Panzer II C

Külső belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: Panzer II C

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. jan. 10, 2019 4:18 pm

Köszi Csaba :) Jól esik a hozzászólás .

Mivel vannak olyan feladatok rajta ami nem 10 perces, de még csak nem is 1 órás(pl háló a másik oldalon) , így azokat hétvégékre hagyom ,a mellett hogy , lepróbálom , és előkészítem őket.

Így most a következő hét közben is kivitelezhető lépés a toronyforgatás.
A torony simább körbefordulása végett csapágyazásban gondolkoztam, de csak egyszerűen , nem szerettem volna csinálni egy komplett óriás műanyag csapágyat .

Erre az alábbi képen látható 4 db 4 mm es furat adott megoldást. Ahova 4 db 4mm es csapágygolyó került , felülről 4db csavarral csak épphogy annyira rögzítve hogy ne tudjanak kiugrania helyükről felfelé.

Kép

Lentről a forgózsámoly palástfelületén, (ami kisebb mint a nagy furat furat) ,oldalra kiáll a golyók felülete, ez adja meg a végleges átmérőt .

Kép

Ami megtúráztatott rendesen az a fogaskerekek. Mert uyge nem akkora a toronykoszorú mint a HL tankoké, így egyedi fogaskerék kellett. Nyomtatni nem akartam, így körbe kérdeztem . Egyik szaktársnak lett is volna, de közben találtam occoért egy nagyon közeli boltban . Szaktárs köszi a segítséget mindenesetre :)
A végeredmény ilyen lett. egy 35 rpm es kis motor forgatja , van még némi finom hangolnivaló rajta de azért elég babán megy .

Kép

Végül , egy gyors kis videó, nehezített terepen (próbálgatás mit bírnak a motorok), plusz toronyforgatás. Orsim, profin kezelte a járművet . :tankos

https://www.youtube.com/watch?v=IaT3SpKTztQ

(Utószerkesztés: a nyamvadt youtube gombos beillesztős téma nem sikeredett . Bocsi , csak így tudtam felrakni a vidit)
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 689

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. jan. 23, 2019 10:47 am

Sziasztok .
Folytatása következik.
A toronyhoz a lövegpajzsot nyomtattam, a torony tetejét szintén. A flak 38 löveget viszont esztergáltam. Az mg a már korábban említett műgyanta .

Kép

Kép

Kép

Kép

Ami elmarad az a löveg egyébb funkciói.
A hang és a villogás ,még nem fog gondot okozni , viszont a lövegemelést egyenlőre feleslegesnek tartom, bár szervósan lehetne vele játszani, de csatában nem fog részt venni , és a kis löveg miatt felesleges is . Később lehet mégis megcsinálom ha , úgy tartja úri kedvem .

https://www.youtube.com/watch?v=q3fO3QntYTI

https://www.youtube.com/watch?v=5dkdZHxNqnY

A lövegvisszahúzással próbálkoztam, de mivel ez egy flak , nem egyesével lőt, hanem sorozatokat adott le , így a lövegmozgásnak , "pumpálónak" kell lenni . Volt ötlet egy elektromágnesre , de az a baj hogy, 12 v alatt nem találok megfelelő erősségűt , ami képes a réz csövecskét megmozgatni, legalábbis egyenlőre.
Vannak egyéb elképzelések ,pl egy megfelelő ütemben forgó tárcsa, de azt majd akkor ha nem csak feltételezés lesz.

E mellett elkészítettem a szerelő nyílást , annak zsanérjait kireszeltem . kisebb nagyobb sikerrel , és beraktam alá az első kapcsolót.

Menet közben teszteltem terepen is a jószágot. Az egyik oldali.kotor ismét megadta magát . Jelenleg a motor az ami besült , a fogaskerekek lehet bírnák.
Viszont úgy döntöttem , a mellett gogy, jó móka volt ezeket a mocikat kipróbálni, inkább lecserélem egy komolyabb szettre .
Ehez a motorok valahol repülőn vagy a tengeren vannak. amint megérkeznek folyt.köv.
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Petya Panther » szer. jan. 23, 2019 12:11 pm

Szia, már most vagányul néz ki...az jutott eszembe, hogy a pumpáló mozgást a lövéshez esetleg egy átalakított HL füstölővel is meg lehetne oldani valahogy...
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 866

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. jan. 23, 2019 12:53 pm

Nm is rossz ötlet :smoke
Csak azt kell kiszámolni hogy , pontosn visszaérkezzen 1 lövéshang végére. Szóval annyira nem egyszerű sajna
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Petya Panther » szer. jan. 23, 2019 1:24 pm

Na igen, itt is lehet játszani a különböző sebességű motorokkal, amire valamelyik sebessége pont passzolni fog.
Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 866

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. jan. 23, 2019 7:38 pm

Ma esti folyt köv.
Reszelem csiszolom fúrom faragom. Az ujjammal együtt..... :(

Lényeg . A csőszájfék körkörös furatozásához először kerületet számítottam, majd elosztottam a furatsorok számával. ezt felrajzoltam egy kis fecnire,

Kép

Amit átrajzoltam egy maszkolószalagra.

