Abrams Tank atalakitas/tuning

Külső és belső átalakítások

Moderátor: navycolt

Abrams Tank atalakitas/tuning

HozzászólásSzerző: rumosdio » hétf. dec. 31, 2018 1:58 pm

Elso nekifutasra az lenne a kerdesem, hogy miert jo a tankokat atalakitani, tuningolni? Pl.: lanctalp csere, hangok modositasa, uj festes, vezerles csere stb.

Olvasgattam a forumon de nem jottem ra az okokra!!!

Ha van 1 muanyag lanctalpas tank, miert jo femre cserelni gorgokkel egyutt? En 2 dolgot tudok ezzel kapcsolatban elkepzelni:

Nehezebb lesz a tank, gyorsabban merul.

Pozitiv hatasa: tudat, h fem talpak vannak alatta, esetleg jobban kapaszkodik?

Amit en eltudnek kepzelni mint atalakitas, hogy az aksit betennem a tank alvazba, a torony korul valahol megfurva csinalni 1 fix tolto cstalakozot (kupakosat), hogy ne kelljen az aksit folyamatosan kivenni a tankbol.

Ezzel ha belulre kerul, nagyobb teljesitmenyu is kerulhet bele!

Vagy 2 aksisra csinalni 1 WAGO val. Egy belso, es egy kiveheto, ha valaki egyhuzamban sokat akar jatszani meglegyen a lehetosege ra.
rumosdio
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Válaszok: 11

Re: Abrams Tank atalakitas/tuning

HozzászólásSzerző: ogre11 » kedd jan. 01, 2019 12:15 pm

Szia!
Szerintem nagyon rossz szemszögből nézed az akku kérdést.
Miért töltesz aksit a tankban? Az aksinak könnyen és gyorsan cserélhetőnek kell lennie, nem fix beépítésűnek mint egy telefonban. Egy találkozón attól függően, hogy mennyit használod 2-4 aksit is el tudsz használni.
Az átalakításoknak meg főképpen az élethűség növelés és a terep bíró képesség növelése a célja. Erről mindenkinek más elképzelése van, hogy mit tart fontosabbnak, és hogy milyen eszközökkel valósítja meg.(elektronika, lánctalp, hajtómű.
A hangokat meg azért változtatjuk meg, mert elég lehangoló egy tigris egy gyenge minőségű Sherman hanggal.( mint egy kávédaráló)
Üdv János
ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 587

HozzászólásSzerző: rumosdio » kedd jan. 01, 2019 7:33 pm

akkor nem olvastad el a kiegészítést, h legyen 2 aksi :) 1 fix, 1 kivehető.

Fejlesztést csak motor cserével tudnék elképzelni, h erősebb legyen bár most sem gyenge, szerintem meredekebben felmegy mint 35'.

és ha már erősebb a motor jöhet, a fém lánctalp, fém görgők!

De jön a következő kérdés:

1:24-es TORRO tankhoz vannak ilyen fejlesztő egységek? tudna valaki linkelni?

Hang: az, hogy 1 tanknak milyen a hangja.... lehet a valóságban is olyan volt! Ki mondja meg 100%-ra, hogy egy első világháborús tanknak milyen a valódi hangja? Lehet, hogy tényleg olyan mint a kávéfőző :D

pl az én abrams tankomnak olyan a hangja mint egy ősrégi olyan csepel bicikli amiben olyan 8-as van, hogy nyikorog :-D
de attól, h nem tetszik ez az utolsó h megváltoztatnám, az első talán az lenne, hogy kikapcsolhatóvá tenném, hogy ez se fogyassza az aksit...

Továbbá, hol van az a határ ahol inkább megéri venni egy jobb és nagyobb tankot?

pl.: az én mostani gépemre, ha ráköltenék 40.000,- Ft-ot fejlesztésekre, nem lenne jobb inkább egy méret váltás és venni egy 1:16-os abrams tankot? Vagy erre megint az lenne a válasz, h ezt nekem kell tudnom :D

miért jobb egy 1:16-os tank mint az 1:24-es? Azon kívül, hogy nehezebb? és nagyobb?
rumosdio
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » szer. jan. 02, 2019 10:08 am

rumosdio írta:akkor nem olvastad el a kiegészítést, h legyen 2 aksi :) 1 fix, 1 kivehető.

