Joszif-3 by TANK-R

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: navycolt

Válasz küldése
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Joszif-3 by TANK-R

Hozzászólás Szerző: TANK-R »

Üdv az Uraknak! Hosszú hallgatás után, bár az M47 még nincs kész Ogre mester hathatós közbenjárásával elindul az új projekt :) A kollégák már tudják, hogy ez a típus is szerepel a "bakancslistán", most belevágok. A keresztségben egyszerűen a Joszif-3 nevet kapta :D Még nem döntöttem el melyik változat készül, de miután a teljes fölső rész saját "tervezés" és kivitelezés lesz idő eldönteni, hogy korai vagy későbbi verzió a befutó :csod Azért, hogy elveszhessek a részletekben beszereztem a Trumpeter 1:35-ös modelljét az apró részletek "lekoppintásához" (is)
Kép
Akkor kezdjük az alapoknál ami ezúttal az immár elérhető IS-2 Taigen féle full fém alváz fém lánccal.
Kép
Kép
Brutális darab nagyon hosszú, de viszonylag keskeny teknő ami újabb helytakarékosabb hajtómű beépítését igényli. A korábban bevált hatómű elemeit használom most is csak újragondolva :) remélem ez is olyan jól működik majd mint az M47-esé :o Papírra vetettem az elképzelésemet,
Kép majd legyártottam a darabokat, sajnos mivel a marógép még nem költözött vissza, csak az esztergált darabok vannak készen. A lényeg, hogy a meghajtó tengely a teknő külső oldalán kapott egy dupla csapágyas vezetést a teknőn belül a meghajtó kerékre húzott nagy átmérőjű csapágy biztosítja a kellő megvezetést így a hajtóműház csak egy "L" alakú darab, oldalt 5mm-es darab ami a nagy csapágyat fogja, rá merőlegesen egy 10mm-es ami a motort rögzíti.Így a hátsó részben akár a vezérlő elektronika is elfér a mototrok között pedig a szabályzók. A tápellátás ezúttal 4db 3.7voltos Lítiumionos akkuval lesz megoldva,(Ogre mester remek ötlete :jo ) ezek keresztben elférnek a motorok előtt (a képen még a dobozukban) így szinte a teknő fele szabadon marad az egyéb berendezéseknek. (nagy hangláda, erősítő, füstmodul stb.) Akkor a képek az elkészült darabokról és az elhelyezés tervezetéről:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Nos hát itt tart egyelőre Joszif valószínűleg ez sem lesz egy rövid történet a sok tervezni való miatt, de legalább most már két projekt "akadozhat" :D
Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)

yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Re: Joszif-3 by TANK-R

Hozzászólás Szerző: yazoo »

Hirtelen csak az jutott eszembe, hogy: Végre! :D
Komoly alapok lesznek az építéshez, és ez egy nagy kihívás amúgy is.
Az egyik kedvenc topikom lesz, már tudom előre!
A hajtómű megoldása az eddigi leghelytakarékosabb ezzel a besűrített, csapágyas kivitellel. Az eddigiekre is sikerült rátenned egy lapáttal.
Ide persze kell is majd az erő.
Hát akkor Hajrá! :)
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)

TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Köszönöm Kolléga! A szerkezeti rész remélem beválik, a nagyobb kihívás a "karosszéria" lesz. Átbogarásztam VZ IS-3-ának építését valamint néhány tucat fényképet és rajzot, :D még egy papírmodellt is találtam a sablonozáshoz mert ha már az alváz fém természetesen a torony kivételével a fölső rész is fémből készül. "Jó mulatság, férfimunka" lesz.
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"

vastalicska
globális moderátor
globális moderátor

Hozzászólás Szerző: vastalicska »

Szia!
Jó hallani felőled a munkához sok sikert :D
Nagyon jó választás :jo az alváz igazi fémes munka, brutális meghajtás oroszos 8-)
A súlya sem lesz elhanyagolható 8)
Még egy kedvenc ötletes építés. :smoke mert ezt a betegséget nem lehet csak úgy kiheverni :bravo
Tamiya: King Tiger, M26 Pershing, Leopard 2A6, Tiger I, M1A2 Abrams, JGSDF Type 10, M551 Sheridan, Flakpanzer Gepard.
T 34/85 Taigen elmod eco
KV 2 Torro elmod pro
M 41 Taigen

Enemy
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: Enemy »

Szia Tank-R Mester !

Ez az alváz brutál .Az alu Taigen KV alvázhoz képest ég és föld különbség. :jo Jó alap meg van ,lehet rá építeni .Azt meg kéne tudni hány kiló a komplett is2 felsőrésza fém toronnyal ,hogy a rugózás jó legyen .Persze lehet erősíteni de akkor meg nehogy a lengőkarok rovására menjen.
Kiváncsian várom a hogy tudod megvalósítani .
Sok sikert!

