Open Panzer tapasztalatok, lehetőségek

Moderátor: denesatti

Open Panzer tapasztalatok, lehetőségek

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » csüt. aug. 29, 2019 7:05 am

Sziasztok!

Pár embernek (úgy tudom) már van ilyen vezérlője, ezt a topikot kibeszélőnek nyitom meg. Ide jöhetnek tapasztalatok, vélemények, stb. Teljesség igénye nélkül lentiek bár szó róla

Honlap
Wiki

Bevezető: amerikai fejlesztő által készített vezérlő egység, ami nagyon jól testre szabható, viszont vannak negatív oldalai is.
+ felhasználóbarát kezelőfelület (GUI): egyedül az ELMOD-éhoz tudom hasonlítani, de nekem ez jobban bejött. Rengeteg funkciót beállíthatunk, lecsekkolhatunk, frissíthetünk firmware-t stb.
+ különböző kapcsoló funkciók (switchek), lámpa funkciók, airsoft, infra, villanó, servo (recoil és löveg/toronymozgatás), DC motoros löveg és toronyforgatás kezelése
+ Lipo, Life, Li-ion, Ni-cd, Ni-mh akksik kezelése, feszültségfigyelés
+ aktív fórum és support
+ (vagy -) ibus / sbus-os vevő kell hozzá. (amit próbáltam, IA6B, X6B a flysky / turnigy i6 adóhoz)
- hangot és motorvezérlés (esc-t) nem tartalmaz, azt neked kell venni / készíteni
- relatív nagy nyák, helyet kell csinálni a tankban
- nem plug&play, játszani kell a beállításokkal a megfelelő / elvárt működés érdekében (cserébe elég részletesen testreszabható)
- vannak még hibák hang kezelésben (nem minden Taigen hangmodullal megy)

Hangok:
- Benedini Micro (Dasmikro is jó)
- Benedini Mini (Dasmikro is jó, de csak a V3-as TBS-flash fölött)
- Taigen hangmodul (Is-2 hibás, Panzer hangot jól tudja)
- Saját hangmodul (Teensy fejlesztőeszköz alapú modul, sokat tud, de ez DIY projekt)

ESC:
eddig csak 2 alis esc-t próbáltam, a kis piros, kapcsolhatós fékes rendesen megy vele, bár nagyon "nyíg" a motor mászó fokozatban. Külföldi fórumon írták, hogy volt olyan, hogy alacsony sebességnél más-más feszültséget adott le a két esc kimenete, emiatt az egyik lánctalp gyorsabb volt, mint a másik.
vízálló nagyobb amperos alis ESC: csak egy darabom volt otthon, azzal ment, nem tudom mennyire jó 2 esc-s megoldás.

Egyelőre ezeket szedtem össze, ha van még tapasztalat, azt megosztom
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 407

Vissza: Egyéb vezérlők