMW R 12 saidcar 1/16
rmichalbarna
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 11

HozzászólásSzerző: Enemy » szomb. jún. 01, 2019 11:35 am

Pedig nincs is annál jobban felszerelt PzIII. mint amiben xenonons lámpa világít :D :D

engem is zavar ,én is kicseréltem a Tigerben.

Kafi lett!
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ
Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1258

HozzászólásSzerző: HÁbris » szomb. jún. 01, 2019 4:27 pm

Köszönöm Uraim!

A következő optikai előrelépés a menetoszlopfény kialakítása lesz.
VZ mester telefonos segítsége után eldönntöttem, hogy nekilátok.
Zolibácsi szerint a konvolylámpa erős fényű és zöld vagy piros színű volt eredetileg a PZ III-on.
Dremmellel és fúróval kialakítottam a fészkeket a lámpák védelmét szolgáló "búbok"-ban,
Kép
és bepróbáltam a meglévő piros ledeket, amiket korábban vettem az amerikai tankok hátsó lámpáihoz
Kép
de nem építettem be, mert gyenge a fényereje. Ha meglesz a kellő erősségű ledpár, azt belerakom.
Újfent az volt a konklúzióm, hogy sokkal jobb lett volna akár "szatyorban" darabokban megvenni a tankot, annyira bénán van összerakva, összeragasztva kínailag.

Egyébként a lánctalp annyira megnyúlt a használattól, hogy 1 tagot kivéve már nem feszül, passzentos lett, így is hagytam. Kicsit sajnálom is, olyan szépen lógott :)
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » hétf. jún. 10, 2019 1:03 pm

Ledre várva bepakoltam az Ogre Mester által javasolt kis fordulatú 395-ös motorokat, amik a pinion átrakás topikban szerepeltek. Kellett cipőkanalazni rendesen, a kihajtás fémlemezéből is le kellett vágnom, hogy bemenjen, de megérte.
A videón a 2s lipoval produkált végsebesség látható:

Inkább 3s lipoval fogom hajtani, mivel a 24V motornak kevés a 7V, nemcsak lassú, de gyenge is.
11V-tól sem lesz olyan gyors, mint a gyári motorral, de a nyomaték már rendben van...
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Előző

Vissza: Átalakítások