ZIS 5V az alapoktól

Külső és belső átalakítások

Moderátor: navycolt

ZIS 5V az alapoktól

HozzászólásSzerző: Leo742 » pén. márc. 17, 2017 9:33 pm

Sziasztok.
Sajnos a kűbelwagen építése , szünetel hosszabb távon, mondhatni meghiúsult, de nem tettem még le róla, viszont mivel megtetszettek a kerekes harcjárművek, gondoltam kipróbálok egy "komolyabb" építést is.
Részint Yazoo teherautó építéséből ambíciót szerezve, részint Steiner ötletétől vezérelve, úgy döntöttem hogy ,egy zis 5v lesz az áldozat.

http://www.autogallery.org.ru/k/z/zis5vBVV.jpg

Előre leszegezném hogy ,egy egyszerű szerkezetet próbáltam készíteni, viszont még így is be kellett lássam hogy, amit yazoo csinál a Botonddal , az nem hogy nem egyszerű, hanem emberfeletti .... Én minden alkatrészt még így is legalább 2 szer legyártottam mire jó lett.
KB 2 hónap arról szólt hogy, megérkezett 1 db alis alkatrész, azt be tudtam építeni, ki tudtam részint próbálni, tudtam egyel tovább lépni, esetleg valamit változtatni, valamin javítani.Ugye minden csatlakozik mindennel, minden alkatrész formája függ a másikétól, és az az előttitől . Ezért hogy, ne teljen semmittevéssel a várakozás, és az illeszkedések miatt is, elkezdtem a fülkét és a platót, és amit éppen tudtam . Ezért ebben az időszakban sajnos nem tudok sorrendet felállítani, hogy mi készült el éppen , úgy olvassátok nézegessétek a képeket hogy, egyszerre készült minden alkatrész .

Azért remélem ez is lesz annyira jó olvasnivaló, még ha ömlesztve is írom.

A legfőbb probléma ugye egy alváz elkészítése, hiszen a mellett hogy nem egybefüggő, még hosszú is és strapabírónak kell lenni. Aluból készítettem, és bele is telt legalább 5 napba mire a cnc kimarta, lehet sima maróval jobban jártam volna.

Kép

Kép

Kép

Az alap terv egy egyszerű kúp fogaskerekes kihajtás, amihez egy 3 fogaskerékből álló csigafogaskerekes áttételsor csatlakozik, így reméltem elég lesz a nyomaték. A conradból rendeltem a kúpfogaskerekeket, a házat hozzá én gyártottam, kb 3 próbálkozásra sikerült is .
A hátsó felfüggesztés csak díszelem, funkciója nincs .

Kép

Kép

Kép

Kép

A kormányzás nehezebb volt mert hogy , megkellet tervezni egy villás forgatási lehetőséget, úgy hogy billegjen is. Gondolom a hosszabb autóknak nagyobb gondot okoz a terepen való mozgás pont a hosszúság miatt, így muszáj némi szabadságot adni a kerekeknek.

Kép

Kép

Kép

Kép

https://www.youtube.com/watch?v=U93RkAoHwaU

Majd kapott r2 tollrugót, bár ezt lehet kiszedem:

https://www.youtube.com/watch?v=Y1auHCu ... e=youtu.be

Miután a kormányzás alu részei és a kihajtás kúpfogaskerekes része összeállt , türelmesen megkellet várni az ali és egyébb rendeléseimet, szervó, elektronika, aksi(ezt egyébként a kűbelhez rendeltem) itt volt az a bizonyos hosszú 2 hónap amit az elején írtam.
Viszont azt tudom hogy ,utoljára az abroncsokat kaptam kézhez, amiben szintén volt segítségem, nagy köszönet érte, így legyárthattam a felniket .
Így lassan összeálltak az alapok .
Plusz bónuszként kaptam VZ től egy nagyon fasza orosz fejet , és egy ülős figuratestet, ehhez már tudtam puttyból gyurmázni egy ülést is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A fülke alkatrészeknél a fő gond a ragaszthatatlanság volt, mert a műanyag túl zsíros anyag , így a pillanatragasztó is nehezen fogja meg . Elsőnek például sztirolból hajtogattam ki a motorháztetőt, majd rájöttem hogy nem fogom tudni stabilan rögzíteni, így ugyan abból a műanyagból kifűrészeltem az alap háromszöget, majd kireszeltem a motorháztető ívet, és csavarral rögzítettem a fülke elejéhez.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

a motortér oldala sztirolból készült, a hűtőrács finom szemcséjű rácsot kapott.
a fülke tetejét, szintén kifűrészeltem kimartam (megfelelő vastagságú anyag csak átlátszó volt) majd az íveket kireszeltem .

