HL Tauchpanzer III.

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: HL Tauchpanzer III.

HozzászólásSzerző: HÁbris » kedd ápr. 09, 2019 4:49 pm

Sherman írta:Érdekes, még nem nagyon hallottam panaszkodni pz-3 tulajt, eddig ez a típus egy jól kiforrott jármű volt.

Most jól magamba szálltam :-o)

Ezért (is) újra megvizsgáltam a probléma forrását, ami a jelek szerint nem a laza lánc, hanem az utolsó futógörgő.
Mivel azonos műanyag fut műanyagon, az is nagy játékkal, nagyon hamar kikopott a tengely, a kerék lóg-lötyög, bolygókerékké változik. Kanyarodásnál simán kivezeti a láncot a helyéről, fel a feszítőkerék peremére, aztán onnan is kijjebb. Leszedtem a problémás darabot, a tengely végéből sniccerrel levágtam nagyon keveset, talán 0,1 mm-t, hogy az alátétes csavar kicsit támassza, kitakarítottam, raktam bele egy kis grafitor zsírt, visszaraktam, összeragasztottam.
A futókereket kettészedtem, a réz perselyt beljebb pattintottam a kisebb lötyögés reményében, a külső kerék peremét kb. 45fokban lefaragtam, hogy visszavezesse a tarajakat belülre. Szintén kentem, ragasztottam, visszaraktam.
Érdekes módon ez a két művelet elég volt ahoz, hogy ugyanazon a terepen ugyanazokkal a manőverekkel ne tudjam félrekapatni a láncot, ez csak meredek domboldalon oldalazással sikerült, amikor már szándékosan kerestem a határait!
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 149

Előző

Vissza: Átalakítások