Kép

amit felragasztottam a csőszájfék palástfelületére, és körbefurkáltam 0.5 fúróval. Persze az ujjam egyszer mögé került......

Kép

A magasfényű fehér ledet belefűztem. Bár még nem húztam be teljesen , de a lényeg látszik .

Kép
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » pén. feb. 01, 2019 9:43 am

Mint mondtam a sárga kis motorok nem rosszak , de mégsem az igaziak. így terveztem egy TankR , Ogre kihajtásához hasonló egyedi kis fogaskerékházat. Ehez várom jelenleg , a motorokat. Volt lehetőségem kipróbálni , a mechanikai részét egy elég lassú motorral, szintén egy ígéretes koncepció .

Kép

Közben elkezdtem a plusz elemeket felrakosgatni, mint kémlelő, búvónyílások , etc etc . Először a nyomtatottakat, utána szépen lassacskán elkészülnek a réz elemek is . És reményeim szerint az elektronika is befut rövidesen. Így esetleg még a lövegemelést is beledobom .

Kép
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Enemy » pén. feb. 01, 2019 1:39 pm

:bravo kafi lesz a kis szerkezet !
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ
Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1251

HozzászólásSzerző: TANK-R » szomb. feb. 02, 2019 11:07 am

Helló Leó! :D Látom a hajtómű koncepció Téged is megihletett :) A csőszájfék nagyon tetszik igazi "míves" darab :jo
Klaszz kis szerkezet lesz ez is. A gépágyú hátrasiklásán majd törpölök egy kicsit én is aztán beszélünk.
Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 965

HozzászólásSzerző: Leo742 » szomb. feb. 02, 2019 5:23 pm

HAli. igyekszem jól csinálni.
A hajtóműben az a baró hogy, ezekből a geared motorokból van 12mm átmérő 16 mm átmérő 24 mm átmérő .... etc etc .
Tök jól lehet legózni velük, különböző méretekhez . ugye ez a kis fogaskerékház jóval kisebb mint a tietek .
A fogaskerekeknek viszont megörültem , mert sikerült 3000ft ért beszerezni 3 nap alatt 1 párt , ugye a 2 pár volt 6000 ft.

Köszi a gondolkozást Csaba bácsi :)
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. feb. 03, 2019 12:38 pm

A kupola ajtaja , egy kicsit eltér a megszokottól. ugyan is be van süllyesztve . Ehhez a zsanérokat 2mm es sztirolból reszelgettem ki, a középső zsanért pedig rézlemezkéből hajtogattam . Jó kis relax meló :)

Kép

Kép
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. feb. 06, 2019 8:44 pm

Megérkeztek a motorok , gyorsan be is szereltem őket, és megfuttattam a jószágot. Bár a sár miatt egyenlőre csak bent .
Minden esetre sokkal szebben megy, mint a másik motorokkal, és persze erősebb is .

Kép

https://www.youtube.com/watch?v=Sbica-c5qAw

HA már forrasztgattam gondoltam letesztelem a 38 ast is .
Igaz csak heng long géppuska hang , de a villogás az kiverte a szememet . Éljen a magasfényű led :P

https://www.youtube.com/watch?v=dgJNwIsJEAM

Egyenlőre így néz ki kompletten a gép. Közben kerülnek fel az apróságok, minden este valami kis dolog. Bár kicsit csalóka a figura , mert ha teljesen oldalról nézem kb egy "makett figura" fejnyi van a gép teteje meg a pacák feje közt .

Kép

NEM IDE TARTOZIK DE , KÉNE EGY KIS HELP!
Youtube ot akarnék beszúrni a youtube gombbal hogy , itt a felületen jelenítse meg a videót, és az istenért nem akarja? Fórumhiba vagy elbénázom , vagy hagyjam mert úgysem fog menni?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Sbica-c5qAw[/youtube]
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » szer. feb. 06, 2019 9:57 pm

"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 862

HozzászólásSzerző: yazoo » szer. feb. 06, 2019 9:58 pm

"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 862

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. feb. 07, 2019 5:38 am

megvan , köszi :)
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Átalakítások