Lipi: Gaz 66 (1:16)

Külső és belső átalakítások

Moderátor: navycolt

Re: Lipi: Gaz 66 (1:16)

HozzászólásSzerző: Lipi » csüt. jún. 21, 2018 7:52 pm

Üdvözlet parancsnokok! :)
Lassan de a végéhez közeledik a Gaz projekt építése. Érdekes építés volt. :smile:
Egyrészt mert ugye nekem ez volt az első autóm, így gyakorlatilag minden új volt, ismeretlen és menet közben kellett kitapasztalnom dolgokat. Másrészt pedig ahogy belemásztam ebbe a témába, megkövezhettek érte, de ki merem jelenteni, hogy szerintem ezekben a kis WPL autókban van lehetőség, és nem is kevés. Hiszen elég ha csak mamut mester WPL alapokra épülő FUG-jára nézünk, de még egy olyan amatőr is mint én, azt hiszem elég tetszetős kis járgányt tud összehozni belőle. Egy nagymester pedig akkor mikre lenne képes?! :D
Szóval a neheze már kész van. Mondhatnám kb. 92%-ban. Sajnos voltak hátráltatásaim is, ugye nincsenek olyan lehetőségeim műhely híján mint sokunknak, afinításom sem nagyon, felszerelésem is még híjas, szóval sokszor kompromisszumokat kellett kötnöm. A szervókart amit Rongyos is említett, meghagytam ebben az állapotában, ilyen hosszan. Igaz ugyan, hogy valóban beleüt a rugókba az alváznál alapesetben, de az új távon szerencsére 3 poti is van, amikkel sok mindent be lehet állítani. Így a kerék kitérését is, és ez a gond máris letudva.
Kép Kép Kép
A fülke belsejét, fotók és az emlékeim alapján (írtam ugyebár,hogy a seregben használt őrkocsinkat igyekszem megépíteni) igyekeztem tőlem telhetően realisztikusan megcsinálni.
Kép Kép Kép
A szabályzó még csak-csak de a vevő már nem fért volna el az üza. tartályokban, arról nem is szólva, hogy újabb kábeleket kellett volna áthúzni a pótkerekes rész alatt, és már így is sokaltam. (ugye a világítás vezetékei ott mennek már).
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
WPL Gaz 66 1:16
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 164

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » csüt. jún. 21, 2018 8:21 pm

A festés - így homályos kép alapján - teccik :) Látszik a figurán is, hogy ez sajnos 1/18 körüli kabin, de mindegyik WPL típus ilyen :(

Pont tegnap próbálgattuk Norbi 2 csatornás távján hogyan lehet beállítani a kitérést. Akartam is írni, hogy ott a jobb oldali "tekerő" az, de szerencsére megtaláltad :jo
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 394

