ZIS 5V az alapoktól

Külső és belső átalakítások

Moderátor: navycolt

Re: ZIS 5V az alapoktól

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. márc. 23, 2017 9:12 pm

Sziasztok ma is volt haladás:

- Csapágyaztam hátsó kerekeknél. Ugye mint beszéltük TankR megemlítette hogy, meglehet csapágyazni kéne a hátsó kerekeket, és ezzel gonoszul beleültette a fülembe a bogarat, mégha alapvetően nem is akartam volna. :D Mivel nem tudtam pontosan összeilleszteni 11 furatot és 2 tengelyt , így azt láttam a leg egyszerűbbnek, ha állíthatóra csinálom a "csapágyház" ként szolgáló laprugó imitációkat. Hornyokat martam a furatok helyére. Persze újra le kellett gyártanom az alkatrészt, de viccet félretéve remek ötlet volt Tank tóll, és nem bánom hogy , megcsináltam . :)

Kép

Kép

- végső formára alakítottam a fülke belsejét és beragasztottam az ajtókat. Lehet zsanérozni, meg kilincsezni, meg ablakozni.
Bekerült a kormány, Rongyos készítette próbanyomtatás végett.Köszönöm neki az alkatrészt.
A kormányt csak úgy tudtam beállítani, ha az ülést a végleges helyére teszem, ehhez viszont le is kellett festenem, mert később macerás lesz hozzáférnem, plusz a figurát is be kellett állítani, a megfelelő végleges pozícióra .Plusz mint mondtam beragasztottam az ajtókat. Ide még a váltó hiányzik.

Kép

Kép

Kép

Folyt. köv. . :)
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 694

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. márc. 29, 2017 12:57 pm

Akkor folytatnám.

Sok pici dolgot kell még felrakosgatni. Láttam olyan képet ahol a fa ajtót, alul megerősítették sarkon lemezzel, ez megtetszett, és készítettem én is .
a sárvédő különleges formáját befejezve az ajtó alá bekerült az L alakú lemez amihez egy fa léc sor ban folytatódna. bár itt fennakadtam kicsit , mert nem tudom hogy tudnám rögzíteni úgy a fát, az ajtó alatt keresztbe hogy , utána a fülkét még le tudjam szedni.

Kép

Kép

Persze a csiszolások még hátra vannak, nem marad csúnya forrasztási nyom , és a lécek is végig lesznek reszelve csiszolva, de az első rész lassan elkészül, csak folyton látok rajta valamit ami lemaradt vagy mókolni kell . kis kilincsek pántok, zsanérok, lemezkék.

Kép

Eztán áttértem a hátsó részre, készítettem egy vonófejet , ez olyan kb így nézett ki vonófej, inkább próbáltam az ágyúk vonórúdjához igazítani a méreteket . A tartó csavart viszont nem szabályoztam le hogy , szabadon tudjon körbeforogni , így kicsit szabadabban tud majd a vontatmány mozogni, billegni, biztos nem töri vagy csavarja meg a merev vonófej a gyanta vonórudat. E mellé még az jutott eszembe hogy , (bár nem értek hozzá)érdemes lehet hosszában is kicsit lazábbra hagyni, így tettem mögé egy golyóstoll rugót, ha a vezérlés miatt hirtelen elindulok akkor sem rántja meg a vontatmányt túlzottan .

Kép

Kép

Kép

ÉS mivel találtam egy számomra igen érdekes képet.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... b990f4.jpg

Így a pak 40-et kötöttem mögé kipróbálásra.

https://www.youtube.com/watch?v=T7laprC_LNg

Majd végül kis fa munka, megcsináltam a plató hátsó ajtaját lenyithatóra, pusztán mert egyszerűnek tűnik, és mert jól néz ki, és mivel az első ajtók nem nyílnak, így valaminek nyithatónak is kell lennie.

https://www.youtube.com/watch?v=-MZyQdd ... e=youtu.be
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » kedd máj. 02, 2017 7:42 am

Sziasztok.

Eljutottam a zis el a végső fázisig , innentől max kiegészítők készülnek. Végül kicseréltem a meghajtást egy új ra , ezt aliexpressről rendeltem , viszont remekül megbízhatóan megy vele , bár lassabban de nyomatékosabban(200rpm, ez előző olyan 400-500 rpm volt). Későbbiekben lehet rakok még fel képeket, a t34 társaságában . Üdv Vili .

