Jagdpanzer IV/70 (V)

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Jagdpanzer IV/70 (V)

HozzászólásSzerző: Leo742 » pén. feb. 16, 2018 9:40 pm

Sziasztok.

A következő páciens egy jagdpanzer IV/70 (v)

Némi áskálódás nyomán sikerült egy remek témát találni. Az a kép tetszett meg amit Kawa anno kirakott az egy kis érdekesség topikba ,ami balatonfűzfőn készült.333 számmal.

Kép

Ezt a számot egy ideig VZ használta azóta átfestette , így az ő belelegyezésével felhasználom.
Pontosabban nem azt mert ezzel a számmal 2 festés mintát is találtam.

Kép

Kép

Még ez nem is lett volna gond ha az egyik mondjuk ardenek , a másik pedig hungary hivatkozású , a baj az hogy mindkettő kép magyarországra hivatkozik , ugyan abban az időintervallumban . Így nem lehet tudni a képen melyik látható. Vagy legalábbis sokkal több utánajárást és tudást igényelne .

Pusztán kiváncsiságból , és mert hátha sikerül a festésről többet megtudni kérdezősködtem kicsit , meg olvasgattam .
A lényeg amit sikerült összeírni hogy, a Balatonhoz a 12. "hitlerjugend" SS páncélos hadosztályt átcsoportosították magyarországra, miután ardenek után feltöltötték .
Ehez a hadosztályhoz rendelték hozzá a 560. nehézpáncélos hadosztály ami 2 vadászpáncélos századból (elvileg panzer IV/70 (V) ből )álló alakulat volt . Nagy valószínűséggel a gép ide tartozott .
Bár a festésre konkrétabb
Infót nem találtam , a beszéltek alapján a vasoxidos barna + zöld festést kapja piros , fehér keretes számokkal.

A modellnél az alvázához nem nyúltam, kíváncsi vagyok meddig bírja így , csapágyak + feszítés nélkül. Ha feladja majd megcsinálom.
A hajtást kicseréltem spiáter 2.1 es re .
A készlet a VZ féle átalakító készlet. amit tuningoltam az építés főleg erről szól , plusz a festés.

Az építés:

A VZ féle kittek ha az ember csak összeragasztgatja és kivagdossa amit ki kell akkor jól szerelhetőek. én ennek ellenére szeretem tuningolni .
Az utasítások szerint körbevágtam a panzer felső részét, és illesztettem a kittet, körbetömítgettem, csiszoltam, majd újra tömítgettem.

A nagy buli az volt hogy , a készlet szerint csak vertikálisan mozgatható lövegből egy vertikálisan és horizontálisan is mozgót csináljak.
Ehez méricskéltem reszelgettem csiszolgattam , szerkesztettem (nagyon sokat), elkészítettem pár prototípust , a végeredmény ez lett.

Kép

GYakorlati működése : egy harckocsi testhez oldalról furatokkal rögzített tömbbe , egy másik tömböt raktam ami gyakorlatilag lépcsős henger , így az oldalra tud forogni , az alap tömb poedig fel le tudja ezt a hengert mozgatni. így bármilyen pozícióban képesek együtt mozogni .

Kép

Kép

Kép

AZ oldalra mozgatás problémája az volt hogy, a hl megoldotta az irányváltást , azt viszont mechanikusan orvosolta egy racsnis megoldással hogy, ne forogjon túla torony.
Nekem viszont nem kellett csak max 20-20 fokot mozogjon .
Ehez előbogarásztam Yazoo első tigrisét, ő hogy oldotta meg, és lemásolva részint a technikát ,beszereltem 2 mikrokapcsolót, és két diódát.
így a kapcsolók pozíciójával be tudtam állítani a végállásokat is .
A motortartót és a kapcsolókhoz a karocskát nyomtattam ezek látszanak a képeken .

Kép

Kép

Kép

Kép

Az elektronika és a függőleges mozgatás nehezebb volt, főleg a kevés hely miatt . Eszembe jutott Mamut álltal ajánlot kis motor . Ehez szintén nyomtattam egy konzolt amibe illeszkedett. a vertikális mozgást is, és a horizontálisat is, ilyen motorral oldottam meg, mint az látszik az előző képeken is .
Salynos ami nekem volt 100 rpm es motor , illetve amit Ádámtól kaptam ugyan ilyen , túl gyorsak voltak, így rendelnem kellett 30rpm es motorokat .
A függőleges mozgást így kipróbálva még mindíg gyorsnak bizonyult, így fogaskerekeznem is kellett .
Minden esetre jelenleg pöpecül működik.

Kép

Némi mellékág , a heng long 2 hangos elektronikáján picit másképp vannak a kábelek .