HozzászólásSzerző: Lipi » csüt. jún. 21, 2018 8:59 pm

Nem volt egyszerű mindent be tetriszezni a fülke alá, de sikerült. Viszont így az aksinak nem volt hely. Kompromisszum: muszáj voltam felrakni a platóra. Csináltam neki egy keretet, ami menet közben a helyén tartja, ne csúszkáljon össze-vissza. De így a hátsó padokat le kellett csuknom, és egy ponyvával rakománynak álcázni az egészet. Az aksi elé, a platóra került 32dkg ólom is. Mivel tényleg túl könnyű szerkezetes a gép, és nem akartam, hogy minden bukkanónál fél méterre pattanjon a levegőbe. Először többet akartam, de a mozgás próbák során, és egyszerűen a megérzéseimre hagyatkozva elégnek ítéltem ennyit. Nem akartam ugye túlterhelni sem. Most kb. másfél kilót nyom mindennel, de majd a végleges befejezés után még lesz egy mérlegelés. :)
Működnek végül az első-hátsó lámpák, a kereső reflektor, illetve a tető fények. Mivel a szabi nem tudja kezelni a világítást, direktben kötöttem rá az aksira, a szabályzó elé, két leágazást csinálva oda. Két körben terveztem működtetni a dolgot, két kapcsolóval. Az egyik kapcsolta volna a tetőlámpákat és a kereső reflektort, a másik az első-hátsó fényeket.
Itt szeretném leszögezni, hogy nem értek a finom elektronikához. Szóval sikerült minden, csak nem úgy, ahogy terveztem előszörre. :? A próbák során egy LED elfüstölt, szóval sürgősen raktam be ellenállást mindkét körbe. Hogy hány Ohm-osak, ne kérdezzétek. A boltban számolták ki nekem. Sajnos azt sem vettem figyelembe, hogy a különböző értékű LED-ek hajlamosak egy áramkörre kötve nem működni. Végül úgy sikerült, hogy az egyik kapcsoló működteti a reflektort és a fényszórót, a másik a hátsó lámpákat és a tető fényeket. Ez van. :?
A fülkének megcsináltam az üvegezését, a jó öreg tejfölös pohár tetőkből. :D
Kapott ponyva tartó keretet és ponyvát. Itt jött egy hasítás, hogy legyártottam a szükséges fűző füleket gem kapocsból, hogy a ponyvát rendesen tudjam rögzíteni, le-be fűzve, lekötözve. Tudom, a kereten a kereszt merevítőket forrasztanom kellett volna, de sajnos itthon csak pákám van ehhez pedig legalább láng forrasztó pisztoly kellett volna vagy egy nagyon komoly teljesítményű páka. Maradt a ragasztás.
Az alvázon igyekeztem optikailag elrejteni mindent, így kapott egy egységes szép fekete festést. Megcsináltam alumíniumból az első kerékagyra a fellépőket. Még tervben van néhány kiegészítő, illetve a festés végleges igazítása, finomítása. :)
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép KépKép Kép Kép Kép Kép Kép KépKép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Lipi csüt. jún. 21, 2018 9:20 pm-kor.
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Lipi » csüt. jún. 21, 2018 9:04 pm

Rongyosgárda írta:A festés - így homályos kép alapján - teccik :) Látszik a figurán is, hogy ez sajnos 1/18 körüli kabin, de mindegyik WPL típus ilyen :(

Pont tegnap próbálgattuk Norbi 2 csatornás távján hogyan lehet beállítani a kitérést. Akartam is írni, hogy ott a jobb oldali "tekerő" az, de szerencsére megtaláltad :jo

Sajnos a fényképező gépem nem nagyon tud közeli felvételeket, illetve itt is előjött az a hiba, hogy ha éles a műszerfal, akkor homályos a figura és vica verza.... :-(
Igen, megtaláltam az opciót, köszi. :)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Volltreffer88 » pén. jún. 22, 2018 8:22 am

