Yazoo HL T-34/85

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: navycolt

Re: Yazoo HL T-34/85

HozzászólásSzerző: yazoo » szer. jún. 05, 2019 7:29 pm

Köszönöm! :)
Igen, ez volt ott Szolnokon. Közben megvolt a másik nagy teszt is Kunszálláson.

A löveghátrasiklást futólag megmutattam, de a mechanika működését még nem. A tesztelések után a végső módosítások elkészültek, így megbízhatónak és befejezettnek tekintem. A torony belvilága is kész. :)

Kép

A módosítás a szervó cseréje volt egy fémfogaskerekes példányra, illetve végig zavart, hogy hátrasikláskor a cső nem futott egyenesen, hanem kicsit lötyögött, izgett-mozgott. :? Ezt egy hosszabb és pontosabb megvezetéssel oldottam meg.
A "robbantási ábrán" rajta van valamennyi alkatrész, többnyire nyomtattam a darabokat, jó pár módosítás persze kellett közben. :D

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

A torony bontásánál megmaradt az eredeti metszésvonal, de a csavarok helyett mágneseket tettem. A felső rész csak egy borítás maradt, minden egyéb az alsóra van szerelve. Egy tartót kapott az Ogre-csatarendszer elektronikája, hasonlóan egy konzolt a vevőgomba.
A lövegemelést a lehető legegyszerűbbre készítettem.
Maga a hátrasikló mechanika elég jól össze lett zsúfolva. Egy tartó az egész alapja, ennek oldalaiba két kis menetes csonk került forgáspontnak. Két apró idom tartja pozícióban, mikor a tető le van szedve. A lövegpajzs belső oldalára illesztőcsappal és két csavarral van rögzítve. A lövegcső egy hosszabbítást kapott, ami bele van ragasztva. Elfordulás ellen nútot martam a szükséges hosszba. Eredetileg így mozgott a ház furatában, de ez rövid és pontatlan volt. Egy vastagabb antennacső darab adta a megoldást, ami pontos méretű, és a lehető leghosszabbra hagytam, hozzá a lövegcsövet a toldással együtt néhány tizeddel kisebbre esztergáltam.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

A működésről két videó, a második lassított felvételen azt hiszem jól kivehető a lényeg, nem kell hozzá magyarázat. :-o)

"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 848

HozzászólásSzerző: yazoo » pén. jún. 07, 2019 12:20 pm

És végre a HMFest-en elkészült a tulajdonosa által régen várt fotó a Nagy Testvérrel :D :

Kép Kép
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » szer. jún. 12, 2019 9:22 pm

A toronyforgatás megoldásánál szakítottam minden eddigivel, és kísérleti példányként egy teljesen új irányt céloztam meg. Más a kivitel, a működés és az irányítás is. :)
(Felvetődött, hogy nem teljesen legális, de az, hogy lehetőséget ad, nem jelenti azt, hogy élni is kell vele.) Ez a mód gyors toronymozgást is eredményezhet, és a célratartás egészen más. A mozgás sebessége a kezelőn múlik. :mosoly
Az alapelv nagyon egyszerű, egy szervó közvetlenül forgatja a tornyot. Persze a kivitelezésnek voltak hátulütői, de sorban megoldottam őket. Elsőként egy masszív fémfogaskerekes, csapágyazott szervó kellett, hiszen a torony teljes tömegét kell hordoznia. Ebben az esetben szerencsére ez egészen könnyűnek mondható, így a toronycsapágy szükségtelen lett.
A szervó egy másfél fordulatos vitorlaszervó, a végtelenített robotszervó éppen a könnyű, jól kézben tartható irányítás miatt nem felelt meg.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép

A csatarendszer vezetékelését egy 6 érintkezős slipringgel oldottam meg, bár a másfél fordulat nem sok, de a helyszűke miatt a direkt vezetékelés nem jött össze. A csúszóérintkezős egység is elég egyedi, ugyanis egy furattal rendelkező darab kellett. Ezen keresztül van egymáshoz rögzítve a torony és a szervó. Ide egy esztergált alumínium csövecskét is beszerkesztettem, amit ráüthettem a recézett szervócsonkra, egy hosszabb csavarral rögzítve.
A test alsó felére egy nyomtatott szervótartót csavaroztam, a csúszógyűrű fölé pedig a tornyot rögzítő elemet, amit két csavarral rögzítettem.
A távirányító is át lett kissé alakítva a célnak megfelelően, de ez még jelenleg fejlesztési stádiumban van, erről is lesz később szó. :-o)

Kép
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: vili » pén. jún. 14, 2019 6:44 am

Hali!

Fantasztikus kivitelezés! A hátrasiklás, lövegemelés teljes toronybelső mechanika újra gyártása.

Utolérhetetlen tiszta precíz munka.

Gratulálok!
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2965

HozzászólásSzerző: ogre11 » pén. jún. 14, 2019 7:03 am

Szia Yazoo!
Tényleg komoly tervezési munkát igényelt amit itt bemutattál. Mindig szerettem az egyedi és előremutató megoldásokat.
Ha lehet minél többet mutass be.
Üdv János
ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 591

HozzászólásSzerző: yazoo » pén. jún. 14, 2019 8:20 pm

Köszönöm Mesterek!
Természetesen mindent megmutatok, ami készül. Ha kell, ha nem. :D
Igen, jó dolog új módon közelíteni a dolgokhoz. Vannak járt utak, de egy idő után elveszik a játék varázsa.
Még a befuccsolt dolgoknak is megvan a maguk sajátos öröme! 8-)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Előző

Vissza: Átalakítások