zis 30

Külső és belső átalakítások

Moderátor: navycolt

zis 30

HozzászólásSzerző: Error » szomb. feb. 07, 2015 9:37 pm

Végre valamibe ténylegesen belekezdek!! :-D
Eddig mindig csak arról beszéltem , hogy mit szeretnék csinálni de most végre el is kezdek valamit, és ez a valami nem más mint a kis pukkancs rohamlöveg a zis 30.
Kép
Míg azon filóztam , hogy valami értelmessel kéne elütnöm az időt( nem mintha túl sok fölös időm lenne ,a "betegszabadságomon") megtaláltam egy régi modellemet egy t-20-ast (ez a zis alapja). Hű de nagyon megörültem neki , hiszen mér régóta kerestem és ötletet is adott.........

Na de a lényeg.
A tank 1/6-os méretben készül( igen ezt már sokszor mondtam ,hogy 1/6-így meg 1/6-úgy )A tervek szerint párduc lánca lesz. Mi előtt bárki bármi kritikát mondana a párducláncra azt kel hogy mondjam, hogy csomó méretbeli egyezés van a 1/16-os párduclánc és a 1/6 os zis lánca között. A meghajtó kereket külön kell majd legyártani.
Ez alapján dolgoztam : A bűvös szám amivel be kellet szoroznom a méreteket 5,8333333....
Kép ez egy 1/35-ös model
Első ként elkészült a teknő. Vastag rétegelt lemezből készült , és csavaroztam , hogy jó strapabíró legyen.A meghajtásnak is kifúrtam a helyét.A képen látható meghajtás csak a méretezéshez kell nem ez fogja meghajtani a tankot.
Kép Kép Kép
Kép

Sztirolból kivágtam a pilóta fülke darabjait és az ablakokat.közben a tető ajtaja is elkészültek.
Kép Kép Kép Kép
idő közben kiderült , hogy méretezési hiba lépet be . Az első lemezpáncél kissé elcsúszott.
Kép Kép

Az ablakok konyíthatóak voltak és ezt szerettem volna megalkotni . vékonyabb sztirólból kivágtam a zsanérokat, majd végül összeragasztottam az ablakkal de úgy hogy azért legyen egy mechanikai része ami mozog. Mivel nem úgy sikerült megvalósítani hogy szoruljon a zsanér, ezért egy támasztó rudat építettem bele amiről a képek utolagos nézegetéséről derült ki , hogy valóban ott is voltak.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Mivel csak a pilótának volt elöl az ablakán periszkóp , kénytelen voltam azt is megcsinálni plexi-ből és rézből .
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

A tető belülről zárható zárja is elkészült plexi rész és szög alkatrészekből.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

a géppuska is készülőben . Sajnos egy pár folyamatott nem fotóztam le , de ecsetnek a végéből ,drótból,sztirólból és egy erre a célra esztergált a golyóból készült. A géppuska körüli öntött burkot úgy csináltam , hogy dróttal egy rács szerú valamit alkottam ami a váza lesz az egésznek arra jött egy vastag papírmasé réteg és arra egy neoflex réteg.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

A fülke meglévő elemit sokk próbálkozás után sikerült összeteartanom. Sajnos az illesztésen nem lettek a legjobbak ezért ezt majd javítani kell. Az első lemezpáncél szegecseinek a helye is ki lett fúrva.
Kép Kép Kép

Sajnos az utóbbi lépést sem fotóztam le :sad: ezért csak az elkészült elemrészekről egy-két fotó.
Kép Kép

És a végére egy pár 1/6-os kép figurával :D
Kép Kép Kép

Utólag elnézést kérek a a fotók rossz minőségéért.

Az az elképzelésem , hogy az ágyúba belekerül egy kis szerkezet ami 6mm -es patronokat képes elsütni, mind ez egy szervó segítségével, ez által a tank tudna egy jó hangosat durrantani mitől az összes király tigris és egyéb cica ijedtében elszaladna :-D ..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Error szomb. feb. 07, 2015 9:48 pm-kor.
"Hic nobis vel vincendum vel moriendum est,,
Itt élned halnod kell

- balatoni párduc(436)
- sufni T-34-85(RUDY)
- Tigris (133)
Error
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 221

Re: zis 30

HozzászólásSzerző: vili » szomb. feb. 07, 2015 9:48 pm

:o Nahát, hogy neked mik nem jutnak eszedbe!