És mivel oldod meg, hogy ne küldjön ~15V-ot az elektronikának?

rumosdio írta:Hang: az, hogy 1 tanknak milyen a hangja.... lehet a valóságban is olyan volt! Ki mondja meg 100%-ra, hogy egy első világháborús tanknak milyen a valódi hangja? Lehet, hogy tényleg olyan mint a kávéfőző :D

Még szerencse, hogy voltak/vannak olyan emberek, akik összeszedték a világháborús szemetet és valahogy életet leheltek beléjük...

rumosdio írta:miért jobb egy 1:16-os tank mint az 1:24-es? Azon kívül, hogy nehezebb? és nagyobb?

könnyebb szerelni pl.
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 398

HozzászólásSzerző: HÁbris » szer. jan. 02, 2019 12:22 pm

"és ha már erősebb a motor, jöhet a fém lánctalp, fém görgők!"

-ahogy elnéztem a kihajtását az 1:24-es torronak, oda nem fér be más motor..

"1:24-es TORRO tankhoz vannak ilyen fejlesztő egységek? tudna valaki linkelni?"

-az egyik szempont, ami miatt 1:16-ban gondolkodik a többség, hogy sokkal több kiégészítő, pótalkatrész van hozzá.
kiváncsiságból kerestem a tankodhoz cuccokat, és összesen 3 dolgot találtam: kihajtást, lánctalpat, airsoftot.

"Hang: az első talán az lenne, hogy kikapcsolhatóvá tenném, hogy ez se fogyassza az aksit..."

-ez nagyon egyszerű, a hangszóró elé bekötsz egy 2állású on/off kapcsolót, és elrejted a tankon

"Továbbá, hol van az a határ ahol inkább megéri venni egy jobb és nagyobb tankot?"

Szerintem itt van a határ, egy 1:16-os heng long abrams csak kicsivel lett volna több, mint ennek az ára + 40e.
arra aztán ha rákattansz, ráköltheted az ára kétszeresét :D

"miért jobb egy 1:16-os tank mint az 1:24-es? Azon kívül, hogy nehezebb? és nagyobb?"

fejleszthetőbb, szerelhetőbb, karbantarthatóbb
HÁbris
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 161

HozzászólásSzerző: rumosdio » szer. jan. 02, 2019 6:18 pm

Rongyosgárda írta:
rumosdio írta:akkor nem olvastad el a kiegészítést, h legyen 2 aksi :) 1 fix, 1 kivehető.

És mivel oldod meg, hogy ne küldjön ~15V-ot az elektronikának?

Siman belehet iktatni az alvazba levo aksi ele 1 hasonlo ki-be kapcsolot, ha kikapcsolom azt az aksit, es megy a kivehetorol. Ha a belso aksit akarom hasznalni kiveszem a kivehetot.

Egyebkent az en tankom 9V os! A kiveheto aksi 8x1.2V.

A sajat telep epitese is megtortent idokozben az 8x3.000 mAh es 9V, csak NiMH aksi.

rumosdio írta:miért jobb egy 1:16-os tank mint az 1:24-es? Azon kívül, hogy nehezebb? és nagyobb?

könnyebb szerelni pl.[/quote]

Ha raveszem magam h szetszedjem majd elvallik milyen barkavsolni :)
rumosdio
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: rumosdio » szer. jan. 02, 2019 6:23 pm

HÁbris írta:"és ha már erősebb a motor, jöhet a fém lánctalp, fém görgők!"

-ahogy elnéztem a kihajtását az 1:24-es torronak, oda nem fér be más motor..

"1:24-es TORRO tankhoz vannak ilyen fejlesztő egységek? tudna valaki linkelni?"

-az egyik szempont, ami miatt 1:16-ban gondolkodik a többség, hogy sokkal több kiégészítő, pótalkatrész van hozzá.
kiváncsiságból kerestem a tankodhoz cuccokat, és összesen 3 dolgot találtam: kihajtást, lánctalpat, airsoftot.

"Hang: az első talán az lenne, hogy kikapcsolhatóvá tenném, hogy ez se fogyassza az aksit..."

