NAVYCOLT T-55A MAGYAR NÉPHADSEREG

Külső és belső átalakítások

Moderátor: navycolt

NAVYCOLT T-55A MAGYAR NÉPHADSEREG

HozzászólásSzerző: navycolt » vas. júl. 10, 2016 8:15 pm

Úgy döntöttem, a következő tankom magyar lesz, mégpedig egy mellőzött, de sok szempontból izgalmas és érdekes korszakból, amihez számos nagyszerű és szégyellnivaló esemény társul. Dehát ez így szokott menni errefelé.

A Hooben szovjet T-55A ideális választás. Egyrészt mert az idén feljavított készlet számos újdonságot tartalmaz (lásd: http://www.dklmrc.com/product/t55a) másfelől mert kis módosításokkal nagyszerű magyar T-55-ös lesz belőle. Három évtizeden át ez a tipus alkotta a MN harckocsizócsapatainak gerincét.

Gyerekkori emlék: tíz éves koromig a hetedik kerületben a Dózsa György úton laktam, láttam a május elsejei felvonulásokat, az utolsó április negyedikei ünnepségeket - és persze a vonuló tankokat is. Talán három éves lehettem, dübörgés ébresztett az éjszaka közepén. Apukám karjába vett és én megbabonázva figyeltem az ablakunk alatt éjszaka vonuló-gyakorolatozó, az ünnepségre készülő ötvenötösöket.

Valami ilyesmire gondoltam:

Kép

A project Vilié. A feladat a szokásos: sok tuning, ami tud, nyíljon. Kap fémlánctalpat, belső fémmerevítést. A festés: szovjet-magyar zöld. :)
A tuningok innen:
dklmrc.com
és
rctank.de
Elektronikát a készlet nem tartalmaz, elmodot választottam. A bekötésben MC Kawa fog segédkezni.
Hajrá Vili, a dolgozó népet szolgálod! :D
"Frászt!"
(McAuliffe tábornok, Bastogne, 1944. XII. 22.)

Ta
miya: Pershing, TigerB, ShermanE8, PzIV, PantherG, Leopard 2a6, TigerE, JS-2, Jagdpanther, KV-1, KV-2, JagdPZIV, Sherman M51, M1 Abrams, Tiger E late
Hooben: T-55A
Taigen: T-34/85
navycolt
moderátor
moderátor

Válaszok: 1227

Re: NAVYCOLT T-55A MAGYAR NÉPHADSEREG

HozzászólásSzerző: STEINER » hétf. júl. 11, 2016 7:02 pm

Egy tank ami szerencsére sosem harcolt, és egyben egy gyermekkori emlék felidézése.
Érdekes projekt lesz!
A kerekek is csapágyazva lesznek?
(Pz 4h LAH. 547)
(Sherman 75 W HVSS)
(Kv1 ZA Сталина)
STEINER
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1106

HozzászólásSzerző: navycolt » hétf. júl. 11, 2016 7:08 pm

STEINER írta:Érdekes projekt. :) A kerekek is csapágyazva lesznek?

Az új hooben készletben már minden kerék csapágyazott! :)
"Frászt!"

Ta
miya: Pershing, TigerB, ShermanE8, PzIV, PantherG, Leopard 2a6, TigerE, JS-2, Jagdpanther, KV-1, KV-2, JagdPZIV, Sherman M51, M1 Abrams, Tiger E late
navycolt
moderátor
moderátor

HozzászólásSzerző: yazoo » szomb. júl. 16, 2016 3:59 pm

Ez igazi hiánypótlás lesz a fórumon, egy közönséges T55. Szerintem sokunknak elsőre, ha "harckocsi" kerül szóba, valószínűleg ez ugrik be (esetleg a T-34). Persze már továbbfejlődtünk. :)
HK javító századnál töltöttem a sorkatonai időmet, a műhelyben mindig állt bent egy. Ma már szívesen visszanézném. :o
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 862

HozzászólásSzerző: navycolt » vas. júl. 17, 2016 5:02 pm

yazoo írta:Ez igazi hiánypótlás lesz a fórumon, egy közönséges T55. Szerintem sokunknak elsőre, ha "harckocsi" kerül szóba, valószínűleg ez ugrik be (esetleg a T-34). Persze már továbbfejlődtünk. :)
HK javító századnál töltöttem a sorkatonai időmet, a műhelyben mindig állt bent egy. Ma már szívesen visszanézném. :o

Köszi, tök jó, hogy ráéreztél a szándékomra - tényleg egy kutyaközönséges T-55-öst akarok, mert számora ez A tank.
"Frászt!"