Hát nekem ez lett volna az utólsó amit választok.
Itt már komoly mennyiségű munka van benne. Makett ragasztót, vagy kétkomponensüt használsz?

Szépen néz ki idáig. Tetszetős. :)

Gratula!
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2976

HozzászólásSzerző: Error » szomb. feb. 07, 2015 9:54 pm

Örülök , hogy tetszik :)
Makett ragasztót , epoxit , pillanatragasztót, és etil Etil-acetátot mi a sztirólt és a plexit megolvasztja- összeolvasztja.
Itt élned halnod kell

- balatoni párduc(436)
- sufni T-34-85(RUDY)
- Tigris (133)
Error
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » szomb. feb. 07, 2015 10:07 pm

Első nekifutásra jó kis anyagot összeraktál! :jo
Nem egy gyakori tipus, az biztos. Kíváncsi leszek a folytatásra, mert valószínűleg egyre bonyolultabbá fog válni, ahogy belemész a részletekbe. Ekkora méretekben pedig bele is lehet mélyedni. :D
A kihajtás és a rugózás igazi kihívás lesz.
További jó munkát hozzá! (És nyomogasd az exponáló gombot! :D :D )
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 869

HozzászólásSzerző: Error » szomb. feb. 07, 2015 10:24 pm

:D
Hát igen a részletek. Az eddigi tapasztalataim szerint sokkal könnyebb 1/6-os méretben kidolgozni a részleteket mint 1/16-os tankoknál.Lehet , hogy mind ez abból adódik , hogy minden kétszer akkora mint az eddigi tankjaimnál. Az ördög a részletben lakozik. :-D

A felfüggesztést nagyjából tudom, hogy hogyan fogom megvalósítani , amivel viszont gondba vagyok az az , hogy nem tudom hogyan csináljam meg a maghajtó kereket úgy , hogy egy stabil elem legyen. :? . Ha van valakinek ezzel kapcsolatos ötlete vagy már csinált hasonlót azt kérném arra hogy ossza meg velem tudását vagy ötletét. :)
Itt élned halnod kell

- balatoni párduc(436)
- sufni T-34-85(RUDY)
- Tigris (133)
Error
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Sherman » szomb. feb. 07, 2015 10:41 pm

Hurrá végre valami 1/6-ban!!! 8-)
Szerintem tökéletes járművet választottál, mert mint az eredetin sok eltérést enged az alkotói szabadság. Iván itt hegesztet ott szegecselt. Szása ott hegesztet itt szegecselt.
A szükségmegoldásból született öszvérek mindig színesebbé teszik a harcjármű palettát.
Persze Bobby Woll-nak is kell egy jármű amin pózolhat egy fotóhoz. :D

Egyébként megkérdezhetem merre bukkantál rá? Talán a megboldogult Budaörsi Bigboy modellboltban?

A fotón nem látom milyen formájú a meghajtó kerék.
Szerintem ha adott a lánc, a hozzá való meghajtó kerék a legjobb választás, amit csak optikai tuningal változtatsz meg.
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1735

HozzászólásSzerző: Error » szomb. feb. 07, 2015 11:12 pm

Sherman kár hogy nem látod mekkora mosolyt csaltál az arcomra :D

Ami Bobby Woll-t illeti ,ha minden igaz egy fél éven belül egy király tigrissel is pózolhat :-D bár ez nem hivatalos :) (Bátyámmal együtt építünk egy 1/6- os királytigrist, a tervek, egy része már készen is van, de ezt nem hallottátok! ;-) )

Ezen a képen látszódik , vag kivehető a meghajtó kerék:
Kép
Az a gond a lánc gyári meghajtó kerekével , hogy kb kétszer akkorának kéne lennie hogy passzoljon az 1/6-hoz . :?

