Lipi HL-Torro T 34/85

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: navycolt

Lipi HL-Torro T 34/85

HozzászólásSzerző: Lipi » pén. márc. 09, 2018 6:51 pm

Sziasztok parancsnokok! :)
Mivel elérte a KV 1-es szintjét, azaz az alkatrészek kopásának függvényében majd fém cuccokra lesznek kicserélve a dolgok, bemutatom a T 34-esem. :D
Az alap gép egy Heng Long-Torro volt. A Torro minőség jól átjött, nem volt a HL-ekre jellemző kínai trehányság. Már a dobozból kivéve is egy szép, jól játszható tankunk van. De ugye az csak egy a sok tucatból. Szóval alapból kapott egy Ogre mester féle csatarendszert (készülve a Kurszki csatára), egy 3.1-es acél kihajtást, egy propocionális füstölőt, illetve egy 10 wattos visatron hangszórót. A kihajtás csere nem egyszerű, mivel a teknő ívelése miatt, a csere darabok fogaskerék házát magunknak kell bereszelni, hogy elférjenek.
Kép A képet az RcPilot.hu tárolja.
A már bevált átépítési technikákat gyakorlatilag változtatás nélkül vettem át a korábbi tankjaimból. Így a szivacsbéléses fadobozt a hangszórónak, illetve itt is beraktam egy kapcsolót a világításba, amit az elülső búvónyílás alatt helyeztem el. A nyílás gyárilag nyitható, így szinte kérte, hogy használjam ki ezt. :D
A hátsó motordekli, minimális szike munkával nyitható. A dróthálót berendeltem néhány más aprósággal együtt. A gyári tömör műanyagot kivágtam és a helyére ment a fém. Mivel ilyen kis méretben a zsanérokat nem tudtam megoldani, így két átmenő műanyag tüskét ragasztottam alulra, így oldottam meg, hogy menet közben ne essen le a dekli.
A periszkópokba illetve a parancsnoki torony kémlelő nyílásaiba, a már bevált tejfölös pohár tetőből raktam "üveget",
A "bojtos" végű rádió antennát, illetve az elől keresztezett vontató kábeleket a "Négy páncélos és a kutya" című filmből vettem.
Az oldalt látható ládával pedig a "Fehér tigris" filmben találkoztam több tanknak is az oldalán. A láda saját kreálmány.
A torony hátulján levő ponyva, egy itteni ötletből származik. :-) Összetekert és erősen higított festékkel átitatott papírzsebkendő. A lánccal már találkozhattatok a KV 1-esen is. Amellett, hogy mutatós, dinamikusabbá teszi a látványt amikor megy a tank. (OBI-ban beszerezhető óra lánc)
Ha a két kiegészítő figura ismerős, az azért van, mert sokszor találkozhattatok már velük. Csak akkor más egyenruhában feszítettek. Két német figurát alakítottam át orosz tankistává. De nem gyávaságból vagy a pénz miatt álltak át! Szigorúan elvi meggyőződésből! :D
Az egész tankot átfestettem. A gyári matricák közül az 5-ik gárda harckocsihadsereg jelzését raktam fel, a hozzá tartozó számmal. A futógörgőket kilágyítottam, azaz a gyári két furat közül abba raktam át a rugót ahol nem feszül anyyira így nem olyan kemény a rugózás. Aztán az acél kihajtás súlya alatt a tank "s.ggre ült". Szóval a két leghátsó görgőt vissza feszítettem, az orrba pedig horgász ólmokat raktam ellensúlynak.
Vessetek meg érte, de én bizony itt is meghagytam a BB-funkciót és mellé telepítettem az infra ledet. Ugyanis még nem mondtam le arról a tervemről, hogy csináljunk egyszer egy olyan versenyt, hogy adott pályán időre kell végig menni, az ágyúval leküzdve közben a célokat.
Szolnokon debütált először a kicsike. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lipi pén. márc. 09, 2018 7:17 pm-kor.
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
WPL Gaz 66 1:16
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 164

Re: Lipi HL-Torro T 34/85

HozzászólásSzerző: Lipi » pén. márc. 09, 2018 6:58 pm

Illetve mivel az rcpilotra nem tudtam videót felrakni, itt egy youtube link. A propocionális füstölő működés közben:
https://www.youtube.com/watch?v=WfiT91tp8Lw
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Petya Panther » pén. márc. 09, 2018 7:27 pm

Szia itt is,

a kihajtás rögtön befért a helyére? Vagy direkt t34-hez való 3.1-eset rendeltél?
A sisakot Ivánékra honnan szereztél?

