Lipi: Gaz 66 (1:16)

Külső és belső átalakítások

Moderátor: navycolt

Lipi: Gaz 66 (1:16)

HozzászólásSzerző: Lipi » szer. ápr. 04, 2018 7:09 pm

Sziasztok! :)
A következő projektemen biztos sokan csak ráncoljátok majd a homlokotok..... :D De az a helyzet, hogy egyrészt ár-érték arányban szerintem nem volt rossz vétel, másrészt ebben a méretarányban (ami ugye gyakorlatilag a mi méretarányunk) ezt a típust nem találtam sehol, de a fő szempont, hogy itt bizony komoly érzelmi kötődés áll ám fent! :-D A seregben (őrszázadban szolgáltam) ez volt az őr kocsink és így bizony sok-sok kilométert zötyögtem rajta. És egy év még egy kapcsolatban is szép idő. Így még mindig megdobogtatja a szívem, ha láthatom ŐT! Egyszóval amikor most újra találkoztunk, szerelem volt első látásra, és tudtam, hogy Ő kell nekem és kész! :-D
Szóval megjött, itt van: a Gaz 66-osom.
A hoszútávú projektben az őrkocsinkat szeretném majd megcsinálni belőle, úgy ahogy (szép) katona emlékeimben él.
Egy hónapig utazott Hong Kongból. Becsületesen küldték, rendesen be is csomagolták, nem volt semmi baja, éppségben megérkezett:
Kép
A táv és általában az irányítás nagyon alapszintű. A kormánynak három állása van, két vég állás és egy középső. Gondolom nem akarták túl spilázni hiába 2.4-es, de mivel (mint megtudtam) szervó helyett csak egy motor rángatja benne erőlködve a kormány művet, nincs értelme finom mozgatásnak. A mi viszont megvan a hajtásban, a gázkarnak precízen engedelmeskedve, szépen fokozatosan gyorsul, illetve lehet vele egészen lassan is hajtani.
Kép
Kép
A rugózása valóban rugó acélból készült, de persze a hitványabb minőségből. :gyenge Adnak két tartalék rugót hozzá, így arra kell gondolnom, hogy hajlamos görbülni-törni-kiesni, esetleg mindezek együtt?! Na mindegy, ezeket a rugókat mindenképp szeretném lecserélni erősebbekre. A töltő egy sima számítógéphez kapcsolható USB zsinór, de gondolom reagál a telefon töltőkre is.
Kép
4X4 kerék meghajtás, de persze csak műanyag kardánokkal. Amikor a cseréjén gondolkodtam, a szakértők sürgősen lebeszéltek róla, hogy ha túl "fémesítem" azt már nem bírja a gyári motor, és annak a cseréjéhez pedig már rögtön gyakorlatilag minden mást is érdemes volna lecserélni. Az pedig már többe kerülne mint az autó, a szakértelem hiányáról nem is szólva. :D Szóval amit alapból, mindenképpen lecserélek majd (a többi marad), kap egy új távot, vevőt illetve egy szervót a kormányba (úton vannak valahol a messzi tengeren), amikhez Leo mester 3D nyomtatási technikáját és építési szakértelmét szeretném majd segítségül hívni.
Kép
Kép
Kép
A piszokul tetszik benne: azt hittem csak reklám szöveg, de nem! Tényleg ballon kerekes! :jo
Kép
A már említett fejlesztéseken kívül csak egy üvegezést, festést, ponyvát és padokat hátra, egy kis felkapaszkodó létrát, illetve némi világítás módosítást tervezek vele. :-) A végső cél, mint mondtam, az emlékeim szerinti régi őr Gaz-unk megépítése lesz.
Kép
Kép
Kép
Kép
A munka haladásának illetve (főleg) az alkatrészek beérkezésének függvényében, további fotókkal jelentkezem majd. :)
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL KV 1 (Kliment Vorosilov)
HL-Torro T 34/85
Gaz 66 1:16 (készülőben)
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 126

Re: Lipi: Gaz 66 (1:16)

HozzászólásSzerző: Petya Panther » szer. ápr. 04, 2018 7:22 pm

Szia,

hmmmm....a friss kínai műanyag illata igaz? :D

Jó építést hozzá és ne spórolj a fotókkal majd!!
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 813

HozzászólásSzerző: mamut » csüt. ápr. 05, 2018 7:57 am

Lipi írta:egy szervót a kormányba (úton vannak valahol a messzi tengeren), amikhez Leo mester 3D nyomtatási technikáját és építési szakértelmét szeretném majd segítségül hívni

Nem kell semmi 3D varázslat, van hely a szervónak, csak fogóval ki kell csipdelni ami útban van, és kétoldalas ragasztóval lehet rögzíteni a kormányszervót. A rádiónak és a szabályzónak viszont nincs helye, ezeket én a raktér alá, az alváz közé ragasztottam (szintén kétoldalas ragszalaggal).

