Panzer II C

Külső belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: Panzer II C

HozzászólásSzerző: denkmeyer » csüt. feb. 07, 2019 10:37 am

Nagyon klasz! Ászos!
denkmeyer
denkmeyer
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1837

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. feb. 10, 2019 5:38 pm

Köszönöm , a lehetőségeimet maximálisan kimerítve próbálom jól megcsinálni.
Most csak egy kis videóval jelentkeznék ismét.
Gyakorlatilag minden megvan a futóműhöz. Már csak igazgatom.
Az első és a hátsó kerekeket fixáltam végül is, a láncfeszesség miatt , a középső 3 kerékhez viszont rendeltem spirál rugót( kb 0.5 $ ) , ledaraboltam , és ezek képzik a laprugókat .
Meglepően sokat tart.
A 2. kerékhez még nem raktam be 100% ig, mert lemerült a fúróm ,és kellett volna hozzá , ezért is van felakadva , bár sokat nem befolyásolt :D
Viszont így is látszik a videón hogy, mit bír a kicsike :) Szépen mozognak a kerekek amiknek mozogni kell :) ÉS remekül átmegy a neki való lövészárkokon is . Elgondolkodtam hogy mégsem fixálom le elöl és hátul.

-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 688

HozzászólásSzerző: Leo742 » kedd feb. 12, 2019 8:16 pm

Sziasztok.
Elkezdtem összerakni az ABER maratást, ami a Verlinden lövegcsőhöz pont passzolni fog . :-D
illetve a MENG gyanta zsanérok és kampókat is felraktam.
Persze csak viccelek.

A zsanérokat és kampókat , én rajzoltam , és egy szaktárs nyomtatta, gyantás nyomtatóval.
Sokat agyaltam hogy , hogy lehetne legyártani ilyen sok egyforma kiegészítőt, szépen, de mivel szerszámot manapság nehézkesen tudok gyártani, így maradtam ennél a megoldásnál hogy, szép is legyen .
A rezeket persze én hajtogattam, kivételesen nem forrasztottam , szerettem volna ha megmaradnak az éles kontúrok a széleknél.
Amit sajnos utólag vettem észre hogy , a motortér szerelőnél, oldalt van egy bordázott szellőző . Így utólag kellett ezt kivágni, nem kis gyötrelmek árán, egyenlőre szárad rajta a tömítőpaszta.

Kép

Kezd pofásodni a gépecske . JAh igen , mivel túl szürke volt ezért raktam rá némi kínai glittert, a szegecsek imitálására.
Így sokkal jobban fog neki állni a rózsaszín.

Kép

Persze még egy rakat tömítés és apróság vár rám , de már dereng az a fény az alagút végén.
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. feb. 14, 2019 12:35 pm

Sziasztok. Mivel nagyjából mindent felraktam rá amitől még hozzáférhető festés terén, így lefújtam egy alap réteggel hogy jobban lássam a hibákat , amiket még javítgatni kell.
Csinibaba lesz szürkén ;) Bár ez a réteg festék tényleg csak teszt jellegű.

Kép

Kép

Kép

Az alvázzal is haladgatok. Egy tévhitet eloszlatnék viszont. Attól még hogy ,3d nyomtatott egy alkatrész , lehet reszelni és esztergálni is. Persze nem mindegy milyen anyag , a PLA-t abs-t továbbra sem egyszerű utómunkálni. Az sem mindegy milyen rétegvastagság, és falvastagság . Sorja természetesen van , de az könnyen eltávolítható, mint bármelyik forgácsolt alkatrészről.
Ezen a képen jól látszik , a felni megesztergált , az abroncs rész viszont még "nyers" .

Kép
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: ogre11 » csüt. feb. 14, 2019 3:34 pm

Hali!
Jól haladsz! Szolnokra hozod?
Üdv János
ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 595

HozzászólásSzerző: Leo742 » pén. feb. 15, 2019 12:12 pm

Szia. Köszi igyekszem .
Hát nem tudom , elektronika függő ! :D
Viccet félretéve, majd elválik még .
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » hétf. feb. 18, 2019 9:44 am

Leo742 írta:... majd elválik még .

Nagyon szép modell lesz! (ragasztások után kerülni illik a "majd elválik " kifejezést)
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 338

HozzászólásSzerző: Leo742 » hétf. feb. 25, 2019 12:08 pm

Hali .
Köszi a hozzászólásokat. :) Ez esetben remélem nem lesz igazam :D
Szóval.
Ilo kedvéért (persze amúgy is lett volna :p ) , elkészültek a csavar takaró kupakok a kerekekhez .