Kép

Kép

Kép

A fülke alját kiszerkesztettem kivágtam sztirolból, majd a bulis része következett az alu alvázhoz való rögzítés. Ez még most is bizonytalan, bár gondom még nem volt vele.
Elkészítettem a sárvédőket, élősszőr a TankR által ajánlott fém sörös dobozból, viszont, ez nem lett elsőre csak másodjára elfogadható, de még így sem volt az igazi a végeredmény,kicsit vékonynak,gyengének éreztem az anyagot, így vettem réz lemezt és inkább abból újragyártottam, a könnyebb forraszthatóság miatt, bár ez valószínű a forrasztási rutintalanságomból fakad. Nagy örömömre a rézből sikerült elsőre megforrasztani szépen a sárvédők speckó formáját, az a kár hogy elsőre 2 balos sárvédőt gyártottam, így készíthettem még egyet , így most van előttem az asztalon 5 db felesleges sárvédő . Magyarul sárvédők jól megszívattak :D

Kép

Kép

Kép

Kép

E közben pihenés gyanánt folyamatosan készült a meló mezítlábas pihenős része, a fa plató és fülke hátulja ,és az ajtók, ez szerencsére max egy délutánnyi idő volt összességében. méretre vagdostam összeragasztgattam. Mivel megfelelően pici szélességű léceket nem találtam modellboltban sem, így a vastagabb lécekre felkarcoltam a mintázatot hogy vékonyabb léceknek tűnjenek. Ezt az ajtónál és a fülke hátuljánál is eljátszottam, a képek alapján el lehet dönteni hogy szerintetek jó vagy sem.
Nekem tetszik.

Kép

Kép

Kép

IVánnal a fülke kinézete :

Kép

Végül jelenleg itt tartok, legyártottam a pilácsokat az elejére ami kb akkora mint az ember feje . :D Egyenlőre csak 1 darab került fel, még a masszívabb rögzítésén gondolkozom.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

rl=http://rcpilot.hu/users/4226/30394/b_201703171953489715.jpg] Kép [/url]

Hátra van pár apró zsanér kallantyú kilincs, kormány..... stb stb, illetve a festése, ami rajta van az a próba miatt került fel (ez fánál külön élmény lesz) de a nagyja összeállt, és működik is .

Egy kis videó a végére:
https://www.youtube.com/watch?v=vvhc28B ... e=youtu.be

Remélem a folytatást is megtudom osztani veletek és a végeredményt is. Rettentően sok idő mire mindent feltöltöttem .....
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 694

Re: ZIS 5V az alapoktól

HozzászólásSzerző: ogre11 » pén. márc. 17, 2017 10:56 pm

Szép munka!
:bravo :bravo :bravo
Üdv János
ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 601

HozzászólásSzerző: Petya Panther » pén. márc. 17, 2017 11:08 pm

Nagyon jó kis járművekkel bővül a fórum palettája, kitartást a továbbiakhoz és reméljük, befejezed 1x majd a küblit is :bravo
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 868

HozzászólásSzerző: vastalicska » szomb. márc. 18, 2017 11:51 am

Szia!
Gratulálok! :jo Remek építés és ötletek :bravo
King Tiger Tamiya
M26 Pershing Tamiya
Leopard 2A6 Tamiya
Tiger I. Tamiya
T 34/85 Taigen elmod eco
KV 2 Torro elmod pro
M 41 Taigen

Tisztelettel Vastalicska !
vastalicska
moderátor
moderátor

Válaszok: 692

HozzászólásSzerző: TANK-R » szomb. márc. 18, 2017 7:19 pm

Helló Leó :D Először is bocs ha sörös dobozt mondtam :csod ...az olajos dobozra gondoltam annak sokkal jobb a tartása és remekül forrasztható :) Yazoo mester hatása tagadhatatlan az építésben, csak Te a CNC-t használod úgy mint Ő a nyomtatót :D Szakmailag: ha a hátsó híd tök merev akkor inkább hagyd ki a rugókat az elejéből, hadd mozogjon szabadon ellenkező esetben előfordulhat,hogy elemeli a hátulját és csökken a hajtóerő(bár nem tudom mekkora tömeggel bír a masina)a másik kérdés, hogy a látványelem rugóban vezeti valami persely vagy csapágy a tengelyt? (Ez a képeken nem látszik) Egyébként tetszik az egész, jópofa a "fás rész" is a lámpa meg különösen :jo a gumiról nem is beszélve :D Gratulálok! Baráti üdvözlettel:Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 973

HozzászólásSzerző: vz1967 » szomb. márc. 18, 2017 7:21 pm

Már mondtam de itt is meg szeretném erősíteni a tényt.
Minden elismerésem a látottakért. Csak szépen és precízen!!
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
És még nagyon sok-sok tank.
vz1967
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2641

HozzászólásSzerző: yazoo » szomb. márc. 18, 2017 8:29 pm

Bár néhány képet már láttam belőle, de így összefoglalva sokkal jobban mutat. :jo
Gratulálok az egészhez. Látványosan haladtál. És tényleg az alapoktól. :)
Az egy darabból kimart alváz nagy lélegzetű dolog volt. Azért mindenkinek egyértelműen megismerhető a stílusa egy két elkészült alkatrész után. :)
A fogaskerékház nagyon jó lett, precíz és stabil megoldás. A fülke és a plató kialakítása is tetszik (már lesem az ötleteket a sajátomhoz :o )
A további apróságok még sokat fognak dobni rajta, nem beszélve a festésről.
Ha több részletben osztod meg velünk, kevesebb idődet fogja elvenni, nekünk meg nagyobb élmény lesz! :D
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 869