Ta
navycolt
moderátor
moderátor

HozzászólásSzerző: Polyák Norbert » vas. júl. 24, 2016 6:30 pm

Gratulálok ! Az egyik legszebb tank szerintem ! Én is ezt láttam a legtöbbet mozogni . Rendezvényeken mindig belemásztam , tágasnak éreztem , az utolsó klasszikus harckocsik egyike .
HL Leopard 2A6 HUN
Egy szeg miatt a patkó elveszett
A patkó miatt a ló elveszett
A ló miatt a csata elveszett
A csata miatt az ország elveszett
Verd be jól azt a patkószeget!
Polyák Norbert
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 297

Magyar T-55 Hooben

HozzászólásSzerző: vili » vas. aug. 21, 2016 8:11 pm

Sziasztok!

Kezdeném azzal, hogy mivel nem vagyok annyira "modern" tank párti, nagyon keveset tudtam ez idáig erről a típusról.
Viszont mivel magyar festésű lesz, amit még faterom is vezetett díszszemlén, ezenkívül alakja mozgékonysága mindig is megfogott egy kicsit- egy szó mint száz beleszerelmesedtem egy kicsit. A kezdeti hetekben legalább annyit töltöttem dokumentációbeszerzéssel mint az építéssel.Köszönöm ezúton is a segítséget ez irányban Kawának és Yazó barátomnak is.
Kawának külön köszönet hogy felhívta a figyelmem a Hooben nem kevés cslafitaságára. Az én Hoobenem későbbi kiadás és az összeállítási rajz még az elsőé. Kiretusáltak benne egy pár dolgot és véletlenül sok helyen ennek esett áldozatul az elemek beszámozása. Elég nehéz volt beazonosítani egy két dolgot. A makett műanyagának mások a tulajdonságai mint a legtöbb modellé. Merevebb, és az átlagos makettragasztó nem fogja meg tartósan. Drága PIKO FIX vagy Locite pillanat ragasztót javaslok. A műanyag vastagsága viszont egy két helyen veri a tamiyat. Ráadásul ott ahol számít. Egy két kisebb alkatrész nem méretarányos, illetve nem pontos a helymeghatározása. Elmod elktronika és az összes vezeték bekötése Kawa keze munkáját dicséri. Nagyon szépen köszönöm.!

KépKépKépKépKépKépKépKép KépKép Kép

Mint látható érthetetlen módon nagy bunfordi csavarokat adta, úgy hogy elkezdtem őket kicserélni süllyesztettre..

KépKépKépKépKépKépKépKépKép
Egy széfet is ilyen nehéz lehet szétvágni.

KépKépKépKépKépKépKép

Az utólsó képek két egymás alatti elem nyithatóvá tételéről szól. Az utolsó képen levő állapot egy valós helyzetet mutat motorhűtés céljából. Gyakran látni eredeti képeken menet közbeni használatkor.

Üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2968

Re: Magyar T-55 Hooben

HozzászólásSzerző: TANK-R » hétf. aug. 22, 2016 9:00 am

Szia ViliBá :D Már megint emlékeztetlek, hogy valahol azt írtad hogy ez az aprólékos "mütyürkézés" nem az erősséged :D Mi lenne ha az lenne?! Az a torziós rugós sárvédő rögzítés meg a pici torony fülek nagyon tetszenek :jo A fém alkatrészek gyáriak vagy már tunning? Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 965

HozzászólásSzerző: NuGyi » hétf. aug. 22, 2016 11:10 am

Nagyon jó lesz! És most már a helyén... ;)
Üdv!
NuGyi
admin
admin

Válaszok: 1017

HozzászólásSzerző: navycolt » hétf. aug. 22, 2016 11:41 am

Én lélegzetvisszafojtva figyelek. Kawa szépséges iraki harci oroszlánját leszámítva nincs még sok építési tapasztalat ezzel a típussal, és a magyar változatot részletező fotóanyagban sem bővelkedünk, az internet legmélyére kellett lefúrni használható képekért.
De Vili nyilván megtesz mindent! :D

Erőt egészséget! :smoke
"Frászt!"