Ha majd felteszed Enemy Torro lánctalpait, még jobban fog kinézni (vagy már azok vannak rajta?)
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 839

HozzászólásSzerző: Lipi » pén. márc. 09, 2018 7:43 pm

Petya Panther írta:Szia itt is,

a kihajtás rögtön befért a helyére? Vagy direkt t34-hez való 3.1-eset rendeltél?
A sisakot Ivánékra honnan szereztél?

Ha majd felteszed Enemy Torro lánctalpait, még jobban fog kinézni (vagy már azok vannak rajta?)

Ahogy írtam, noha elvileg T 34-eshez rendeltem a kihajtást, de a fogaskerékház a teknő ívelése miatt nem fér el, azt magunknak kell bereszelni-köszörűlni (kinek milyen lehetősége van) a helyére.
Na sisakok az érdekes. :D Szóval papírból kivágtam egy alakot. Azt pillanatragasztóval a golyóra csiszolt fejükre raktam, azokból vannak a lelógó fülek. Utána milliputty-al mentem rájuk, a fülhallgatóknál és a homlokpárnánál vastagabban felvíve, de elég vastagon a többi helyen is ahhoz, hogy száradás után tűreszelővel kialakíthassam a jellegzetes hurkákat. Majd az egészet lefestettem.
Nem, még a gyári lánctalpak, de mint írtam ez egy HL-Torro öszvér. Lehet, ezért néznek ki jobban mint az átlag HL?

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Volltreffer88 » pén. márc. 09, 2018 8:47 pm

Lipi írta:A propocionális füstölő működés közben:

Füst + T-34 lánctalpcsörgés = Tankboldogság!!! 8-) :jo :D
Üdv,
Volltreffer88
~~~¸___==_˛
..._:[|*˛(o)¸¨|]:_..˛
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Taigen Tiger I / PzKpfw. VI Ausf.E
HL Bergepanther (by Berge)
Torro KV-2 "Kursk" #615 (by DénesAti)
Taigen T-34/76 "Mikiegér" (by Ákos)
Tamiya JS-2 (WiP)
Volltreffer88
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 179

HozzászólásSzerző: Lipi » szomb. márc. 10, 2018 3:46 pm

Volltreffer88 írta:
Lipi írta:A propocionális füstölő működés közben:

Füst + T-34 lánctalpcsörgés = Tankboldogság!!! 8-) :jo :D

Igen. :D Imádom amikor pöfög. :D

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » szer. márc. 21, 2018 9:25 am

Szia!

Szabad 1-2 kérdést és javaslatot?

Lipi írta:Az alap gép egy Heng Long-Torro volt.

Miben különbözik a HL és a Torro?

Lipi írta:A hátsó motordekli, minimális szike munkával nyitható. A dróthálót berendeltem néhány más aprósággal együtt.

Azt írod, hogy a zsanért nem sikerült megoldani. A hátul lévő zsanér akkor nem funkcionál? Hogy kell elképzelni?

Lipi írta:A torony hátulján levő ponyva, egy itteni ötletből származik. :-)
Itt viszont javasolnék egy híg barna festékes átmosást, picit élethűbbé teszi. Illetve a szíjakat is lefesteném bőrhatásúra

Lipi írta:Vessetek meg érte, de én bizony itt is meghagytam a BB-funkciót és mellé telepítettem az infra ledet.

Rongyosnagyonszomorú :)

Füstölő: menet közben nem köp annyi füstöt, hogy látványos legyen szerintem. Ha jól látom, akkor 4cm 12V ventivel hajtod. Javaslom, hogy valami combosabb legyen, vagy kettő egymáson, hogy menet közben nagyobb legyen a légmennyiség. Illetve denesati füstölője nagyon ott van, élethűbb a dugattyús megoldás miatt és valahogy halkká tudták varázsolni. Na az nekem nagyon begyere...
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 393

HozzászólásSzerző: Lipi » szer. márc. 21, 2018 2:16 pm

Rongyosgárda írta:Szia!

Szabad 1-2 kérdést és javaslatot?

Lipi írta:Az alap gép egy Heng Long-Torro volt.

Miben különbözik a HL és a Torro?

Lipi írta:A hátsó motordekli, minimális szike munkával nyitható. A dróthálót berendeltem néhány más aprósággal együtt.

Azt írod, hogy a zsanért nem sikerült megoldani. A hátul lévő zsanér akkor nem funkcionál? Hogy kell elképzelni?

Lipi írta:A torony hátulján levő ponyva, egy itteni ötletből származik. :-)
Itt viszont javasolnék egy híg barna festékes átmosást, picit élethűbbé teszi. Illetve a szíjakat is lefesteném bőrhatásúra

Lipi írta:Vessetek meg érte, de én bizony itt is meghagytam a BB-funkciót és mellé telepítettem az infra ledet.

Rongyosnagyonszomorú :)

Füstölő: menet közben nem köp annyi füstöt, hogy látványos legyen szerintem. Ha jól látom, akkor 4cm 12V ventivel hajtod. Javaslom, hogy valami combosabb legyen, vagy kettő egymáson, hogy menet közben nagyobb legyen a légmennyiség. Illetve denesati füstölője nagyon ott van, élethűbb a dugattyús megoldás miatt és valahogy halkká tudták varázsolni. Na az nekem nagyon begyere...

A HL-Torro-t ugyanazok a kici, occó kínaiak csinálják, ugyanott, de a Torro minőségellenőrei közben ott járkálnak közöttük és felügyelik a munkát. A végén a kész terméket egy német szintű minőségpróbának vetik alá, plussz alapból kap olyan extrákat mint pl. a spiáter kihajtás. :)
Olyan vékony hajszálfúrószáram még csak van, amivel megfúrhattam volna a zsanért és utánna belehúzok egy drótot, de egyik szár sem olyan hosszú, illetve még a kézi modellező fúróm tokmánya sem elég kicsi, hogy elférjen, így nem tudtam egy szép átmenő furatot elhelyezni a zsanérban. :-( De majd az általad ajánlott pici zsanérokkal valószínűleg nekirugaszkodok újra. :D
A ponyva elvileg még nem lesz végleges. Egy bartel üzlet keretében ha minden igaz kapok ponyva anyagot, akkor kicserélem és megpróbálom a javaslataidat is. Köszi! :)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Lipi » szer. márc. 21, 2018 2:52 pm

A füstölő teljesen gyári, azon nem változtattam semmit. :) De, noha elvileg propocionális, szóval a motoroktól plusz naftát kapva elvileg menet közben erősebben kellene járnia, de ez sajnos alig észrevehető, szóval valóban nem olyan látványos amire számít esetleg a tankos. :-( ( csak azért írom, hogy mire számíthat aki szintén ilyet szeretne)
