4x4 Katonai Teherautó

Külső és belső átalakítások

Moderátor: navycolt

Re: 4x4 Katonai Teherautó

HozzászólásSzerző: mamut » szer. jan. 10, 2018 8:33 am

A FÚG-gal megkezdtem az intenzív menetpróbákat. A tengelyeket csak a laprugó rögzíti az alvázhoz, ezért nagyobb nyomatéknál a tengelyek elmozdulnak, elfordulnak egy kicsit. Az első tengelynél még a kormányszervó is el tudja nyomni az egész tengelyt, így időnként akár bele is érhet a kerék valamibe.

A kormánykitérés elég kicsi. A tengely felépítése korlátozza a kitérést, ezért nehezen (gyakorlatilag nem) orvosolható.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 291

HozzászólásSzerző: mamut » szer. jan. 17, 2018 12:08 pm

Valaki nem kapott véletlenül, helyettem két ilyen járművet a Rákospalota 1-es postától? Merthogy eltűnt a csomagom, és a kínai feladó azonosítója szerint a posta ott kézbesített valamit, de a magyar posta szerint az nem az én csomagom volt.

Friss off: minden "rendben" a kínaiak fel sem adták a csomagom, mert a free shipping helyett inkább 14USD-t kérnének(!!), de ez a hír nem jutott el hozzám, ezért ők közben más csomagnak kiadták a nekem szánt azonosítót, de a tájékoztató robot sem tudta ezt meg és nekem küldte a csomag státuszáról a híreket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mamut csüt. jan. 18, 2018 7:50 am-kor.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Sherman » szer. jan. 17, 2018 8:14 pm

A hasonló keresztnevek miatt már fordult elő hasonló cserebere, egy amerikai boltból rendelt (más időben) két barátom, Ábrahám Zsolt és Balázs Zsolt. Küldéskor kapásból a másikuk nevét és címét írták a csomagra. Mázli volt, hogy ismerték egymást és simán célba ért a "Zsoltot tévesztett" csomag.

Ja, a postai szolgáltatások egyre rosszabbak, ők is emberhiánnyal küzdenek.
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1698

HozzászólásSzerző: mamut » pén. jan. 19, 2018 11:08 am

Megkaptam a GAZ 66 készletet a kínaiaktól (ez a csomagom nem tűnt el). Árához képest nagyon korrekt építőkészlet, alkatrészek öntőkeretben, külön zacskókban, motor, szervó(!), kenőzsír, ledek, építési leírás. Motor mintha nagyobb (hosszabb) lenne, mint ami a korábbi modellben volt.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Sherman » pén. jan. 19, 2018 9:16 pm

Korrekt leírás, de az olyan emberek kedvéért mint én (akik nem tudnak olvasni :D ) tegyél fel képeket róla. Köszi.
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1698

HozzászólásSzerző: mamut » hétf. jan. 22, 2018 9:09 am

Sherman írta:tegyél fel képeket róla. Köszi.

Igyekszem. Addig is további tapasztalatok:

GAZ 66

Az építéshez nem kell ragasztó, a felépítmény összepattintható (viszont emiatt nehezen/nem bontható) az alváz pedig csavarozott.

Az építési leírás nehezen követhető, minden elismerésem annak, aki az alapján össze tudja rakni (én meg tudtam nézni a FÚG-ot, ha elakadtam).

Három zacskó csavart adnak hozzá, az egyik zacskóban kétféle csavarral. Szóval négyféle, közel azonos méretű csavar, a rajzokon viszont egy fajta csavarjelölés... Ráadásul kb. 2-3-szor annyi csavart adtak minden típusból, ezért a csavarok számából sem lehet következtetni a felhasználás helyére (itt is a FÚG segített).

Kb 4 óra volt összerakni, nagyon szép, jó mozgású modell, igen jó ár/érték arány. (még a lámpák, a festés várnak)

Képek majd holnap jönnek.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: gaben499 » hétf. jan. 22, 2018 8:28 pm

Hali. És ez a rakd össze magadnak gaz mennyibe került? Kíváncsian várom a képeket. :D
gaben499
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 55

HozzászólásSzerző: mamut » kedd jan. 23, 2018 10:08 am

gaben499 írta:Hali. És ez a rakd össze magadnak gaz mennyibe került? Kíváncsian várom a képeket. :D

9620 Ft + szabályzó, + táv = kb. 22 000 Ft

Még egyik sincs készen, GAZ kabintető is csak oda lett téve a fotózáshoz.
Kép
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: gaben499 » vas. feb. 18, 2018 5:24 pm

Sziasztok. Na megjött a járgány. Első benyomásra egész elfogatható. Az összeépítés gyárilag kicsit hanyag. Sok dolgot kellett helyére igazítani/csavarokat meghúzni. A hajtás lánc nagyon jó megoldású. A difik gyárilag zsírozva vannak, a hézagolás tök pontos, egy ideig nem lesz gond velük. A kormányzás....hát hogy is fogalmazzak....nem valami jó. Előre szinte semmit nem kanyarodik. Hátra fele viszont tökéletes. A hézagolással tudtam valamennyit segíteni rajta,de ennek szervó lesz a vége. A számítógép alaplap csavarok alá való alátéttel tudtam hézagolni, így legalább egyenes menetben nem megy össze vissza.
gaben499
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » hétf. feb. 19, 2018 9:41 am

gaben499 írta: A difik gyárilag zsírozva vannak

Pontosabban a difinek látszó fogaskerékház van zsírozva, valódi differenciálmű nincs benne.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: gaben499 » vas. feb. 25, 2018 10:00 pm

Hali. A gyári vezérlés tudja vezérelni a servot? Vagy ahhoz már másik vezérlés kell? Mert néztem, hogy "gyári" servot is lehet hozzás venni, de az 3 pines.
gaben499
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » csüt. márc. 01, 2018 8:12 am

Ami nekem volt gyári vezérlés, az nem tudott szervót kezelni. Ha szervót akarsz (ami szerintem létszükséglet:-), akkor kukázni kell a teljes mostani elektronikát. Erre a gyártók is rájöttek, és árulnak elektronika nélküli teherautó (szervóval együtt árulják).
Néhány bejegyzéssel feljebb írtam árakat.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Előző

Vissza: Átalakítások