Panzer II C

Külső belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: Panzer II C

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. jan. 10, 2019 3:18 pm

Köszi Csaba :) Jól esik a hozzászólás .

Mivel vannak olyan feladatok rajta ami nem 10 perces, de még csak nem is 1 órás(pl háló a másik oldalon) , így azokat hétvégékre hagyom ,a mellett hogy , lepróbálom , és előkészítem őket.

Így most a következő hét közben is kivitelezhető lépés a toronyforgatás.
A torony simább körbefordulása végett csapágyazásban gondolkoztam, de csak egyszerűen , nem szerettem volna csinálni egy komplett óriás műanyag csapágyat .

Erre az alábbi képen látható 4 db 4 mm es furat adott megoldást. Ahova 4 db 4mm es csapágygolyó került , felülről 4db csavarral csak épphogy annyira rögzítve hogy ne tudjanak kiugrania helyükről felfelé.

Kép

Lentről a forgózsámoly palástfelületén, (ami kisebb mint a nagy furat furat) ,oldalra kiáll a golyók felülete, ez adja meg a végleges átmérőt .

Kép

Ami megtúráztatott rendesen az a fogaskerekek. Mert uyge nem akkora a toronykoszorú mint a HL tankoké, így egyedi fogaskerék kellett. Nyomtatni nem akartam, így körbe kérdeztem . Egyik szaktársnak lett is volna, de közben találtam occoért egy nagyon közeli boltban . Szaktárs köszi a segítséget mindenesetre :)
A végeredmény ilyen lett. egy 35 rpm es kis motor forgatja , van még némi finom hangolnivaló rajta de azért elég babán megy .

Kép

Végül , egy gyors kis videó, nehezített terepen (próbálgatás mit bírnak a motorok), plusz toronyforgatás. Orsim, profin kezelte a járművet . :tankos

https://www.youtube.com/watch?v=IaT3SpKTztQ

(Utószerkesztés: a nyamvadt youtube gombos beillesztős téma nem sikeredett . Bocsi , csak így tudtam felrakni a vidit)
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 642

Előző

Vissza: Átalakítások