Javaslom még az első lámpákat 10mm-es ledre cserélni. Élethűbb.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 261

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » csüt. ápr. 05, 2018 10:05 am

mamut írta:Nem kell semmi 3D varázslat, van hely a szervónak, csak fogóval ki kell csipdelni ami útban van, és kétoldalas ragasztóval lehet rögzíteni a kormányszervót.

Szerintem is felesleges a nyomtatás, a kicsi szervoval minden megoldott.
Csak akkor kell nyomtatni, ha nagy szervót használsz.

ld. nálam
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 337

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. ápr. 05, 2018 10:14 am

Mamut .: lehet mindenféle trükkel rögzíteni a szervót, nem is a hely a kérdéses, csak szimplán hogy ,normálisan legyen rögzítve csavarral. Ehez nyomiztam már magamnak egy foglalatot . Majd otthonról dobok képet. Ezt javasoltam Lipi úrnak is beszerelni.
. Ádám .: Nem értem miről beszélsz ,természetesen nagy szervót illik belerakni , mert mint tudjuk és tapasztaltuk a kicsi nem fogja elforgatni a kereket, ebben a teherautoban sem . :D
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 554

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » csüt. ápr. 05, 2018 10:23 am

Leo742 írta: Ádám .: Nem értem miről beszélsz ,természetesen nagy szervót illik belerakni , mert mint tudjuk és tapasztaltuk a kicsi nem fogja elforgatni a kereket, ebben a teherautoban sem . :D

Igen-igen. Én anno a mikro szervót próbáltam, aminek asszem 1,2kg a nyomatéka. Vannak a kisebb, de már 2-3 kg-os szervók, amik elférnek a gyári helyen (én simán belecsavaroztam egyet a gyári felfogatás falába), illetve nagyszervónak (ami nekem is van) is megmodoltam a gyári műanyagot. Azt meg Polyák Norbi kollega tudná megmutatni hogy sikerült :D
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. ápr. 05, 2018 11:17 am

Ugyan arról a szervóról beszélünk. Ugyan arról a tapasztalatról :)
Lehet egyszerűen beszerelni,hekkelni , ez igaz , mert pont befér . Annyi ha van egy normális tartókonzol , akkor az stabilabb, szebb , és kevesebb meló ,mint a bandázsszalaggal odahekkelés :D
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » csüt. ápr. 05, 2018 11:31 am

Leo742 írta:bandázsszalaggal odahekkelés :D

Figyi, én is csomó mindent nyomtattam hozzá és nincs is bajom azzal, hogy nyomtat(tat) Lipi hozzá cuccokat. Viszont, akkor inkább Lego kategoria az egész, nem? :) vegyük meg a kockákat és nyomjuk össze. Szerintem nem hekkelés az, ha valóban átalakítasz egy gyári cuccot úgy, hogy számodra stimmeljen. Ráadásul én stabilitási problémát se véltem felfedezni. ___ Pont Te voltál az, aki engem is motiváltál anno, hogy inkább saját kézzel csináljam a cuccokat... :(

Hogy releváljak is: kisebb vevő és vezérlés elfér a két oldalsó tartályban / dobozban is, félbe lehet vágni őket és csak a vezetéknek kifúrni a helyét. Lipi ne legyél kishitű, olcsó a cucc, elő a fúrót, fűrészt, szikét vésőt és darabolj, alakíts, moddingolj... ez a játék pont arra való, hogy gyakorolj rajta!! Hajráf-hajráf! :) Amit viszont nyomtattass magadnak az a dupla motoros modul legyen, nehezebb megoldani a felfogatást...azt nagyon ajánlom!
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Lipi » csüt. ápr. 05, 2018 12:45 pm