A lövegmozgatás után nekiálltam az ajtó zsanéroknak , és az ajtóknak .
szerettem volna hogy minden búvónyílást ki tudjak nyitni .
A nagy ajtók zsanérjait kb 10 x nyomtattam újra , mire egy eredeti képet jobban szemügyre véve rájöttem hogy is nézett ki az eredeti zsanér. Ezt megrajzoltam , és láss csodát ami 1:1 ben működött az 1/16 ban is fog :D
A persizkópajtónak a zsanérját viszont reszeltem , plexiből, és ez rettentő jól esett. Kicsit végre tudtam több időt szánni a dologra és végül egész jó kikapcsolódás volt .

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ebbe a páncélvadászba a pantherek lövege került, ezért egy lapos , és nagyon komoly tűzerővel rendelkező gépezetre sikerült. Féltek is tőle, messziről átütötte az IS páncélzatát is (bocs Yazoo).
Viszont voltak salynos gyerekbetegségei is . Az első két futómű nem igazán bírta a nehéz löveget . Mint szaktársunk elmesélte ,ezért sokszor ledarálta a fütógörgőkről az abroncsot a lánctalp, illetve bugdácsolt is menet közben , ezért is kapta a "Guderian kacsa" csúfnevet.
A görgők porblémáját azzal próbálták orvosolni hogy az első görgőkön lévő abroncsot minimalizálták .
így majdhogynem csak fém görgőkön futott .
az első 2 görgőt én is leesztergáltam síkra , módosítottam az abroncs részen is , hogy csak egy vékony perem legyen .Ezt még tömítgettem csiszolgattam , amjd festésnél elválik mennyire jól :)

Kép

Hátulra elkezdtema szerszámokat felrakni, kezdve akét tartalék görgővel .
Már leöntöttema többi szerszámot is , de arról majd akkor rakok fel fott ha fel is kerültek .

Kép

Jelenleg az utolsó folymat amit elvégeztem az a mozgatható ki be tolható periszkóp .
Ehez egy a készletben kapott periszkópot vágtam szét igazítottam helyre picit.
Esztergáltam egy műanyag "tappancsot" menettel, amit belülre feltudok ragasztani hogy , beletekerhető legyen a 2.5 mm es rudacska amin egy perszeselyen képes fel alá mozogni a szerkezet .
(Hogy Ádám is megnyugodjon bekentem forrasztó pasztával .)
Majd a réz gyűrűre két oldalra ,két drótót forrasztottam, illetve a rúd alját lezártam , szintén egy réz dróttal, ami némi halytogatással azt is megakadályozza hogy ,elforogjon az egész .

Kép

Kép

Kép

Gondolkzom rajta hogy tudnám automatizálni a dolgot , egynlőre több ötletet elvetettem már, köztük az elektromágnest is . :) (heng long ban gondlkozzunk, abban nincs szervó)

Vár még szerszámozásra, a kipufogókra, és mehet a festés.

Kép

A festésre már előkészültem . Kiváncsi voltam hogy nagyon vékonyra 3d nyomtatóval kinyomtatott sablon , alkalmas-e a fújásra. A kV 1 számokat azzal fújtam fel , így nyomtattam balkánkereszt sablont is . Ami előnye hogy egy felső fülecskével , megtudok határozni egy egyenest , egy pontot amihez illeszteni tudom a sablont . így többrészes sablonnal is lehet dolgozni, mert pontosan ugyan oda tudom illeszteni őket.

Kép

Kép

ÜDv Leó
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 567

Re: Jagdpanzer IV/70 (V)

HozzászólásSzerző: TANK-R » szomb. feb. 17, 2018 1:13 pm

Helló Leó! Nagyon "teccik" :jo A három szabadsági fokú csukló megalkotása komoly tervezésre utal :o de nagyon klasszul megoldottad :) Azért a kisördög itt piszkálja az oldalamat, hogy még egy hátrasiklással megfejelni az egészet, de az már maximalizmus :D Gratulálok nagyon szép munka és látom alakul az a forrasztás is :) Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 903

HozzászólásSzerző: Leo742 » szomb. feb. 17, 2018 4:12 pm

Köszi Csaba.
A lüövegvisszahúzáson dilemmáztam. sajna az alap készlet úgy van összerakva hogy , a cső tartja a lövegpajzsot .
A másik gond hogy , jelenleg még eszterga nélkül , legalábbis kevés lehetőséggel, jobb hílyán az oldalramozgatás rúdhját a csőbe dugtam . Sajna anynira kevés hely van hogy , gyakorlatilag az olalramozgatásra nem tudtam már ráaplikálni ezt a kart /rudazatot.
Így még ha egy plusz csövet be is tennéka lövegpajzs miatt , akkor is még ott lenne az oldalramozgatással való kapcsolata lövegcsőnek . Így férőhely hílyán ez már kimarad belőle sajna :( Pedig szerettem volna .
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » vas. feb. 18, 2018 12:21 pm

Azt már látni, hogy a nyomtató ki van használva. Nekem a nyomtatott fújósablon ötlete volt a legnagyobb újdonság, mert ez tényleg profi megoldás, méghozzá egy macerás részt lehet vele kiváltani. :jo
A lövegmozgatás klassz lett, tényleg teljesen egyedi, és fullos. A mozgatható periszkópról nem beszélve. :)
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 759

