Heng Long eltérések

A tankkal kapcsolatos további információk és kérdések ...

Moderátor: navycolt

Heng Long eltérések

HozzászólásSzerző: papa » kedd szept. 04, 2007 7:53 pm

Azt kérdezném tőletek hogy ez a tipus mennyivel tér el az eredetitől ,mennyi munka van benne? Mivel szeretnék venni még egy harckocsit a kisebbik fiamnak :) ,csak vacilálok a panzer III meg az M26 között !
papa
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 22

HozzászólásSzerző: feba78 » kedd szept. 04, 2007 9:14 pm

Hát erre a választ Siklósi Krisz tudja megadni, ő az M-26-os nagy rajongója....
Én az M-26nál nem nagyon láttam olyan dúrva eltéréseket, mint a tirisnél, hacsak nem azt, hogy a páncéltest és a torony túl sima, valóságban öntvény volt, igen érdes felülettel. Valamelyik német fórumon láttam, hogy ragasztóval kenegették, hogy elég érdes legyen.Talán a lövegcső is rövidebb kicsit, de mivel a cső teljesen sima, nehezebb észrevenni, mint a Tigrisnél.

A Pz3-nek egyértelműen a löveg a gyengélye, bár a lángszórós változatnek ilyen vastag, órmótlan csöve volt.A többi része szerintem jó, bár az antenna itt sincs jó helyen. Panzer3-hoz van alu méretarányos lövegcső, de akkor vége a BB lövészetnek. A pz3-mellett szól még az, hogy egész csomó kiegészítő lesz hozzá, és akkor lehet feljavítgatni.
Üdv:
Feba78

Ferenczi Balázs
P3Modell , RC Tankok
Tel:70-22-45-482
feba78@gmail.com
http://feba78.googlepages.com/
Webshop:www.feba78.unas.hu
feba78
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 306

HozzászólásSzerző: papa » kedd szept. 04, 2007 9:51 pm

Köszi a tippeket!
Nekem is a panzer III jött be jobban.
Tök jó egyébként hogy van az airsoft funkció ,ami ha jól tudom tamiya kartárs cuccaiba nincs. Vagy van? :)
papa
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 22

HozzászólásSzerző: semseyp » szer. szept. 05, 2007 7:35 am

A pershingnél a lövegcső rövidebb vagy 2 cm-ell, mint kellene, meg szerintem kicsit vastagabb is, de az megbocsájtható. ;-)

Az antennát kell még feltenni a torony végébe, és a lövegköpenynél a tüzér kémlelőnyílása (lyuka) hiányzika a bal oldalról.

A Tamya-ban nincs airsoft, ott löveghátrasiklás van, meg battle system használati lehetőség. ;-)
semseyp
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 513

HozzászólásSzerző: Kristóf » szer. szept. 05, 2007 11:20 am

Üdv mindenkinek!

Én az M 26 ajánlanám sztem tök jó. Igaz ezekről a hibákról még nem hallottam de végülis elképzelhető hogy vannak rajta ilyenek... :? Amúgy a Panzer III. se rossz! Láttam a találkozón. Valszeg az lesz a kövi tank amit beszerzek! :smoke
Üdv:
Kris

1:16 Panther G
1:16 Tiger
Kristóf
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 583

M-26 feljavítása

HozzászólásSzerző: IRON WARRIORS » pén. dec. 26, 2008 6:23 am

Üdv!
M-26 tulajoknak ajánlom hogyha a gépük menettulajdonságait felakarják javítani szerezzenek be Pl a Balázsnál kapható, lassabb fordulatú motorú Tigris fémkihajtást. Ezt szétkell szerelni és a kihajtó tengelycsonkról egy megfelelő átmérőjű csővel lekel kocogtatni a fogaskereket, ugyanezt az eredetivel is megkell csinálni, és az M-26 tengejcsonkjára rákell kocogtatni a Tigris kihalytás fémfogaskerekét vigyázva arra hogy a siló csapágy ne szorurljon meg a végén- a művelethez alu vagy réz cső ajánlot hogy ne sérüjenek az alkatrészek. Ezután mehet azössze rakás, ennél atípusnál is erőssen ajánlem a meghajtás rögzítésének átmenő csavarosra átalakítását. A szerkezet teflonos zsírral való befújása után már mehet is. Mivel az M-26 meghajtó kerekének eleve kisebb mint a Tigrisé ezért egy remek lassító átétellel ellátot gépet kapunk így.
IRON WARRIORS
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 91

Re: Heng Long eltérések

HozzászólásSzerző: HÁbris » szer. dec. 05, 2018 8:46 pm

Kezelésbe vettem egy m26-ot, üres állapotról 5.3 2,4 GHz-re, menetkészre csinálom.
Ami elsőre feltűnt, hogy az egyik oldalon feszes a lánctalp, a másik oldalon nagyon lóg.
Néztem, hogy mi a manó, futóművel mi van, vagy a kihajtás áll rosszul, de egyik sem, mind szépen szimmetrikus.
Lekaptam a lánctalpakat, kiütöttem 1-1 csapszeget, és kifektettem őket egymás mellé, fej-fej mellett:

Kép

kisimítva, egyformán fektetve ennnyi külömbséget adtak +o(

Kép

Vadonat új cuccról beszélünk :D

Nem sokat gondolkoztam, megfeleztem mindkettőt és párt cseréltem, összeütöttem, felraktam: tök egyformán passzentosak lettek, nem feszül, nem laza!
HÁbris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 91

Vissza: Egyéb információk, kérdések