HozzászólásSzerző: kawa » vas. márc. 19, 2017 6:55 am

Mi már tulbeszéltük a dolgokat nagyon FAINT lett :D :D :D
Tiger "01"
KÖNIG TIGER "211"
HUMMEL "KURSZK"
Stug III "Totenkopf KURSZK"
T-55 " DOZER"
T-34/85
kawa
globális moderátor
globális moderátor

Válaszok: 1099

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. márc. 19, 2017 9:31 am

Sziasztok. Köszönöm a pozitív kritikákat . :)

CSaba a fém sörös dobozt sikerült összeforrasztanom, csak a vastagságával nem voltam elégedett, meg lehetett "pengetni".
Szerintem az is hiba hogy nem szúrólángos forrasztópákával raktam össze, sokkal egyszerűbb lett volna, hanem forrasztópákával szerencsétlenkedtem össze a két felet. Szóval jó ötlet volt amúgy és köszönöm , csak elszerencsétlenkedtem más irányba :)

A kihajtásnál nincs egyéb rögzítés. Tapasztalataim szerint a rozsdamentes meg az alumínium nem bántja egymást, valamennyi szabadon mozgást hagytam a kúp fogaskeréknek is hogy ,ne szoruljon meg , illetve a beállítások miatt is , és mivel gyakorlatilag egy játékautó kis teherrel, így nem nagyon éreztem szükségét a csapágynak . Ezt lehet hogy ,az idő majd megcáfolja , akkor még mindig meg lesz a lehetőség csapágyak beépítésére, mindenképp figyelni fogom hogy bírja.

Egyébként a rossz az egészben hogy, annyi forgó alkatrésznek kell precízen illeszkedni, hogy ha megrajzolom az stimmel, viszont ha a fúró 0.1mm el odébb megy akkor már szorul az egész kihajtás.Részint ezért is hagytam picit lazábbra .
HA van ötleted hogy lehetne megcsinálni frankón akkor azt szívesen veszem :) Meg legalább diskurálunk :)

A rugók egyébként remekül működtek, van is videó, csak szegény Orsi nem tudta hogy videózok és pont akkor zajongott :S Ettől függetlenül tényleg felesleges lehet, mert a lényeg hogy felvegye a terep formáját, nem az hogy egyenesen álljon a kerék.
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » hétf. márc. 20, 2017 1:12 pm

Szerintem a kormány a legjobb, a többi csak kiegészítő elem :P
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 407

HozzászólásSzerző: Leo742 » hétf. márc. 20, 2017 2:11 pm

Ott még nem tartok .....psssssszzzzzzt :P
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » kedd márc. 21, 2017 12:23 pm

Sziasztok ismét. Haladtam ismét a gépezettel.

Úgy gondoltam hogy, nyitott platója lesz, így meg kellet oldani az elektronika elrejtését. Ezt majd egy ponyvával betakart "dobozhalom" alá tervezném megoldani. Ebből tegnap elkészült a váz szerkezete a dobozhalomnak, ugye erre jön majd a sok kis mütyür. Ponyva ötleteket szívesen fogadom miből lenne a legjobb, én papírzsepire is gondoltam már. a fedele mágnessel van rögzítve.

Kép

Kép

E mellett elkészítettem és bekötöttem a világítást is, egyenlőre csak az egyik oldali üveget csináltam meg, ma elkészítem a másik oldalit is. Ennek talán annyi a különlegessége hogy , a vevő egy szabad helyére kötöttem rá , onnan kap 5.4v tápot, amit 2 ellenállással leredukáltam 3v alá, így a főkapcsoló be ki kapcsolásával tudom ezt is kapcsolgatni. A sötét kép miatt bocsi, de így volt csak elég látványos a lámpa .

Kép

Szóval folyt köv , szerintem a fülkét fogom véglegesíteni.
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: STEINER » kedd márc. 21, 2017 5:22 pm

Remek hangulatú darab herr obé! Gratula hozzá!
(Pz 4h LAH. 547)
(Sherman 75 W HVSS)
(Kv1 ZA Сталина)
STEINER
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1110

HozzászólásSzerző: yazoo » kedd márc. 21, 2017 8:39 pm

A lámpa nagyon eredeti hatású lett.:jo
Jó elképzelés a ládahalom, akár az egész vezérlést is már eleve faládába lehetne tenni. Például több egymás mellé szerkesztett katonaládába. (Már lehet, hogy kicsit magamnak is ötletelek :) )
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 869

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » szer. márc. 22, 2017 8:38 am

Engem csak az a kis kerek cucc izgat az asztalon "hányódva" az első és második képen :) :)

Majd ha találkozunk adok egy normálisabb T csati szettet, mert ezt rohadt nehéz szétszedni, hacsaknem eszkábálsz hozzá egy műanyag elemet.
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 407

Következő

Vissza: Átalakítások