Semsey Bence Bulldogja

Külső és belső átalakítások ...

Moderátor: navycolt

Semsey Bence Bulldogja

HozzászólásSzerző: semseyp » vas. jan. 27, 2019 9:11 pm

Sziasztok!

Hát, jó rég jártam már itt és még régebben foglalkoztam a tankjaimmal, pedig van pár, csak egy sincs kész. :( Azaz 1 db Tigris használatra kész volt, csak történt vele némi baleset, RX18-ról át akartam szerelni az új 2.4 GHZ-es 5.3S verzióra, csak hát ott nem pont úgy vannak a vezeték kiosztások, ahogy a réginél. A lényeg, hogy szerelgetés közben széttörtek a fém lánchajtó kerekek. :o

Ez egy igazán negatív dolog volt, ami majdnem elvette a kedvem az egésztől, mármint, hogy a 7-8 éves spiáter alkatrészek, konkrétan szétmállottak... :gyenge
Na de egyelőre kitartok. :D

Bence fiam nemsokára 7 éves, és gondoltam, most már talán elboldogul egy tankkal anélkül, hogy összetörné.
Gondoltam a Bulldog jó lesz erre a célra. Így előkotortam a pince mélyéről, és nekikezdtem.
Első lépésben az alvázat hoztam önjáró állapotba, ami nem ment gond nélkül, mert a soha nem használt fém kihajtás nehezen mozdult meg, és mire lassan "összekoptak" a dolgok, kiderült, hogy ez annyiban testesült meg, hogy szinte az összes fogaskerék ledarálta egymást. Még jó, hogy volt itthon 3 másik és azokból szemezgettem. :?

Neki kezdtem a burkolat hibáinak orvoslásába, nagyon nem mélyedek bele, mert ez egy "játszós" tank lesz, de a nagyon szembetűnőket azért megpróbálom orvosolni.

1.
Sofőr kémlelő nyílásai. Mivel teljesen az eget nézték ezért kiszedtem mind a négyet, kicsi reszelés aztán mentek vissza helyes pozícióba. Szerencsém volt, könnyen kijöttek a helyükről, engedett a 10 éves kínai ragasztó, így nem kellett kivágni őket.
Kép
Kép
Kép

2.
Ledek a lámpákba. A két szélső lámpa megkapta kicsi kis fehér fényű ledjét. És hogy nézzen is ki valahogy csiszolgattam nekik lámpaburát.
Kép
Kép

Hát, itt tartok.
2x HL Tigris, HL PzIII, HL PzIV, HL Bulldog, HL Pershing, WSN T34/85, Tamiya King Tiger
semseyp
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 518

Re: Semsey Bence Bulldogja

HozzászólásSzerző: ogre11 » hétf. jan. 28, 2019 8:36 pm

Szia Peti!
Hát tényleg régen hallottunk rólad!
Ideje volt újra kezdeni.
:fegyver2 :jo
Üdv János
ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 598

HozzászólásSzerző: semseyp » vas. feb. 03, 2019 11:08 pm

Üdv!

Kicsit megint sikerült haladnom.

A lámpák körüli védőkeretet le kellett vágnom és kicsit meg kellett toldanom, mert rosszul lett felragasztva, kicsit csárén álltak.
Kép
Kép

A következő nagyobb munka, a sok évvel ezelőtti elcseszésem helyrehozása. :(
Nyithatóvá akartam tenni a az oldalsó tároló dobozokat, de nagyon gagyi lett!!!:
Kép

Ezt csak úgy tudtam megtenni, hogy visszaragasztottam a kivágott ajtókat, majd megrajzoltam és 3D nyomtatóval kinyomtattattam az újakat. Szerintem jó lett. :smoke
Kép
Kép
Kép
Kép
2x HL Tigris, HL PzIII, HL PzIV, HL Bulldog, HL Pershing, WSN T34/85, Tamiya King Tiger
semseyp
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: yazoo » hétf. feb. 04, 2019 8:51 pm

:jo Ezeken az utolsó képeken egészen egyben van.
Az ajtók profin el lettek készítve. Azért itt is van technika!
És jó, ha egy építés nem marad félbe, legfeljebb (hosszabb) szünetel! :)
"Bármit működésbe lehet hozni, ha elég sokáig babrálod" (Wyszkowszki II.)
yazoo
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 868

HozzászólásSzerző: semseyp » vas. feb. 17, 2019 10:28 am

Lassacskán haladok, mert párhuzamosan megy egy 1:12-es Landrover D90-es off-road autó projekt is, de sikerült megrajzolnom a zárkampókat az ajtókhoz, már csak ki kell nyomtattatni.

Kép

Ha valaki hasonlóra adja a fejét az STL fájlokat szívesen átadom. :D
semseyp
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: semseyp » vas. feb. 24, 2019 7:43 pm

Egy kicsit ismét haladtam.

Felkerültek az ajtókra a zárszerkezetek:
Kép
Kép

Meghajtogattam kis rézdrótokból (UTP kábelből) a hátul lévő kis fogantyúkat, mert gyárilag nem voltak túl "kidomborulva":
Kép
Kép
Kép
Kép
semseyp
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: TANK-R » vas. feb. 24, 2019 8:08 pm

Nagyon szép részletes munka :jo Egyre több értékes részlettel bővül a gépezet.
Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 968

HozzászólásSzerző: semseyp » szer. márc. 20, 2019 8:11 pm

Kicsit kezd elbonyolódni a dolog...
Mivel kicsit nehéz úgy lefesteni az alvázat, hogy rajta vannak a kerekek, gondoltam leszedem őket és a lengőkarokat, utána majd visszaszerelem/ragasztom amit kell. Hát nem úgy sikerült... :gyenge

A lengőkarokat rögzítő stifteket nem bírtam kipréselni az alvázból, pedig még célszerszámot is faragtam.
A teleszkópok felső rögzítő stiftjeit ki bírtam nyomni, de közben kettőt, teleszkópot, eltörtem. :(

A nagy stiftek úgy jöttek ki, hogy le kellett fúrni a tetejüket, így lejött a lengőkar, majd egy 2-es fúróval elkezdtem fúrni, amitől egyenletesen felmelegedett és megmozdult, így óvatosan ki tudtam húzgálni őket. :smoke
Teleszkópokból rendeltem fémeket, amikre átszereltem a műanyagról a ruggókat, mert a fémeken lévők nagyon kemények voltak, gondolom nehéz fém kerekes, lengőkaros, felépítményes tankhoz számoltak velük.
Kép
Kép
Kép
Kép
A lengőkarok rögzítéséhez 5-ös imbuszkulcsos csavarokat használtam. Fúrtam az alvázba menetet a stiftek helyére, megesztergáltam a csavarfelyeket, hogy illeszkedjenek, stb...

A kerekek szétvágásánál, sajnos minden másodiknak a közepe kitört, ott maradt a hátsó részen, pedig szikével vágtam körbe óvatosan.
Kép
Ezt úgy próbálom majd orvosolni, hogy ez a része kivehető lesz a kerekeknek, így könnyű lesz majd utólagosan szerelni.
Készítek egy minta "agyközépkupakot" és majd lesokszorosíttatom műgyantából. 8)
semseyp
profi fórumozó
profi fórumozó

Vissza: Átalakítások