HozzászólásSzerző: Volltreffer88 » vas. márc. 04, 2018 5:32 pm

Ügyes! Nagyon jó kis gép lesz úgy látom! :bravo
Azok a 3D-nyomtatott tartók igen jól néznek ki!
Üdv,
Volltreffer88
~~~¸___==_˛
..._:[|*˛(o)¸¨|]:_..˛
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Taigen Tiger I / PzKpfw. VI Ausf.E
HL Bergepanther (by Berge)
Torro KV-2 "Kursk" #615 (by DénesAti)
Taigen T-34/76 "Mikiegér" (by Ákos)
Tamiya JS-2 (WiP)
Volltreffer88
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 164

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. ápr. 08, 2018 6:47 pm

Sziasztok. Az utolsó bejegyzés óta sok idő eltelt és sokat is haladtam .

A kipufogó egy érdekes kérdés, mert a amygar jadgoknál többön láttam , a nem hagyományos 2 oldali kipufogót , ennél nem voltam ebben biztos, így önállósítottam magam és úgy döntöttem hogy , mivel folyton panzer IV kipufogódobokat festek, így nem árt a változatosság, rézből elkészítettem a dupla csövűt. Plusz a lánctartót hátra.

Kép

Ezek után jött a festés, koptatás koszolás bemosás.
Hát nem volt egyszerű, próbáltam lemásolni az eredetit.
A számokban annyit látok hogy ,kicsit talán vastagabbak lettek .

Kép

A lövegcsövet szürkére hagytam, tetszik az aza elképzelés mszerint ardenekből hozták át a járművet , és feljevítás után, az eredti löveg tönkrement , így kapott egy vörös panther csövet, amit jobb hiján lekentek még maradék szürke festékkel.
A végeredmény.:

Kép

Kép

Ami persze nem teljesen igaz , mert a szerszámok , felszerelés még lemaradtak , az külön mise lesz . Utólag is fogok még igazítani pár dolgon, például a csillagkerekeket nem siekrült beszerezni , elkészítani erre a fotózkodós időpontra.
ÜDV Leó
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. ápr. 08, 2018 7:19 pm

Egy külön részt szántam a projekt lezárásának .(bár nem véglegesen mint írtam, 1-2 dolgot még módosítani szeretnék)

Amikor kinéztem a gépet, uyge elkezdtem komolyabban áskáldni az infók után.
A határidő a mostani (április.07) hétvége lett, mivel a helyszínt , balatonfűzfőt most tudtuk meglátogatni.
Denkmeyer tartott egy röpke fejtágítást a balatoni eseményekről, és mint kiderült az időpont választás is remek , hiszen majdhogynem pontosan 73 éve zárultak le a balatoni harcok ,ezn csaták vége jelentette magyarország "felszabadítását"(az Oroszoknak)
Ha jól emlkszem 1945 április 04.
Így ha minden igaz akkor majdhogynem 73 éve ennek a páncélvadásznak az eredetije is pont itt állt .
Ennek tiszteletére elkészítettem az eredeti képhez mérten (és minden tudásomat felhasználva)
A reprudukált képet. Nem szeretném teljeset feltölteni, mert előfordul az interneten hogy , felhasználják ;) Így ha valakit érdekel nagyban akkor elküldöm privátban .

Kép
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Petya Panther » vas. ápr. 08, 2018 8:32 pm

Nagyon jó lett a reprodukált kép, a járgány és persze az ötlet is :bravo
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 818

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » hétf. ápr. 09, 2018 7:27 am

Leo742 írta:A reprudukált képet.

Láncot le kellett volna tépned, ez így nem jó!!! :)

Tetszik a végeredmény. Remélem hamarosan páncélvadászkodhatunk :) Ja és én is terveztem hasonló reprodukciót... megelőztél :)
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 362

HozzászólásSzerző: Leo742 » hétf. ápr. 09, 2018 9:05 am

Nah igen. Köszcsi. Ráadásul ha minden igaz a te stugod ugyan ott harcolt. Érdemes lenne arrafelé randalírozni. Neked van csatarendszered ?
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Lipi » hétf. ápr. 09, 2018 9:50 am

Nem kispályás munka. :) Nagyon jó lett a gép, és az a reprodukált fotó zseniális, beszédes. :bravo
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
Gaz 66 1:16 (készülőben)
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 133

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » hétf. ápr. 09, 2018 10:35 am

Leo742 írta: Neked van csatarendszered ?

Sajnos nincs és nem is tervezem. De a sörgyáras Párducomban lesz :)
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 362

HozzászólásSzerző: Enemy » hétf. ápr. 09, 2018 12:59 pm

Leo742 írta:
Kép

Autentikus lett a havas diorama amire ráraktad a modellt :D

Nagyon jók ezeke az" akkor és most" képek ,mert jobban átélhető a pillanat amikor készült. Ha pedig megvan hozzá a háttér történet akkor igazán beleéli magát az ember.

Szépen összehoztad !
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. H
Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1172