Ami a modellt illeti , még a papámé volt . Mivel ő már nem modellezik jó ideje egy pár megkezdet modelljét és bontatlan modelljét szabad prédán hagyta :-D én meg éltem az alkalommal és a magamévá tettem. Persze hogy mivel ez a modell öregebb mint én nincs szívem összerakni , de méretek szempontjából kiváló.
Itt élned halnod kell

- balatoni párduc(436)
- sufni T-34-85(RUDY)
- Tigris (133)
Error
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: TANK-R » vas. feb. 08, 2015 9:07 pm

:bravo Gratulálok klasszul Belevágtál nem kevés bátorság és idő kellhet hozzá :) Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 973

HozzászólásSzerző: Error » vas. márc. 01, 2015 11:04 pm

Új fejlemények.
Sajnos nem abban az ütemben haladok mint terveztem.
Hosszas ötletelés után megszületett az ötlet, hogy hogyan lehet a tank azt a részét stabillá és viszonylag könnyen szerelhetővé tenni ,amin az ágyú fekszik. Ezzel egy időbe a löveg mozgatására is megszületett az ötlet.Egy régi toronyforgató mechanizmus fog segíteni ebben.A géppuska kupoláját viszont végre méretre vágtam.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Idő közben a kerekek és a felfüggesztés is készülőben. A kerék beugró peremét kiesztergáltam a küllők közti részt meg pedig lombfűrésszel kivágtam.Sajnos nem találtam megfelelő laprugókat :? még jelenleg is keresgélek.
Kép Kép Kép

Folytatom amint tudom...
Itt élned halnod kell

- balatoni párduc(436)
- sufni T-34-85(RUDY)
- Tigris (133)
Error
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: denkmeyer » hétf. márc. 02, 2015 10:01 am

Nagyon szépen dolgozol, grat!

Rugóanyagnak (laprugó?) talán műanyaglap, vagy fémlemez lehetne alkalmas.
denkmeyer
denkmeyer
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1849

HozzászólásSzerző: vz1967 » hétf. márc. 02, 2015 10:41 am

Próbáld meg a fűrészlapot. Az elég rugalmas edzett anyag.
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
És még nagyon sok-sok tank.
vz1967
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2641

HozzászólásSzerző: Error » hétf. márc. 02, 2015 12:20 pm

vz1967 írta:Próbáld meg a fűrészlapot. Az elég rugalmas edzett anyag.

Kösz az ötletet :-D . Majd megpróbálom.
Itt élned halnod kell

- balatoni párduc(436)
- sufni T-34-85(RUDY)
- Tigris (133)
Error
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Enemy » hétf. márc. 02, 2015 8:24 pm

:bravo

Ez igázán egyedi projekt. Szépen alakul.
Milyen lánc van rajta?

Ügyes vagy! :jo

Üdv!
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ
Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1269

HozzászólásSzerző: yazoo » hétf. márc. 02, 2015 9:10 pm

Szépen halad az építés! :jo
Laprugónak megpróbálhatod még a csomagolásra használatos acél pántolószalagot, bár ez szerintem nem rugóacél, csak acélos.
Mechanikus felhúzós órából az energiatároló rugót kioperálhatod.
Hasonló rugóacél a mérőszalagok visszahúzó rugója, vagy a redőnyautomatákban levő visszahúzó rugó.
Méret kérdése, és hogy működőre akarod-e, mert akkor tudnod kell a kész súlyt.
További jó munkát! :)
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 869

HozzászólásSzerző: Error » hétf. márc. 02, 2015 9:29 pm

Köszönöm az elismerő szavakat.

Enemy írta:Milyen lánc van rajta?

Yamiya párduc láncot használok. Szerencsémre szélessége és egyébb méretbeli paraméterei megegyeznek az eredeti láncéval, csakegy picit sürűbben vannak a szemek( hát még is csak párduc lánc)

Ami a laprugókat illeti, minden ötletre nyitott vagyok, csak egy a baj az amit yazoo mondott, nem tudom a kész tank súlyát... Most tart 4kg környékén erre jönn az ágyú a motor kiegészítők , akku, elektronika, és még sokk mindent nem raktam fel rá. Én a kész tankot 7 és 10 kg közé tenném. Egy rugónak minimuk 1 kg terhelést kell kibirnia... Jelenleg a fűrészlapot próbáltam. Majdnem jó is lett csak nem tudtam annyira meghajlítani, hogy ne törjönel vagy vesztette volna el az erejét. Van egy olyan érzésem , hogy sok-sok próbálkozásomba jog kerülni a megfelelő rugó megtalálása , vagy ha nem megy , hagyom a fenébe és azt a részét megcsinálom statikusnak...
Itt élned halnod kell

- balatoni párduc(436)
- sufni T-34-85(RUDY)
- Tigris (133)
Error
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Következő

Vissza: Átalakítások