Köszi a tippeket sráccok. :) Ha megjönnek a cuccok, akkor látom majd úgyis az egészet egyben. :) Majd kialakulnak menet közben a tervek, koncepciók. De nehogy össze vesszetek ezen a kis gazon..... :D Annyit nem ér, akkor inkább kidobom mint hogy vitákat generáljon itt a fórumon.
Mondtam, nem állok úgy tudás szintileg, hogy nagy átalakításokat kezdjek rajta. Legalábbis most azonnal, később ha úgyis lesz rajta szerelni való, valószínűleg bele vágok. Csak egy jól működő kis truck-ot szeretnék, ami egyezik az emlékeimben őrzöttel, és a talikon büszkén gurulhatok vele fel-alá. :D
Viszont: régebben olvastam itt valakinél, egy átalakítás kapcsán egy rugó készítő mester elérhetőségét..... De most nem és nem találom, és arra sem emlékszem ki és mivel kapcsolatban írt róla. :sad: Valaki tudja esetleg?
"Az én osztagomnál a veszteség mindig nagyon magas......A győzelmet olcsón nem adják!" (A halál 50 órája)

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » csüt. ápr. 05, 2018 12:48 pm

Lipi írta: vitákat generáljon itt a fórumon

Nyugi, ezek nem viták, csak apró szurkálódások tőlem. Nem kell betojni, ez ilyen "belsős poén" nálunk :)

Tank-R építése a Bulldog topikban, amit keresel :)
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. ápr. 05, 2018 7:37 pm

A rugókészítőt Tankr írta.
Nem belsős csipkelődés, inkább rugdalózás :D
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Lipi » hétf. máj. 21, 2018 10:48 am

Sziasztok ismét! :)
Lassan, lassan de haladgat a kis Gaz építése. Mint terveztem, inkább az optikai tuningra gyúrok. Persze azért a mesterek tanácsaira hallgatva, átépítésre került a kormányzás is, egy fejlettebb távirányítással együtt. Szóval kapott egy szervót, egy új szabályzót és egy új távot, vevővel persze. Ezeken, illetve a külsődleges átalakításokon kívűl, a világítással játszok egy kicsit. A kapott intstrukcióra hallgatva, kicserélem az első lámpákat realisztikusabb 10mm-es ledekre, illetve beüzemelem a kereső reflektort, a tetőfényeket, és kap egy hátsó lámpát is. A szabályzó sajnos nem tudja kezelni a világítást is, azért azt két körben tervezem bekötni, két kapcsolóval üzemeltetve. Az egyikre bekapcsolnak az első-hátsó lámpák, a másikra pedig a tetőfény és a kereső reflektor. Leó mester kitűnő konzolt nyomtatot a 3D-s masinájával. A gyorsbilincses plussz rögzítés csak a rám jellemző túlbiztosítás. :D (kézben tartva meglepődve tapasztaltam a szervó erejét.... :l )
Sok gyári részt kell újra beépítenem, hozzáigazítva az átalakított dolgokhoz, mivel sajnos nem rendelkezem egy, mondjuk TankR mester lehetőségeivel és tehetségével. :smile: A rugókat végül nem cseréltem ki, hanem egy másik készletet beszerezve, egyszerűen csak megdupláztam őket. A figura egy német tankparancsnok volt, de némi igazítás után, már egy igazi, tökös magyar baka ül a sofőr ülésben.
(köszönet leónak és Rongyosnak a segítségért, tanácsokért :) )
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép KépKép Kép

HL Pzkpfw VI Tiger
HL-Torro T 34/85
Lipi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. máj. 24, 2018 4:59 pm

Szép! Csak lássuk gurulni is ! :D
Egy apróság. Mielőtt felrakod a képeket nézd meg milyen minőségűek, mert sokon sajnos elég homályos lett, így nehezen kivehetőek a részletek :)
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » pén. máj. 25, 2018 8:37 pm

Kár azért az akkutartóért, én lejjebb tettem volna a szervót a két gerenda közé. Ráadásul így túl hosszú a kar, kormányzásnál (jobbra) be fogja húzni a vékony, gyenge laprugókat, be kell állítgatnod a végpontokat a szervón, hogy ne legyen ebből probléma. Próbáltam már hosszabb kart és nagyon rosszul sikerült a teszt... azért mondtam, hogy én is kísérletezgettem ezekkel a járművekkel, sajnos...
:(
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Vissza: Átalakítások