HL Tauchpanzer III.

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: HL Tauchpanzer III.

HozzászólásSzerző: HÁbris » szer. jan. 16, 2019 9:01 am

Ogre, Yazoo, köszönöm a hozzászólást!

ogre11 írta:Ha jól látom a nagy fordulatú piros tuning motort használod. A Buldogban is ezt használod?

Igen és igen.
A bulldogban ugyanez a motor van, ott nem gond a lassú hajtás, manőverezés, fordulás.
Abban quickrun 1060 esc-k vannak, ez az egyetlen külömbség a lánckerék átmérő mellett.
Ugyanebből a motorvezérlőből rendeltem egy párat, nekem bevált.
A jelenleg benne levő olcsó 2ezer forintos, 20Amperes esc-t kipróbáltam másik motorokkal is, mindegy, mit rakok rá, ezt csinálja. Egyébként egyáltalán nem ragaszkodom ehez a motorhoz, csak bele raktam kipróbálni.

ogre11 írta:Én 395-ös alacsony fordulatú motort használnék. Van olyan ami 6V-nál 5000 fordulat körül forog.

Hol találni olyan motort? Az a méret még éppen belefér.
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 142

HozzászólásSzerző: ogre11 » szer. jan. 16, 2019 6:35 pm

Hali

Szerintem érdemes megpróbálni, hiszen nem túl drága.
Ez is jó lehet.
https://www.aliexpress.com/item/2pcs-lo ... 2e0eawBiYh

Én ilyet használok:
https://www.ebay.com/itm/JOHNSON-RS-395 ... 2749.l2649
Üdv János
ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 580

HozzászólásSzerző: HÁbris » csüt. jan. 17, 2019 3:42 pm

Köszönöm! Ugyanezt linkeltem én is :-D legalábbis a képeken ugyanaz a motor van, ugyanazzal a felirat szitázással.
Ha ezt használod gondolom bevált.. rendelek egy párat, tényleg nem drága.
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » pén. jan. 18, 2019 7:24 am

HÁbris írta:10 körös, fordulatszámra stimmel de nyomatékot nem ír, az áramfelvétele gyanúsan alacsony, szerinted van ereje?

Az nem tíz körös (turn-nek a tekrecsben a huzalkörök számát nevezik), hanem tíz tekercs van benne (asszem ezt 10 polusunak nevezik). Ránézésre jobb, mint a gyári, viszont a méretét ellenőrizted már? Sokat kerestem már ilyent, de mindig valamelyik mérete nem volt jó.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 322

HozzászólásSzerző: HÁbris » pén. jan. 18, 2019 7:33 pm

A motorcsere jó alkalom volt egy elfelejtett tömítés pótlására, a csavarrugók lyukait ugyanis korábban elfelejtettem lezárni, amit a benti ledek fénye elárult. Nem akartam vacakolni vele, egyszerűen melegragasztóval rányomtam egyet-egyet, h majd terepen a föld, por, sár ne tudjon bemászni:
Kép
próbaképp ugyanis visszaraktam a gyári fekete pajzsos motort, de az eredmény ugyanaz, kár lenne levideóznom, ugyanazt a beteg mozgást produkálta, mint a pirossal, ergó nem a piros motornak túl magas a nyitófeszültsége.

Így nézett ki egy órája a PZ belülről, azóta csak a motor cserélődött:
Kép
és így oldottam meg az alsó-felső teknő összekötését:
Kép
A bulldoggal ellentétben, ahol volt 1 új fajta felső teknő aljzatom (3db 2p csati + 1db 3p csati), a pz-hez 2db régi fajtát (2db 3p csati + 1db 2p csati) tudtam felhasználni, amiket ezúton is köszönök Dadan511-nek és Rongyosgárdának.
A félredugásból eredő gyors ledkiégetést elkerülendő itt is a motorokétól eltérő csatija van a világításnak.
Vagyis balról jobbra lift, a két lyuk fixen beforrasztva a forgatás, aztán a lövés, és a kék-piros a lámpa.
belső elrendezés:
Kép
Kép

Ja és a Barátnőm kislánya megtalálta a tartalék lánctagokat :D
Kép
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » pén. jan. 25, 2019 11:02 am

Mentem két rövid kört a hóban. Az első menet 4 méter volt, utána láncszakadás.
A második menet kb 20 méter, sok firn kikaparással a lánckerékből és a feszítőkerékből, aztán láncszakadás.
Leszedtem a láncokat, megnéztem tüzetesen, aztán kiszedtem az eleve repedt lánctagokat:
Kép
itt jegyzem meg, hogy előtte csak szolidan mentem padlón, sztem a lánctagok eredetileg is repedtek voltak.
Mivel már megjött az alis pz4 lánc, rövidítés után azt raktam fel. Azon egy tag sem volt repedt! Amúgy is jobban áll rajta, az eredetivel ellentétben nem feszül, a megfelelő darabszámmal is belóg egy kicsit, de nem ledobós mértékben.

Aztán meg végre vettem egy olcsó dremmelt, amit nagyon élvezek, kár hogy nem egy éve szereztem be :-D
Kép
Csomó dolog könnyebb vele, van, amit eddig csak kínkeservvel és törésveszéllyel tudtam megcsinálni, van aminek csak most merek nekiállni.
Hamarosan nekimegyek a következő feladatnak, a két teknő találkozásánál könnyen bemegy a hó, kosz, így az alsó részre mindkét oldalon ragasztok belül teljes hosszban 1-1 lemezt, ami felnyúlik ameddig csak tud.

A toronyból a pk kupola alól kiszedtem azt a lemezkét,
Kép
így eredeti színű eredeti anyaggal tudtam befalazni az olajnívóablakot :)
Kép
ez sem lett szíp, mert lejött a festék, és művelet közben eltört a lemez, de sokkal jobb, mint a szürke vagy a fehér.

A kupola alatt a maradék füleket is le fogom szedni, és megcsinálom mágnesesre a rögzítését.
Ha felmerülne a kérdés, hogy miért lyukasztom ki a tornyot, a válasz:
a Gyerekekre is gondolnom kell, így könnyebben tudnak gumi törpöket és szívószálakat gyömöszölni a tankba! :D
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » pén. feb. 01, 2019 1:45 pm

A hiányzó vontató csapszeg helyett próbáltam csinálni másikat popszegecsből.
A gömbölyű véget leköszörültem, a kigyengített részt próbáltam forrasztóón odamaszatolással pótolni.
Aztán kiröhögtem magam, furatot csinálni úgysem tudok a stift végébe, és sokkal erősebb a stift, mint a műanyagdarab, amiben benne van.
Utóbbi hiányzó darabját megtalálva sikerült megragasztanom, de nem hiszem, h tartós lesz, ezért az alkatrészt keresek dolog még él.
Kép
Ezt a hatalmas ferde rést hogyan kell eltüntetni?
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: HÁbris » hétf. feb. 11, 2019 8:27 pm

Őszintén és keményen újrahasznosító vagyok :D
Ez itt egy régi 4U rack kitakaró lemez darabja, 3,5mm alumínium lemez. Fene puha, úgy kenődött mint a zsír!
Kép
A 2komponensű gyantás beragasztás előtt majd a szinterezést eltávolítom róla. A ragasztásnak besegítendő asszem ezt is lehúzom majd 4 popszegeccsel. A két ferde sík is kap majd merevítést, de vékonyabb anyagból, hogy ne akadályozzák a kihajtások berakását.
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Előző

Vissza: Átalakítások