HL elektronikák

HL / TORRO / TAMIYA

Moderátor: denesatti

Re: HL elektronikák

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » kedd aug. 09, 2016 7:48 am

Sziasztok!

Érdekesség Taigen 2,4-es vezérlés ügyében:
Hétvégén Lipo akksival hajtottam, nem is keveset, majd megállt a tank (leállította magát, hanggal is). Megijedtem, hogy most mélymerítettem a Lipo akksimat, de otthon rámérve egyik cella 3,4, másik 3,5V-ot mutatott. Tehát még nem érte el a mélymerülési feszültségét. Hivatalos oldalon azt írják, hogy lipózhatunk vele, viszont csak 2 cellás lipót lehet használni, illetve kell használni egy lipo-őrt: http://www.taigentanks.com/faq/
http://www.taigentanks.com/faq/ írta:Q: Do your tanks come with LIPO batteries? Can I use a Lipo battery in my tank? What do I need to do so?

A: No our tanks do not come with LIPO batteries. They come with 6 cell NIMH batteries ranging from 1700-2000mAh. You can use a LIPO in your tank but you must follow these two rules: it MUST absolutely have a low voltage alarm and you can ONLY use a 2 cell lipo. You will need a separate low voltage alarm. Please watch this video HERE for all you need to know about running LIPO batteries in our tanks.

Van valakinek jobb infója ennél? A vezérlés Lipo-barát lett, vagy csak mázlim volt? :)

MÁS
Külföldi fórumon próbálkoztak a hatótávolság mérésével:
Kép

FYI: a Turnigy 9X BIZTOS, hogy többet tud, viszont, mivel a próbatankban 3:1-es kihajtás volt és a tulaj is türelmetlen volt a mérés során, így a Taigen után leállította.
FYI2: PZIII gyári kihajtással ment a Taigenes tank.
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 394

HozzászólásSzerző: alexnowan » kedd aug. 30, 2016 8:07 am

Hátha még nem volt:

Kép
HL T-34
Panther G (by vz)
HL M41A3 Walker Bulldog (stock)
E-75 (építés alatt)
Jagdpanzer IV L70 (by vz + upgrade)
HL Pz III L (bb)
Matorro Sturmtiger (stock)
alexnowan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 102

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » kedd aug. 30, 2016 9:07 pm

alexnowan írta:Hátha még nem volt:

hali!

A két vezérlő közt mi a különbség, azt lehet tudni? (Láma vagyok, de nekem ugyanaz a kettő) Ha már nem kompatibilisek a távok...
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: dudasis » szer. aug. 31, 2016 1:36 pm

Ej, nem vagy elég figyelmes :-D
Jó... mondjuk elsőre nekem se esett le a dolog, pedig néztem erősen... DE!
Ha a képet megnyitod új lapon, akkor feltárul az eddig csak sejthető különbség. Az alsó elektronikán van egy antenna! Bizony...
Nyilván belül is van eltérés, de hát én ezekhez a dolgokhoz nem értek :-D
Üdv,
Dudi

- HL M26 Pershing (Videó, Képek)
- HL Pz.kpfw IV Ausf. F1 (Képek)
dudasis
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 275

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » szer. aug. 31, 2016 1:48 pm

dudasis írta:Ha a képet megnyitod új lapon, akkor feltárul az eddig csak sejthető különbség. Az alsó elektronikán van egy antenna!

Szemed mint a sasé :) Nekem FHD 16:9-ben se hozta be a kép jobb oldalát.
Hasznos a kép, csak picit így nem optimális a beillesztés. (a lényeg nálam lemaradt, de hszírásnál a "téma áttekintése" alatt viszont teljes a kép... hihi)
Akkor egy kérdés: a felső (régi) távról is lehet vezérelni a hangerőt? (mintha a kristály helyén lenne 2 gomb) Vagy az csak az alsó távnak van ez a funkciója?
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Petya Panther » szer. aug. 31, 2016 3:31 pm

A felsőről is lehet vezérelni a hangot és a füstöt a 2 gombbal, ami a kristály helyén van, nekem van ilyen elektronikám.
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 839

HozzászólásSzerző: Ábris » vas. okt. 08, 2017 10:56 pm

Üdv mindenkinek, új vagyok itt a fórumon.
Rendeltem egy alap 1:16 HL M41 tankot, a webáruháztól tévedésből kaptam egy m26 tankot, ami csak a kibontás után tűnt fel.
Visszacsomagoltam, cserélik. De ami feltűnt, hogy ez nem HL volt, hanem "pelikan", egy cseh brand, ami a HL-lel gyártat, vagy koppintja, nem tudom...
Ami a lényeg: a vezérlése számomra hihetetlen, a távon a trimmerpotik csak díszek, a tank nagyon durván jobbra húz, a bal lánctalp sokkal zajosabb, a bal lánckerék kóvályog. A tank nem tud lassan elindulni/haladni, 1sebességes, mint az olcsó 1:24 infrás játéktankpárok!
Ami a kérdés: ugye a fapados, 27MHz-es HL vezérlés nem ilyen gáz? Egy barátomnak van régi HL tigrise, az "tud lassan menni"
Ha valaki közületek vett mostanában HL M41 tankot, írna róla pár keresetlen szót?
Nagyon köszönöm!
Ábris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 41

HozzászólásSzerző: zaqwe » szomb. jan. 27, 2018 6:17 pm

Sziasztok!

Sikerült hozzájutnom egy metal edition Taigen tigrishez. A tank airsoftos, 2.4 Ghz-s vezérléssel, szuperül működik. Korábban még rendeltem egy Taigen tigris infrás felépítményt lövegtoronnyal (löveghátrasiklással). Megpróbáltam ezt a felépítményt a tigrisre ráüzemelni és azzal a problémával szembesültem, hogy a lövegtorony egyik különálló egyerű piros kábelét (leírás szerint Ground (-)) nem tudom a vezérléshez csatlakoztatni, mivel a vezérlésnek nincs ilyen csatlakozója (ha infrás tankot rendeltem volna akkor azon lett volna). Kérdésem az, hogy ezt a vezetéket hova csatlakoztassam (szájbarágósan)? A tank akkor is műküdik ha nem csatlakoztatom, azonban néha a lövés megszűnik működni (valószínű ez a csatlakoztatás hiányával áll összefüggésben), illetve néha a lövéshang folyamatos. Ezek a problémák a tank újraindításával megszűnnek időlegesen.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Zaqwe
zaqwe
újonnan regisztrált
újonnan regisztrált

Válaszok: 5

Előző

Vissza: Gyári elektronikák