1/16 kübelwagen

Külső belső átalakítások ...

Moderátor: vastalicska

Re: 1/16 kübelwagen

HozzászólásSzerző: vili » vas. dec. 03, 2017 6:40 am

Jó az összhatás! Gratulálok.

Üdv
vili
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2946

HozzászólásSzerző: Leo742 » kedd dec. 05, 2017 2:48 pm

A poén hogy a havas képek meg ez egy nap eltéréssel készültek. Télbölnyárba . Figurán még kicsit igazítok szerintem.
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 615

HozzászólásSzerző: mamut » szer. dec. 06, 2017 11:58 am

Leo742 írta:A poén hogy a havas képek ...

Hol vannak a havas képek?
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 291

HozzászólásSzerző: Leo742 » szer. dec. 06, 2017 1:44 pm

A zis ek re gondolok. A szövettséges , egyébb harcjárműveknél van. Az ágyú pedig a külső kiegészítőknél.
-Panzer IV f2 magyar - Panzer IV G - sherman Firefly - M3 lee (készülőben) - t34/85 - Trumpeter-
panzer IV H (készülőben) - Zis 5 V teherautó - S16 tiger 1 kurszk (Kovbarny) - Panzer III Kurszk (Kovbarny) - Pak 40
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. jún. 03, 2018 12:31 pm

Sziasztok. nah hát egy kicsit tuningoltama gépen . Veteránnal a hides műsor közben ez a gép is felkerült a hídra, mert itt nem volt túl messze...

Kép

Ami plusz tuning. az első lámpákhoz hozzájőtt még egy, hátulra készítettem egy géppuskát, ami ha minden jól meg lőni is fog :D
Képek hamarosan .
Illetve pár kiegészítő még felkerül . Remélem Kecskeméti roszsalkodás előtt elkészülök :)
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. jún. 03, 2018 1:41 pm

NAh akkor mutogatom is.
A géppuskával az élen .
Régóta tetszettek ezek a kerekes járművekre szerelt géppuskás megoldások , nézegettem fontolgattam a dolgot .
Nemrég lehetőség adódott, és gyorsan lecsaptam egy gyanta mg-re , de akkor ötletem még nem volt mire használjam , csak megörültem neki. Nem kellett viszont sok idő megfogalmazódott bennem hogy, ezt fel kell szerelni valahova . És akkor jött az a két gondolat kombinációja . Előkerült a kübel . A gondom annyi volt csak hogy ez egy mg 42, a kübeleken a képeken pedig mg 34 ek lkáthatóak főleg .
Egyetlen egy képet találtam ahol ez a géppuska volt felszerelve, az is egy filmből lett kivágva, így sok valóság alapja szerintem nincs a dolognak, viszont szerintem vagányul néz ki , nem akartam kihagyni ezta kihívást :P
A géppuskát elősször csak felraktam , egy tartókonzolra. Az volt a cél hogy mozgatható legyyen , és ott legyen . Persze ez némi hiányérzetet keltett bennem .

Kép

https://www.youtube.com/watch?v=RdHHO8Y ... e=youtu.be

Zavart hogy nem lő.
Erre ajánlotta fel Rongyosgárda hogy feltudja programozni a hangmodul elektronikára a géppuskahangot is, plusz ledvillogást.

A led egy smd led 5v os . A kábelen sokat agyaltam, yazoo multkor leíra hogy , ilyen picibe mit lehet és mit nehezebb haszálni.
Mivel nincs alkoholom , így a motorra feltekert szigetelt vékony vezetéket használtam (hátha), a módszer egyszerű volt, egy éles szike fokával megkapirgáltam a forrasztani kívánt részt , majd forrasztófolyadékkal megkentem, ahogy ezt akkor ott mondtátok is .
Így tökéletesen feltudtam a ledre forrasztani .
Ez is egy opció az ilyen pici ledekhez nem tudom mennyire lesz tartós, de remélem sokáig bírja.
A baj csak az volt hogy ,valamit benéztem így a led fojton elpukkant. ezért tettem a végére egy 100 ohm os ellenállást. ezzel 4v ról szépen világít, bár lehet azért még pakolok mögé .

A tartókonzolt a bauhausban kapható 1mm x 2.5mm es csövecskéből hajtogattam , így kényelmesen eltudtam benne vezetni a 2 szálat a ledhez .

Nagyjából összeállt a kép, amit még várok hogy az elektronika a kezemben legyen , és a fényszálat, amivel az mg végére vezetem a led fényét.
Remélem ez hétvégéig összejön . :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » vas. jún. 03, 2018 5:31 pm

Jó lett! :jo Egy platóra szerelt gépfegyveres kép a Botondról is van:

Kép

Jó elképzelés volt, hogy a Kübelwagenre megépítetted. Gondolom kezelőt is kap majd. :)

(Egy kis segítség a LED-ek előtétjének kiszámolásához:
https://www.hobbielektronika.hu/segedpr ... led_params
https://www.hobbielektronika.hu/segedpr ... otet_soros )
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 792