Üdv:
------------------------------
Enemy
Jagdtiger (#201) s.Pz.Jäg.Abt.512
Königstiger (#333 )LAH s.Pz.Abt.101
Tiger I (#1313 )LSSAH
Tiger I (késői) (# 2) s.Pz.Abt.102
Panther(# 334 ) 12.SS pz rgt. HJ

Petya Panther
profi fórumozó
profi fórumozó

Hozzászólás Szerző: Petya Panther »

Szia Csabi,

a torziós rugózáshoz hogyan lehet hozzáférni? Az a fém lap kiemelhető?
2xTiger, Kingtiger, Jagdtiger, 2xKV-1, 4xT-34/85, T-34/76, Pz3, Pz4, Leopard 2A6, M26, Pz38T, 2xKübelwagen, QF-6 ágyú, Ferdinand

RCSanyi
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: RCSanyi »

Szia Csabi!
Nagy fába vágtad a fejszédet. Kiváncsian várom a Tank-R-es végeredményt. Jó munkát és kitartást hozzá! :bravo
Baráti üdvözlettel
RCSanyi
HL M41A3
Tamiya Tiger I
Tamiya King Tiger[/color]
Tamiya Leopard 2A6

TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Köszönöm Uraim :) Petya ez nem torziós eredetileg. Majd kiderül, hogy marad-e vagy átalakítom, most a lengőkarok tövére csavart rugókon áll. Amit látsz az maga a fenéklemez nincs külön betétlemez benne.
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"

TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Üdv az Uraknak! Elkezdtem formába önteni az új hajtóművet. Előkerült a síktárcsa is mert a belső nagycsapágy furatát így gondoltam megcsinálni ugyanis csak a passzentos illesztés tartja a helyén az előfúrás után a végleges méretre esztegáltam:
Kép
A további kialakítást marógép végezte a nagypontosságú illesztések jól sikerültek valamint az összefogó csavarok furatai is :)
Kép Kép Kép
Összepróbáltam, remekül passzol minden szerintem a működéssel nem lesz probléma elegendően masszív szerkezetnek tűnik:
Kép Kép Kép Kép Kép
...hát így áll össze ez a hajtómű. A teknőben még kell egy kis alakítás a hátfalon és akkor fekszik teljesen a helyére, de azt majd legközelebb :)
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"

ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Hozzászólás Szerző: ogre11 »

:bravo
Üdv János

yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Hozzászólás Szerző: yazoo »

Szeretem az ilyen képeket. :)
Precíz szerkezet lesz a látottak alapján.
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)

Rongyosgárda
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: Rongyosgárda »

Újabb TANK-R építés, jeeeeee

Imádom a fémmunkákat nézegetni. Hajrá!
feefirstman [kukac] gmail [pont] com

TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Üdv az Uraknak! Sajnos kevésbé haladtam mint szerettem volna :sad: de hát nem minden papsajt :D Miután a 4-es gépi menetfúró beletört egy 25mm mély furatba és vasárnap nehézkes pótolni ezért nem minden atervek szerin alakult :( Ebbem a furatban a motorrögzítő imbuszcsavar lett volna :? de zért nem csinálok másik darabot oldalról is van lehetőség a rögzítésre.
Kép ...hát eről van szó csak a másik oldali hajtóművön :? Viszont a jobb oldalt sikerült kompettírozni és a helyére építeni. Ahogy említettem a hátfalon kivágást kellett csinálni a hajtómű házának:
Kép Kép Kép
Így már szépen befekszik a hajtómű a helyére. Következhet a külsö és belső csapágyház összepozicionálása, patentfogóval rögzítettem és fúrtam össze a három darabot persze előbb a külsö csapágyházra fúrtam föl a 120 fokos elosztásban a csavarhelyeket:
Kép Kép Kép
Az egészet az eredeti hajtóműház fedi:
Kép Kép Kép
Belűről így néz ki berögzítve:
Kép
Ha a fogaskerekek menetei meglennének akár próbaképes lenne így azonban csak egy "kézihajtányos" bemutatásra futja:
https://youtu.be/nIMNEBOtMAY
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"

vastalicska
globális moderátor
globális moderátor

Hozzászólás Szerző: vastalicska »

Szia Csabi!
Hát nem bízod a véletlenre :D acél erőmű TANK-R-esen :D
Kézihajtányos kenyér wattos motor :D
:bravo
Tamiya: King Tiger, M26 Pershing, Leopard 2A6, Tiger I, M1A2 Abrams, JGSDF Type 10, M551 Sheridan, Flakpanzer Gepard.
T 34/85 Taigen elmod eco
KV 2 Torro elmod pro
M 41 Taigen

TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Üdv az Uraknak! Eljött az idő! :D A hajtómű életrekeltése a mai terv :) Bemartam a meghajtó tengelyre a fogaskerék rögzítő felületét kellő mélységre, hogy a hernyócsavar nem álljon ki a palástjából, hogy beférjen a nagycsapágyba:
Kép Kép Kép
Az összeszerelés után egy próba:
https://youtu.be/E76gkmwaz-k
Ezután összeállítottam a hajtóműveket és a helyükre építettem:
Kép Kép Kép
Látható, hogy szép "kövér" hely marad a teknőben az"egyebeknek" :D

És akkor a próbajáratás egyelőre lánc nélkül:
https://youtu.be/J9vr7RwCk0E
A következő járatás már lánccal történt elöbb nagyon lazán, aztán egy kicsit feszesebb lánccal:
https://youtu.be/UOy7OPlDz7w
https://youtu.be/c2IjNsWmdtE
Szépen dolgoznak, kíváncsiságból letettem a földre és ellenőriztem az egyenes futását. A direktben akkura kötött motorok szépen egyenesben viszik az alvázat :)Sajnos ahoz nem vagyok elég gyors, hogy azt is levideózzam, pedig ez csak "félgázas" próba volt :smile: Még hátravan a hajtás burkolata és természetesen a motorok is megkapják a "szokásos" burkolatot, de a lényeg, hogy az alváz járóképes! :D A keményebb "dió" most következik a fölső test meg"alkotása" :o
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"

Válasz küldése

Vissza: “Átalakítások”