Kép

A felfüggesztéshez elég volt 1-1 rugó is , így a kinézetéhez gyártottam takaró lapokat is , amik javítják a látványt . Olyasféle laprugó imitáció .

Kicsit átkalandoztam a hátuljához.
Ahány képet találtam annyi formájú/típusú , sárvédő volt rajtuk .
Így kiválasztottam a leg szimpatikusabbat , és meghalytogattam réz lemezből. Lenyestem a hosszúra hagyott stirolt és kicseréltem.

Napokig agyaltam a kipufogó burkoló lemezen , de feladtam , elengedtem a problémát. Nem találtam megfelelő lyukacsos lemezt .

A minap felhívott Ogre hogy , lassan kész az elektronika is , így elkezdtem a hangszórót keresgetni , ami a kicsi, de jól szól kategóriába belefér, kb 2 napos keresés után, a kezembe akadt egy "Music angel" , aminek az elején a hangszóró védő lemezke pont jó adottságokkal bírt hogy, kipufogólemez legyen belőle .
így két legyet ütöttem egy csapásra . :)

Kép

gyakorlatilag lassan a végéhez érek, pár csavar imitáció , elektronikabizgetés , festés van hátra .

Kép

Jah igen , egy figurát is összefarigcsáltam .

Illetve egy kis plusz . Ha már lemodelleztem az egész alvázat és, kerekeket, és felfüggesztést, gondoltam nem hagyom veszni. Csak a fotó kedvéért hogy, látszódjon miből lesz a cserebogár ;)

Kép
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: STEINER » hétf. feb. 25, 2019 7:56 pm

Rendkívül ászos Herr OB! Rendkívül.... Sokat dob rajta az a laprugó imitáció.
(Pz 4h LAH. 547)
(Sherman 75 W HVSS)
(Kv1 ZA Сталина)
STEINER
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1105

HozzászólásSzerző: vili » szer. feb. 27, 2019 8:07 am

Hali!

Szolnokon látható lesz?

Gratulálok!
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2968

HozzászólásSzerző: mamut » szer. feb. 27, 2019 9:11 am

Csodálatos, de légyszíves olyan képet is, ahol egy "rendes" méretű tank áll mellette!
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. feb. 27, 2019 12:07 pm

Csigalom nyugavér.
Próbálok szerezni rendes méretű pz2-t , de egyenlőre nem akarják ideadni :D
Nemsokára kész a festés , és lesz olyan kép . :) T34 , kv 1 , panzer IV .... ect ect , engem is érdekel, mert még nem néztem hozzá más tankokhoz .

Pedig tudom hogy ezek tényleg pici gépek voltak. Példa : olvasgattam kicsit , ezeket a gépeket alig nagyobb motorral szerelték mint a félhernyó sdkf 251 et . Maybach HL 62 nevezetű I-6 os kis szerkezet gurította. Amíg pl egy panzer III ast ,már v12 es moci vitt el a terepen, ami persze egyértelműen meg is duplázták a teljesítményt. Ahogy elnézem kellett is mert a pz II , az olyan 8 tonna körül volt , míg a pz 3 kb 16 tonnás .
Ha jól emlékszem akkor olyan 140 lovacska volt a pz 2 ben , és kb 300 lovas a pz3 , míg egy sdkfz 251 -et , 100 paci húzott.

Amúgy logikus meg arányos a szitu, és kb látszik is hogy , mekkorának kell lennie más harcjárművekhez képest.
ÉS még ezt találtam hozzá. Azért bátornak kellett lenni egy ilyenben .

https://web.ipmsusa3.org/sites/default/ ... terior.jpg

https://landmarkscout-yw3wirjird.netdna ... jpg?x95620

https://i.pinimg.com/originals/64/68/bc ... c1896c.jpg
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: mamut » csüt. feb. 28, 2019 12:46 pm

Nem is olyan pici:
Kép
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. feb. 28, 2019 3:28 pm

Hát gyere el Szolnokra, hozd el a te épített csodáidat és összehasonlítjuk :D
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. márc. 07, 2019 1:52 pm

Így tavasszal mint mindenkinek nekünk is betelt a programfüzet, fleg kerti melóval, így lassabban haladok kicsit.
Bár a számozást többször festettem fel, volt ami nem tetszett , félig sablonnal félig ecsettel, a végleges a " II " maradt. Plusz elkezdtem a szerszámokat csecsebecséket felrakosgatni :) Még egy kis festegetés , koszolgatás porolgatás , és gurulhat ki a gyárból XD

Ez volt az első , eredeti fotó alapján:

https://i.pinimg.com/originals/3a/4f/e9 ... a9eb2e.jpg

Kép

Ez pedig a végső. Nekem ez tetszett eddig a legjobban

Kép

Kép
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Átalakítások