-ez nagyon egyszerű, a hangszóró elé bekötsz egy 2állású on/off kapcsolót, és elrejted a tankon

"Továbbá, hol van az a határ ahol inkább megéri venni egy jobb és nagyobb tankot?"

Szerintem itt van a határ, egy 1:16-os heng long abrams csak kicsivel lett volna több, mint ennek az ára + 40e.
arra aztán ha rákattansz, ráköltheted az ára kétszeresét :D

"miért jobb egy 1:16-os tank mint az 1:24-es? Azon kívül, hogy nehezebb? és nagyobb?"

fejleszthetőbb, szerelhetőbb, karbantarthatóbb

Es a markak kozott van minosegbeli kulonbseg? Pl torro v heng long v tamiya? Stb.

Es nem eri mar meg ugrani meg egy szintet olyan tankra ami 15-20 kg es mar alapbol fem gorgos, fem lanctalppal, muanyag testtel, es fem toronnyal? De ezek mar kb olyan 150.000 felett vannak.
rumosdio
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » pén. jan. 04, 2019 7:48 pm

Szia! Gratulálok a modelledhez. :)
A felmerülő kérdésekre nem mindig lehet egyszerű választ adni. És nem biztos, hogy mindenkinek azonos a véleménye.
A márkák közötti különbség az árak közötti különbségben is kifejeződik. Egy Tamiya modell drágább, mint egy Heng Long, cserébe jobb minőséget kapsz. Ezzel együtt nem biztos, hogy össze kell, össze lehet őket hasonlítani. Egy HL modellt kiveszel a dobozából, feltöltöd az aksit, és játszol vele. Típusfüggő, hogy mennyi ideig, néha lehet, hogy pár óra után ráunsz, és nem fog érdekelni. Lehet, hogy egy fél óra múlva meghibásodik, és elkezded nézegetni. Aztán lehet, hogy rákattansz, és belemélyedsz a dologba. Ha olvasgatsz itt a fórumon, sokfélével találkozhatsz. Vannak lelkesen elkezdett, aztán abbamaradt átalakítások. Vannak kitartóbbak.
Egy Tamiya modell építése egy élmény, és mégsem lehet rámondani, hogy tökéletes (amire kitalálták, arra tökéletes). De mindig lehet találni javításra való részleteket. És lehet, hogy egy alapmodellből egy konkrét, történelmileg hű modell kerül átépítésre. Egy fotó alapján az eredeti festésminta, leszakadt sárvédő, hiányzó kerék... Széles a paletta.
Egy Heng Longból is lehet komoly modellt építeni, de anyagilag hasonló végeredménnyel fog járni, ez már többször bebizonyosodott, csak könnyebb szívvel fűrészeli szét az ember. :D
A hangok tekintetében már nem újdonság, hogy egy múzeumi eredeti példány eredeti hangjából készült hangmintát programoznak fel egy elektronikára, és egy jobb minőségű hangrendszeren megszólalva már nem "biciklinyikorgásra" fog emlékeztetni.
A fém lánctalp egyik előnye, hogy tömegénél fogva valósabb megjelenést ad a harckocsinak, kicsit lazábban is lehet vele közlekedni, mert az "esése" természetes. És a tömeghez eljutva egy nagyobb modell viselkedése közelebb áll az eredetihez. A fórum harckocsijai többnyire 1:16-osak, ez valahol egy egyszerű kompromisszum, talán a kínálat miatt. Ugyanakkor ez még egy kezelhető méret, ha pl. vinni kell, és a modell részletessége sem hagy kívánni valót. Persze túl is lehet fémesíteni, de a motorok, akkumulátorok, hajtások terhelése megnő, és már újabb problémákat vet fel. Valahol meg kell találni egy egészséges határt.
És van egy csomó olyan dolog, amiről lebeszélnek, amire rábeszélnek, de a legjobb, ha azt csinálod, ami Neked tetszik. Mert lehet, hogy kudarc, de lehet, hogy egy jó dolog sül ki belőle. 8-)
Ez egy olyan játék, amire rengeteget lehet költeni, és / vagy rengeteg időt ráfordítani, ezzel együtt sok élményt is tud nyújtani. Ha ezzel a kis Abrams-al kezded, és megtalálod a szórakozásod, valószínűleg egy nagyobbra fogsz váltani. És ez így is van jól. :)
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 838

Vissza: Átalakítások