A BB-miatt ne szomorkodj kedves Rongyos. :D. Ha egyszer összejönne az említett verseny, akkor megértesz majd. Cserébe ígérem, hogy a következő tankomon kiszedem az airsoftot és a helyére egy recoilt rakok..... Úgyis ideje már ezzel is megismerkednem és megbarátkoznom. :D

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Lipi » szer. márc. 21, 2018 3:01 pm

Egyébként Attiék füstölője valóban zseniális. (annyit már kiszedtem belőlük a műhelytitkaikből, hogy műszerolajat használnak, ezért erősebb a füst ;-) ) Azt még nem tudom hogy tompították le annyira azt az őrjítő gyári zakatolást, hogy gyakorlatilag nem hallatszik. Az is igaz, hogy a saját motorhanggal tökéletes szinkronban pöfög, szóval én is mindig lenyűgözve figyelem. :)
De hadd legyek egy kicsit feketes.ggű: ha láttál már T34-est járó motorral.....ez a kétütemű pöfögés remek egy NDK papírjaguárhoz de nem túlzottan realisztikus egy tankmotorhoz. (Bocs Atti, de amit mondtam az áll, ettől függetlenül zseniális és csodállak érte :) )

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » szer. márc. 21, 2018 3:24 pm

Lipi írta:A BB-miatt ne szomorkodj kedves Rongyos. Ha egyszer összejönne az említett verseny, akkor megértesz majd.

Ne haradugj meg ezért, de én minden eseményen betiltanám ezt a golyós borzalmat. Mondom úgy, hogy 8 évig airsoftoztam és mai napig szeretnék visszamenni egy jó csapattal. Viszont:
a tankozás nem airsoft rendezvény, ahol csak védelemmel közelítheted meg a pályát. Tudom, ezek a kínai gagyik meg sem közelítik a rosszabb airsoft replikákat se, de így is veszélyesek a szemek világára (ha nem is vakítanak meg, nem kellemes). Arra meg ne számíts, hogy bárki védőszemüveget húz majd. Én személy szerint kifejezetten (és hangosan) ellenzem az "airsoft" egység megtartását bármilyen tankban. :fegyver1

Füstölő: láttam már többször T 34-est élőben is. Nekem élethűbbnek tűnt az a "2T" pöfögés, mint az e-cigi :) :P
Csak azt javasoltam, hogy próbáld valamivel "megnyomni" a levegőmennyiséget, hogy indulásnál látványosabb legyen a kipufogás.

Persze nagyon tetszik a tankod! Még több moddingot várok!!!!!! :)
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Lipi » szer. márc. 21, 2018 5:40 pm

Rongyosgárda írta:Csak azt javasoltam, hogy próbáld valamivel "megnyomni" a levegőmennyiséget, hogy indulásnál látványosabb legyen a kipufogás.

Persze nagyon tetszik a tankod! Még több moddingot várok!!!!!! :)

Köszi. :) A koncepció valóban nem rossz.....csak az, hogy csak indulásnál kapjon több naftát, azt hiszem minimum egy Leo, Yazoo vagy Tank R szintű átalakítás lenne, Ogre elektronikával megfejelve. Ahhoz én meg kevés vagyok mint börtönben a vészkijárat. :D De azt lehet megpróbálom, hogy a másik, elszállt füstölőből (úgy se tudom nagyon megjavítani) a ventilátort pluszban ráfabrikálom erre. Hátha ki tudok egy kicsit többet sajtolni belőle?! :-D

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » csüt. márc. 22, 2018 8:11 am

Lipi írta:csak az, hogy csak indulásnál kapjon több naftát, azt hiszem minimum egy Leo, Yazoo vagy Tank R szintű átalakítás lenne, Ogre elektronikával megfejelve.

Van egy elméletem, többiek lehet kijavítanak, ha hülyeség: én +1 ventilátort rákötnék a motor kimenetekre (csak egyikre) és az csak akkor kapcsolna be, ha gázt adsz. Szombaton viszek neked ventit, van nagyobb légszállításúm, talán.
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: zoli13 » csüt. márc. 22, 2018 9:10 pm

Szia az elv jó csak a motor és a venti közé kell egyenirányitó dioda vagy valami mert hátramenetnél kinyirja ventilátort a polaritás váltás miatt. De én nem vagyok elektro szakember de ogre biztos tudja mit hogyan ha megkérdezitek töle.
zoli13
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 53

HozzászólásSzerző: TANK-R » pén. márc. 23, 2018 5:05 pm

Erre is van 100%-os megoldás :D Kérdezzétek Ogrét mert én már elfelejtettem hogyan kell a diódákat kötni és akkor előre-hátra menetben is egyformán rádolgozik a ventilátor. Az enyém így működött amíg... :(
Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 935

Vissza: Átalakítások