HozzászólásSzerző: Leo742 » vas. jún. 03, 2018 6:35 pm

WOW ! Ez jó , már mentem is :D

Igen olyat találtam hogy, hátulra egy tartókonzolt szereltek ,és hátrafél állt a éppuska , gondolom légvédelmi céllal .

http://static.flickr.com/45/141847122_6dc75c2c69.jpg

https://i.ebayimg.com/images/g/GEcAAOSw ... s-l300.jpg

Szerintem simán érdems villogtatni ezeket a géppuskákat :)

Nálad ha jól látom egy magyar géppuska szerepel .
Schwarzlose ?
Remélem legyártod :D

Lesz hozzá kezelő, a nélkül fura lenne :D KAwa mester besegített szerencsémre :) Remélem azt is összetdom faragni hétvégéig.
Köszi neki is . Ismét :)
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Leo742 » csüt. jún. 14, 2018 8:49 pm

Sziasztok.
kb 4-5 nap szerelgetés 3-4 szeri szétszedem az elektronikát összerakom az elektronikát után (be kellett tetriszezni mindent az ülés alá), eljutottam eddig .
Az ellenállás persze felesleges rá, a nélkül szebben világított.

https://www.youtube.com/watch?v=LUt1i4x ... e=youtu.be

Sajnos ez utána videó után kb 2 nappal megadta magát az egész rendszer. HAlvány lila dunsztom sincs miért :(
Így kikerült belőle majdnem minden , most új vevőre és szabályzóra várok .
A figura még készül hozzá, köszönöm szépen a közbenjárást .
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Sherman » pén. jún. 15, 2018 9:18 am

Nem lehet, hogy mégis kellet volna az az ellenállás?
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1697

HozzászólásSzerző: Leo742 » pén. jún. 15, 2018 11:06 am

Elvileg , nem kell elé.
Ahogy elnézegettem tegnap este újra elővéve a dolgot , a vevő még "ÉL" az esc már nem .
Most az új gondolatom, mivel ezek egymáson keresztül kapták a tápot hogy, szétszedem a" tápolásukat "..... csak a jeleket dugom össze a táp meg mindegyiknél külön lesz .
Csak ESC re várok :)
Fel nem adom az tuti :D
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: vastalicska » pén. jún. 15, 2018 8:01 pm

Leo742 írta:Fel nem adom az tuti :D

:smoke :bravo
Tiger I. 234 Tamiya
T 34/85 железная тачка
M 41 Taigen
KV-2

Tisztelettel Vastalicska !
vastalicska
moderátor
moderátor

Válaszok: 640

HozzászólásSzerző: mamut » hétf. jún. 18, 2018 8:37 am

Leo742 írta:Most az új gondolatom, mivel ezek egymáson keresztül kapták a tápot hogy, szétszedem a" tápolásukat "..... csak a jeleket dugom össze a táp meg mindegyiknél külön lesz .

Eddig nem az ESC adta tápot?
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 291

HozzászólásSzerző: Leo742 » hétf. jún. 18, 2018 9:28 am

De igen, az escn keresztül kapott minden tápot.
Alapvetően az ember nem akarja ezeket a dolgokat szétvágni, így szimplán sorba összedugdossa, mert amúgy is kijön a dolog . Legalábbis én ezt tettem .
Így a tápot rádugtam a szabályzóra, arra rádugtam a hangmodult, majd ezt bedugtam a vevőbe , ahonnan továbbment a szervó .Magyarul az egész tápolást a szabályzón keresztül kapta . (ugye ezeknek 3 eres kábelei vannak jelt , +, -
.
Lehet sok volt ez már neki , hangmodulllal együtt :) Így mint írtam szétbontottam a tápolást. Minden egység külön kapja a tápot , és csak a jelkábel megy körbe .
Lerajzoltam este feldobom a képet. Ugyanis fotózhatnám ,sokat nem lehetne látni belőle csak a keszekuszaságot.
Így azért biztonságosabb, viszont ahogy Ádám is leírta akkor érdemes egy ellenállást betenni a hangmodul elé, mivel 5v felett , ahogy Rongyosgárda okosan megmondta , pattog a hang .
De összességében sikerült helyrerakni .
Leo742
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Volltreffer88 » hétf. jún. 18, 2018 7:17 pm

Szia!
Bár ezt a hangmodult nem ismerem: a "szervó" azaz jelkábellel kapcsolatban:
Leo742 írta:Így a tápot rádugtam a szabályzóra, arra rádugtam a hangmodult, majd ezt bedugtam a vevőbe , ahonnan továbbment a szervó .Magyarul az egész tápolást a szabályzón keresztül kapta .

nem Y-jelkábelt használsz a jelmegosztáshoz? Vagy ennek a hangmodulnak nem ilyen a bemenete?
Amúgy jó lesz, hajrá! :jo
Üdv,
Volltreffer88
~~~¸___==_˛
..._:[|*˛(o)¸¨|]:_..˛
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Taigen Tiger I / PzKpfw. VI Ausf.E
HL Bergepanther (by Berge)
Torro KV-2 "Kursk" #615 (by DénesAti)
Taigen T-34/76 "Mikiegér" (by Ákos)
Tamiya JS-2 (WiP)
Volltreffer88