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: vz1967 » kedd máj. 02, 2017 10:06 am

Tudom hogy sok küzdelem van benne ezért minden elismerést megérdemelsz! Nagyon szép munka!
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
És még nagyon sok-sok tank.
vz1967
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2641

HozzászólásSzerző: TANK-R » kedd máj. 02, 2017 11:04 am

Helló Leó! :D Nagyon klassz lett, a fa részek koptatása öregítése szuper :jo A hajtásról kép? :o
Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 973

HozzászólásSzerző: yazoo » kedd máj. 02, 2017 1:00 pm

Gratulálok! :jo
Ezt nagyon klasszul végigcsináltad. Irigyellek is, mert szerintem egészen gyorsan elkészültél vele.
Kíváncsi vagyok, az új hajtással hogyan viselkedik majd.
A festés tette teljessé az egész munkát. Megfelelő háttérben teljesen igazinak látszik. :)
Erre méltán büszke lehetsz! :-D
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 869

HozzászólásSzerző: Leo742 » kedd máj. 02, 2017 2:20 pm

Köszönöm szépen az elismerő szavakat , majd rakok még fel terveim szerint videót is .

"A hajtásról kép?"
Gondoltam ám rá csak telefonról nehezebben megoldható a feltöltés. Mostanra sikerült pótolni .

Kép

https://www.aliexpress.com/item/16MM-12 ... 0.0.9IoKt6

Yazoo, valószínű azért mert nem olyan részletes mint a Botond, így lett "gyorsan " kész . De azért nem kis meló még így sem :S Nem tudom te hogy, bírsz ennyit szöszölni :D
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: navycolt » szer. máj. 03, 2017 2:21 am

Gratulálok, gyönyörű lett és egy cseppet sem vagyok irigy*! :D :D :D

* (de)
"Frászt!"
(McAuliffe tábornok, Bastogne, 1944. XII. 22.)

Ta
miya: Pershing, TigerB, ShermanE8, PzIV, PantherG, Leopard 2a6, TigerE, JS-2, Jagdpanther, KV-1, KV-2, JagdPZIV, Sherman M51, M1 Abrams, Tiger E late, M551 Sheridan
Hooben: T-55A
Taigen: T-34/85
navycolt
moderátor
moderátor

Válaszok: 1237

HozzászólásSzerző: vastalicska » pén. máj. 05, 2017 6:49 pm

Szia !
Taposod a magasságot :o :D nem szédülsz :-D :-D :-D
:bravo
King Tiger Tamiya
M26 Pershing Tamiya
Leopard 2A6 Tamiya
Tiger I. Tamiya
T 34/85 Taigen elmod eco
KV 2 Torro elmod pro
M 41 Taigen

Tisztelettel Vastalicska !
vastalicska
moderátor
moderátor

Válaszok: 692

HozzászólásSzerző: vili » szomb. máj. 06, 2017 7:53 pm

Hali!

Nos fiatal barátom, minden elismerésem. Egy az hogy saját építés, a másik meg hogy életszerű festést sikerült alkotnod.

ha csak a festést nézem szerintem ez az egyi ha nem a lenjobban sikerült munkád. Jók a fotók is. Egy pár közelebbi képet is kérnék tőled ha lesz időd.

Gratulálok ifjabbik Vilmos. :D
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2976

HozzászólásSzerző: Polyák Norbert » pén. máj. 26, 2017 8:11 pm

Minden elismerésem ! Remélem hamarosan eljutok egy talira , és megcsodálhatom ! :)
HL Leopard 2A6 HUN
Egy szeg miatt a patkó elveszett
A patkó miatt a ló elveszett
A ló miatt a csata elveszett
A csata miatt az ország elveszett
Verd be jól azt a patkószeget!
Polyák Norbert
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 296

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. máj. 28, 2017 8:13 pm

Sziasztok.
Kösznöm a sok pozitív hozzászólást, igazán lelkesítő :)

MA sikerült alkotni egy kicsit jobban elemezhető videót a sebességéről.
Örök hála érte Rongyosgárdának hogy, ismét egy remek operatőri munkát végzett .
És szintén köszönet Dudi nak a remek sofőr munkáért. Fizetés nem jár nem taxi :D Főleg hogy ez a full sebessége, de ezt megbízhatóan hoszsútávon hozza. . Megnéztük VZ vel és a gyári opel az kb 2 x gyorsabb teljes gázzal , lehet 3x is .

https://www.youtube.com/watch?v=HIktiNg ... e=youtu.be

Szeretnék még részlet fotókat felrakni is de, majd csak ha olyan környezetbe tudom letenni ismét , normális kamerával a kezemben .
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. dec. 03, 2017 2:38 pm

Sziasztok. Mára is jut valami. Sőt úgy tervezem az elkövetkezendő pár hétben folymatosan rakok fel képeket .

Első hó az idén. megörültem gondoltam kihasználom .
És kimegyek egy kis orosz front fotózásra. Azért hideg van .....
Egy másik topikban a az ágyúról írok pár gondolatot .

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: STEINER » vas. dec. 03, 2017 10:02 pm

Nagyon hangulatos kis szerelvény így együtt!
(Pz 4h LAH. 547)
(Sherman 75 W HVSS)
(Kv1 ZA Сталина)
STEINER
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1110

HozzászólásSzerző: denkmeyer » hétf. dec. 04, 2017 11:38 am

Jó lett!
denkmeyer
denkmeyer