Szia Lipi! :)
Szuper kis játszós gép lesz, gratula!
Üdv,
Volltreffer88
~~~¸___==_˛
..._:[|*˛(o)¸¨|]:_..˛
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Taigen Tiger I / PzKpfw. VI Ausf.E
HL Bergepanther (by Berge)
Torro KV-2 "Kursk" #615 (by DénesAti)
Taigen T-34/76 "Mikiegér" (by Ákos)
Tamiya JS-2 (WiP)
Volltreffer88
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 179

HozzászólásSzerző: Veterán » szomb. jún. 30, 2018 8:14 am

Gratula Lipi! Jó kis jószág lett! :jo Nem tudom lehozod-e Szolnokra, de szívesen megvizslatnám. A fényképezőt ne hagyd otthon, ránézünk együtt és kitörpöljük hogy tudsz javítani a közelieken. :)
Üdv,
V
Veterán
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 105

HozzászólásSzerző: Lipi » szomb. jún. 30, 2018 8:13 pm

Sziasztok parancsnokok! :)
Nos, a Gaz projektet befejezettnek nyilvánítom. Igen, Szolnokra szándékomban áll levinni. Nem nagy durranás tudom, de azért mégiscsak van benne pár munkaórám, ötletelésem, szóval szívesen megmutatom mindenkinek aki kíváncsi rá. :-)
Még egy-két fotót itt befejezésül, azután úgyis személyesen is megtekinthető lesz a talikon. Igazándiból a fő ok amiért ide is felrakom: tudom, hogy többen építettek már ilyen wpl kocsikat, de valahogy eddig nem készült kimerítő ismertető róluk. Pedig szerintem nem rossz kis alapgépek. És valamilyen szinten ezek a katonai teherkocsik ha nem is tankok, de a témánkba vágnak mint harci járművek. :D Szóval talán így egy kis kedvet csinálok másoknak is, hogy bemutassák járműveiket itt, egyéb harcjármű kategóriában, illetve hogy beszerezzenek egyet és neki fogjanak mások is. Így a találkozókon majd egy harcjármű szekciót is kialakíthatunk a tankok mellett, mindenki gyönyörűségére..... :-D
A legszembetűnőbb hibáról gyorsan itt, egy pár szót: igen, a ponyva. Tudom, túl magas. A fotókon láthatóan egy magasságban van a ponyva tető a fülke tetejével (mellesleg én is így emlékszem rá). De. Sajnos gyári hiba, hogy a plató, aminek az aljának is egy magasságban kellene lennie a fülke aljával, itt másfél centivel magasabban van eleven. Kihajíthattam volna a platót, és teljesen áttervezve gyárthattam volna másikat, mondjuk sztirolból. De amikor szembesültem vele, hogy a platóra kell áthelyeznem az aksit, némi méricskélés után arra is rájöttem, hogy a büdös nagy mancsommal nem férek be a ponyva alá, hogy az aksit kezelni tudjam. Muszáj volt megemelnem még egy centivel. Így aztán nem is kezdtem bele új, pontosabb plató építésbe (ezt meghagyom a következő versenyzőnek :D ). Ezért tetszik, nem tetszik, meg kellett barátkoznom ezzel a kivitellel.
A rendszám: határozottan HR-es rendszámra emlékeztem én is, ezért utána vizslattam kicsit. Valóban a leírások szerint, a HR-es jelöléseket a könnyű csapatszállító teherkocsik kapták, Gaz 66, Gaz 65, stb. A számokban 95%-ig biztos vagyok.... :) A kész gép versenysúlya (egyelőre) 1.34 kg lett. Terepen még nem volt alkalmam kipróbálni, de a szoba teszteken szépen egyenletesen, erőlködés nélkül fut.
Egyszóval kész lett. :)

Kép Kép Kép Kép Kép
Illetve egy kis videó a próbafutásról:
https://youtu.be/UkK9S9IBTsA

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. júl. 01, 2018 2:19 pm

Hát ezzel Szolnokig is eljöhetsz . Szép munka ! Így kell ezt csinálni :D
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 615

HozzászólásSzerző: TANK-R » vas. júl. 01, 2018 6:58 pm

Szia! Klasszul összehoztad nem "tököltél" vele annyit mint én szoktam, ennek ellenére jó lett :jo Azt hittem "terepes" videót csinálsz, hogy láttszon a súlyozás hatása, de majd Szolnokon szemre vételezzük :) Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 936

HozzászólásSzerző: Lipi » vas. júl. 01, 2018 8:40 pm

Köszi srácok. :) Szolnokon majd csinálunk egy terepes futáspróbát is.
Kedves TankR mester! Az a rád jellemző "tökölés" (ami igazából hihetetlenül precíz és aprólékos munka :D) hiánya nem feltétlenül pozitívum.... :-D Sokkal inkább az én határaimat jelzi. :-D De köszi a biztatást. :jo

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » kedd júl. 03, 2018 3:56 pm

Nagyon jól fest a jármű, gratulálok az építéshez. :jo Nagyon kíváncsi leszek rá élőben!
Az "egyéb harcjármű" építés tényleg külön fejezet kezd lenni. :-o)
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 792

Előző

Vissza: Átalakítások