SdKfz 221

Külső belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: SdKfz 221

HozzászólásSzerző: von Braun » csüt. dec. 30, 2010 4:36 am

Igazából nem is arra készültek,hanem hogy a közúton gyorsabban haladjanak mint a
lánctalpasok,plussz jóval kissebb összeg volt az elöállítási költség.Ha realizmus szem-
pontjából nézzük,akkor pont jó a sorrend szerintem.(4kerék,8kerék,lánctalp) :jo
von Braun
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 781

HozzászólásSzerző: mamut » pén. jan. 06, 2017 8:16 am

Eredetileg a távirányítás a Radline 40MHz-es rendszerével történt, de ez elég bizonytalan volt, ezért a FÚG-hoz hasonlóan itt is lecseréltem a rendszert egy 2.4GHz-esre.

Az új távirányítóhoz a már bevállt, lecsupaszított X-Car 40A szabályzót, és két (tengelyenként egy-egy) mikromotort használtam 1:50 áttétellel. A differenciálművekben volt még 1:4,2 áttétel, így a vége 1:210 lett.

Nagyon jól sikerült, szépen, egész lassan lehet indulni, manőverezni. A 0,8 W(!!!) összteljesítmény bőven elég. dinamikusan gyorsul, meredek emelkedőn kipörög a kerék. Végsebesség 5km/h körül.

Elrendezés: baloldalt alul a szabályzó, jobb felül a fekete doboz a vevő. Két mikromotor alig látszik.
Kép

Kép
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 338

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » pén. jan. 06, 2017 11:48 am

mamut írta:Az új távirányítóhoz a már bevállt, lecsupaszított X-Car 40A szabályzót, és két (tengelyenként egy-egy) mikromotort használtam 1:50 áttétellel. A differenciálművekben volt még 1:4,2 áttétel, így a vége 1:210 lett.

Szia,

Na végre egy kép, amit lelophatok a készülő Csabámhoz :) Nekem Leo megcsinálta az alvázat, aliról megjött a szabályzóm, amíg meg nem tudom oldani a toronyforgatást, addig azzal fog szaladgálni. Utána meg van egy taigen féllánctalpas elektronikám bekötési rajzzal... úgyhogy elleszek. Már csak valami táv hiányzik, meg talán egy motor.
Tök jó ez a kétmotoros megoldás, nekem fejtörősebb lesz a "kardán" miatt :(
Kép
Kép
Quanum távot használsz? Nem látom a vevő márkáját.
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 407

HozzászólásSzerző: mamut » pén. jan. 06, 2017 12:34 pm

Rongyosgárda írta:Quanum távot használsz? Nem látom a vevő márkáját.

Igen, 23USD-s Quantum táv. 3 csatornás. ez már a 3. darab, mindegyik tökéletesen működik.

Én a "kardánt" vágtam ki, és oda tettem be a két motort.

Te milyen alvázat használsz? Honnan van? Mostanában nem találok sehol olyan alvázat, ami jó 1:16-hoz.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Rongyosgárda » pén. jan. 06, 2017 12:56 pm

mamut írta:
Rongyosgárda írta:Quanum távot használsz? Nem látom a vevő márkáját.

Te milyen alvázat használsz? Honnan van? Mostanában nem találok sehol olyan alvázat, ami jó 1:16-hoz.

Táv: nekem is volt, elbartereztem a távot. Jó kis táv, apró, de én nem tudtam "finomhangolni", azaz vagy nagyon ment, vagy nagyon nem ment a kocsi.

Kardán: két kimenetes vezérlőt használsz, vagy egy kimeneten van a két motor? Elgondolkodom akkor én is azon, hogy kardán ki és két motor be. A motorok is Hobbykingből vannak?

Alváz: LEO vágta ki aluból és ennek az alkatrészeit "nyírbálta" meg, hogy méretben kb egyezzen: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-1-1 ... k-rtr.html
Ez kb jó tud lenni egy 1:16-os modellnek és valami 45 USD-ért vettem akciósan. De sokat kellett variálnia. (ezúton is köszönöm)
feefirstman [kukac] gmail [pont] com
Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 407

HozzászólásSzerző: mamut » hétf. jan. 09, 2017 10:48 am

Rongyosgárda írta: Jó kis táv, apró, de én nem tudtam "finomhangolni", azaz vagy nagyon ment, vagy nagyon nem ment a kocsi.
Kardán: két kimenetes vezérlőt használsz, vagy egy kimeneten van a két motor? A motorok is Hobbykingből vannak?

Szerintem a hirtelen indulás a motor- szabályzó - áttétel rendszer hibája. A kefementes motorokkal nekem is rossz tapasztalatom volt. Ránézésre nagyon (túl) gyors autód lesz.

Nálam kefés motorok, párhuzamosan kapcsolva, Hobbykingtől.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » szer. jan. 25, 2017 6:14 pm

Készítettem egy videót a teljesítmény szemléltetésére. A jármű tömege 390g. Az első nekifutásnál kb 30% teljesítmény, a másodiknál 100%. Az elsőnél látszik, hogy időnként ki is forog a kerék.

https://youtu.be/iXOGCdS5kj8
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » csüt. jan. 26, 2017 9:05 am

Klassz ez a kis jármű. És a teljesítmény tényleg meggyőző. Nem látszik lassúnak sem. Épp, amilyennek lennie kell. :jo
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 862

Előző

Vissza: Átalakítások