Ta
navycolt
moderátor
moderátor

Re: Magyar T-55 Hooben

HozzászólásSzerző: vili » hétf. aug. 22, 2016 12:12 pm

TANK-R írta:Szia ViliBá :D Már megint emlékeztetlek, hogy valahol azt írtad hogy ez az aprólékos "mütyürkézés" nem az erősséged :D Mi lenne ha az lenne?! Az a torziós rugós sárvédő rögzítés meg a pici torony fülek nagyon tetszenek :jo A fém alkatrészek gyáriak vagy már tunning? Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke

Köszi!

Viszont egy valami biztos. Hogy az ilyen mütyürkézés, mivel nem az erősségem még egyszer annyi időbe telik mint másnak.
Tehát valami ilyesmire gondoltam. Más könnyedén megcsinálja, ráadásul fémből én meg . . . .
A lámpa védőrács forrasztás is míg összelyött elfogadható szimetriával, hát le sem merem írni mennyi ideig tartott.

Gyári fém alkatrészek a lengő karok és csapágyak, plusz a csillag fogaskerék és a feszítő. A többi Navy szerzemény és még érkezik.
vili
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: yazoo » hétf. aug. 22, 2016 8:04 pm

Nagy élvezettel figyelem, hogy alakul az összeállítás.
Szép, részletes modell lesz, az nem kétséges.
És ugye nem lóverseny... :) Semmi okod mentegetőzni.
A lánctalp esése már most eredetien néz ki. Akár az építő szoba. :)
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 862

HozzászólásSzerző: denkmeyer » kedd aug. 23, 2016 10:07 am

Sziasztok!

Az elmúlt - közel - 10 évben egy nagyon érdekes generációváltás történt. A nagy öregeket eleinte óvatosan meg-meg közelítő, majd egyre magabiztosabban tevékenykedő újabb és újabb technikák megtanulásától sem visszarettenő ifjú titánok a végére annyira felnőttek, hogy az általuk felvert porban az öregek szinte teljesen eltűntek.

Kedves Vili!
Úgy érzem, ennek a folyamatnak az egyik meghatározó fogaskereke vagy! Ámulattal nézem mindig az éppen aktuális munkádat. Gratulálok a kitartásodhoz és a türelmedhez és a folyamatos megújulásodhoz!

:bravo :bravo :bravo :bravo
denkmeyer
denkmeyer
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1839

HozzászólásSzerző: kawa » szer. aug. 24, 2016 5:34 am

Vilikém kiváncsian várom a végét hogy te mit látsz egy T-55 -ben,sokat nezegetem most a netet mert ujra kijött a T-55 s mindenki csak összehánnya , festi s ennyi.A z ertéke a részletekben van ,és ezen mindenki elsiklik.De maj te megmutatod neki némi segítséggel ,hogy milyen az igazi T-55.
Tiger "01"
KÖNIG TIGER "211"
HUMMEL "KURSZK"
Stug III "Totenkopf KURSZK"
T-55 " DOZER"
T-34/85
kawa
globális moderátor
globális moderátor

Válaszok: 1097

HozzászólásSzerző: vili » szer. aug. 24, 2016 5:39 am

kawa írta:Vilikém kiváncsian várom a végét hogy te mit látsz egy T-55 -ben,sokat nezegetem most a netet mert ujra kijött a T-55 s mindenki csak összehánnya , festi s ennyi.A z ertéke a részletekben van ,és ezen mindenki elsiklik.De maj te megmutatod neki némi segítséggel ,hogy milyen az igazi T-55.

Köszi!

Csendesen megjegyzem,- a nagy részét rólad puskázom! :D Azon én is meglepődtem hogy 90%-ban hozzá sem nyulnak, s csak összerakják és lefestik!

MIKI! Neked is köszönöm az elismerést.

Üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Következő

Vissza: Átalakítások